Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi?

Zgłaszanie szkody do ubezpieczalni stanowi jeden z podstawowych kroków do tego, aby uzyskać odszkodowanie lub użyć wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Dotyczy to tak samo sytuacji, kiedy szkodę zgłasza właściciel polisy, jak również poszkodowany, np. w kolizji drogowej.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje nt. numerów telefonów oraz stron internetowych, za pomocą których możesz zgłosić szkodę do zakładu ubezpieczeń. Większość firm umożliwia dziś zgłoszenie szkody na wiele sposobów, w tym e-mailem i online. Wciąż najwygodniej jest po prostu wybrać numer i przekazać informacje o szkodzie na infolinii.

Numery telefonów i strony internetowe

Podczas kontaktu telefonicznego dowiesz się więcej jak zgłosić szkodę po kolizji lub w mieszkaniu czy domu. Od tego jak będzie wyglądała dalsza procedura, zależy rodzaj zgłaszanej szkody. Na stronach internetowych zakładów ubezpieczeń znajdziesz dodatkowe informacje, w jaki sposób zgłosić szkodę.

Pamiętaj, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem szkody. O ile na zgłoszenie szkody z polisy OC masz 3, a nawet 20 lat, to w przypadku polisy AC, czas ten może wynosić dzień do kilku dni.

Zgłoś szkodę do zakładu ubezpieczeń, przekaż wniosek o wypłatę świadczenia lub likwidację szkody:

ALLIANZ ubezpieczenie

AVIVA ubezpieczenie

AXA UBEZPIECZENIA

COMPENSA ubezpieczenie

CONCORDIA

ERGO HESTIA

GENERALI

INTERPOLSKA

INTERRISK

LINK4

PZU

TUW TUW

TUW TUZ

UNIQA

WARTA

WIENER