Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Czym są detektory SSWiN?

Detektory SSWiN to jeden z podstawowych elementów całego systemu sygnalizowania włamania i napadu. Istnieje wiele rodzajów detektorów, które mogą być stosowane w budowaniu systemu zabezpieczeń na chronionym obiekcie. Ich wybór uzależniony jest najczęściej od rozmiaru obiektu, a także możliwych zagrożeń jakie mogą występować w danej lokalizacji. Dla utrzymania najwyższej jakości i wydajności działania systemu SSWiN zaleca się używanie wszystkich rodzajów detektorów. Sygnał może być analizowany w Stacji Monitorowania Alarmów (SMA) Unitrez.

Wszelkiego rodzaju detektory SSWiN potoczenie nazywane są czujkami alarmowymi (czujnikami). W zależności od wybranego rodzaju czujnika alarmowego przekazywane są z niego różne sygnały alarmowe. Nie wszystkie stanowią podstawę do podejmowania działania przez Stację Monitorowania Alarmów, Mogą stanowić cenną informację o sytuacji na chronionym obiekcie.

Do podstawowych detektorów systemu SSWiN zalicza się m.in czujniki: włamaniowe, dymowe, gazowe, pożarowe, zbicia szyby, kontaktron (sygnalizuje on otwarcie okna, drzwi, bramy garażowej), napadowe, wstrząsowe.

Budowa systemu SSWiN

Sam system sygnalizacji włamania i napadu zbudowany jest z:

  • centralki, a więc urządzenia, które koordynuje pracę wszystkich czujników, sygnalizatorów czy urządzeń wysyłających i przetwarzających informacje, sygnalizatorów,
  • sygnalizatorów czyli wszelkiego rodzaju urządzeń, których zadaniem jest informowanie o wykryciu zagrożenia, np. alarm dźwiękowy, alarm świetlny, itp.
  • czujników/czujek czyli w/w detektorów SSWiN, których zadaniem jest zbieranie informacji z obiektu, wykrywanie “zagrożeń”,
  • urządzeń peryferyjnych, np. komponentów odpowiadających za wysyłanie informacji do SMA czy urządzenia mobilne (urządzenia komunikacyjne).

Detektory SSWiN czyli czujki możemy podzielić na wewnętrze i zewnętrzne. Większość z nich znajduje zastosowanie w obu przypadkach. Mogą jdnak różnić się budową, odpornością na warunki atmosferyczne, źródłem zasilania oraz zasięgiem działania, itp.. Poza typowymi czujkami otwarcia drzwi i okien, ruchu, itp. warto w tym miejscu zwrócić uwagę np. na czujki gazów i dymu. Stosowane są one głównie wewnątrz budynków. Ich działanie nie tylko może zwiększyć bezpieczeństwo chronionego mienia, ale przede wszystkim znajdujących się w nim ludzi.

Detektory SSWiN w ofercie Unitrez

Jednym z kluczowych założeń działania firmy Unitrez w zakresie ochrony osób i mienia jest wprowadzanie na rynek, a co za tym idzie rekomendowanie używania najwyższej jakości detektorów SSWiN oraz prawidłowe wkomponowanie ich w działanie całego systemu bezpieczeństwa. Firma Unitrez dostarczaskuteczne rozwiązania w zakresie ochrony mienia jak również osób w nim znajdujących się. Przed wykonaniem instalacji przeprowadzamy audyt bezpieczeństwa, oceniamy ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, a następnie projektujemy i wdrażamy system bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej o detektorach SSWiN

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.