Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Czy monitoring na budowie jest konieczny?

Zabezpieczenie placu budowy, np. domu jednorodzinnego, to jeden z elementów, o którym powinniśmy pamiętać, decydując się na taką inwestycję. Kradzież sprzętu budowlanego to dziś ogromny problem, podobnie jak kradzież materiałów budowlanych, których ceny w ostatnich latach poszły mocno w górę, a także zmniejszyła się dostępność niektórych produktów. Dobry system monitorowania placu budowy odstrasza potencjalnych wandali i złodziei. Aktywuje również głośniki i włącza syreny, które odstraszają intruzów. Ponadto możesz obserwować, co się dzieje w czasie rzeczywistym i jak najszybciej wezwać policję.

Korzyści ze zdalnego monitorowania placu budowy

Zdalne monitorowanie budowy odnosi się do różnych technologii, które umożliwiają osobom, które nie znajdują się fizycznie na placu budowy, meldowanie się w projekcie. Obejmuje szereg narzędzi i przypadków użycia:

  • Postęp projektu: przeglądanie raportów z wykonanych prac, problemów, zbierania dowodów, zapytań, a nawet inspekcji na miejscu.
  • Produktywność: zautomatyzowane czujniki i narzędzia, które mogą śledzić aktywność wykonawcy.
  • Zdrowie i bezpieczeństwo: komputerowe czujniki wizyjne, które monitorują niebezpieczne działania (np. personel nie noszący kasków).
  • Zapobieganie kradzieży: niedrogie kamery wideo i systemy wykrywania ruchu obsługujące zapobieganie kradzieży.
  • IoT: Możesz używać czujników podłączonych do Internetu w wielu różnych scenariuszach. Na przykład mogą sprawdzać, czy maszyny są używane, ostrzegać o potrzebie naprawy lub sprzętu do geolokalizacji.

Oto kilka kluczowych korzyści ze zdalnego monitorowania budowy:

  1. Oszczędność pieniędzy: Zdalne monitorowanie budowy może poprawić wydajność, zarządzanie czasem i zmniejszyć ilość odpadów,
  2. Ogranicza kradzieże i straty: przy sprzęcie i materiałach pod nadzorem wideo lub czujnikami, zdalne monitorowanie budowy jest silnym środkiem odstraszającym przed kradzieżą.
  3. Nigdy nie śpi: monitorowanie trwa przez cały czas trwania projektu, zmniejszając w ten sposób ryzyko błędów ludzkich.
  4. Obejmuje wiele obszarów jednocześnie: inspektorzy zajmujący się ludźmi muszą fizycznie chodzić po terenie i nie mogą zobaczyć wszystkich działań jednocześnie. Zdalny system monitorowania poprawia ich zdolność monitorowania,
  5. Zobacz swoją budowę, gdziekolwiek jesteś: nie musisz już podróżować, aby przeprowadzać inspekcje na miejscu i oceniać postępy w projekcie.

Właściciele inwestycji doceniają możliwość instalacji kamer i alarmów, przede wszystkim ze względu na złodziej i kradzież sprzętu i materiałów budowlanych. Wielu z nich, ze względu na swoją nieobecność na miejscu, kontroluje także pracowników czy wykonują swoją pracę.

Zainstalowany system monitoringu to inwestycja, która może z Tobą pozostać także po zakończeniu budowy. Wystarczy, że zainstalowane wcześniej urządzenia, przeniesiesz na budynek i podłączysz do domowego systemu monitoringu oraz doposażysz, np. w dodatkowe czujniki, detektory i alarm, czy systemy antynapadowe.

Z jakich urządzeń korzystać na placu budowy?

Zarządzanie na miejscu i wizyty mają kluczowe znaczenie. Tylko w ten sposób można pokazać pracownikom, że menedżer jest zainwestowany w postęp projektu. Nie zastąpisz całkowicie swojej aktywnej obecności technologią. Niemniej jednak posiadanie odpowiednich narzędzi zwiększa wydajność monitorowania.

Zdalne monitorowanie placu budowy różni się w zależności od zadania. Rodzaj potrzebnych kamer zależy od układu strony i interesujących działań. Przed inwestycją ważne jest, aby zrozumieć, jaka technologia jest najlepsza dla Twojej witryny. Na początek strona musi mieć dobre połączenie z Internetem. Może to być mobilny punkt dostępu, stacjonarne bezprzewodowe łącze szerokopasmowe lub satelita.

Typowe kamery do monitoringu ewoluowały z biegiem czasu. Obecnie oferują technologię bezprzewodową, która umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych HD i nagrywanie rozmów w witrynie. Wszystko, czego potrzebujesz, to inteligentne urządzenie, aby uzyskać zdalny dostęp do tych kamer. Ze swojego urządzenia możesz kierować pracownikami i w razie potrzeby pilnować projektu. Po zakończeniu prac budowlanych systemy nadzoru można w razie potrzeby przenieść do przyszłych lokalizacji.

Systemy GPS mogą być wykorzystywane do zdalnego śledzenia lokalizacji i działań ciężkich maszyn. GPS przekazuje informacje o wszystkim, od prędkości maszyny po liczbę godzin jej użytkowania, a nawet o wymaganej konserwacji. Zapewnia to właściwe użytkowanie sprzętu i monitorowanie spraw. Pozwala wykryć problemy z wyprzedzeniem, zanim maszyny się zepsują. Cóż za dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zapobieganie krytycznym naprawom!

Alarmy i kamery monitoringu Opole

Monitoring, systemy alarmowe, domofony, wideodomofony. Monitoring z video analityką, patrole interwencyjne, video patrole, lokalizatory GPS oraz ubezpieczenie domu i mieszkania. Szeroki wachlarz usług i produktów Unitrez Agencja Ochrony, stawia nas w czołówce najlepszych firm, świadczących szeroko pojętą ochronę osób i mienia, w województwie opolskim. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, który pomogą Ci w zaprojektowaniu domowego systemu monitoringu i alarmu oraz przedstawią ofertę usług powiązanych.

Klienci Unitrez – Agencja Ochrony Opole otrzymują także dodatkowy rabat na zakup jednego z wielu dostępnych ubezpieczeń. Porównamy dla Ciebie ofertę 9 firm ubezpieczeniowych, wybierając najlepsze ubezpieczenie samochodu, domu, mieszkania, a także ubezpieczenie na zdrowie, turystyczne i innego. W ofercie także ubezpieczenie grupowe dla firm.