Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie samochodu

Potrzebujesz ubezpieczenia OC lub ubezpieczenia AC dla swojego samochodu? Skorzystaj z oferty Unitrez i zyskaj dodatkowe zniżki na ubezpieczenie pojazdu. Ubezpieczenie OC i ubezpieczenie AC stanowią dwa podstawowe ubezpieczenia, jakie możesz znaleźć w naszej ofercie.  Obowiązkowe ubezpieczenie dla posiadaczy pojazdów oraz w razie uszkodzeń, zniszczeń i kradzieży, Assistance w razie problemów na drodze, a także ubezpieczenie szyb i od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). 

Ubezpieczenia pojazdu, ubezpieczenia komunikacyjne, dzieli się na obowiązkowe (polisa OC) oraz dobrowolne (np. polisa AC, Assistance, ubezpieczenie szyb, opon, itp.). Dzięki nim możesz zapewnić sobie oraz innym uczestnikom kolizji, wypadku czy losowego zdarzenia, odszkodowanie, niezależnie od tego to wyrządził szkodę i ponosi odpowiedzialność. Korzystając z oferty najlepszych firm ubezpieczeniowych na rynku, gwarantujesz sobie nie tylko sprawną obsługę, ale również szybką wypłatę odszkodowania, oraz wsparcie na każdym kroku, od zdarzenia do zakończenia sprawy. W wielu przypadkach możesz także liczyć na ochronę zniżek, dzięki czemu nawet będąc sprawcą kolizji, nie ryzykujesz wzrostu składki w kolejnym i następnych latach.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu - polisa OC

Polisa OC, to obowiązkowe ubezpieczenie, jakie musisz posiadać dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Wysokość składki OC zależna jest od wielu czynników, których podstawą jest historia i parametry pojazdu, jak również doświadczenie i wiek kierowcy. Chociaż wysokość składki dla określonego pojazdu jest zwykle zbliżona i narzucona z góry, firmy ubezpieczeniowe mają możliwość wpływania na cenę końcową, m.in. oferując dodatkowe korzyści. Ubezpieczenie obowiązkowe OC działa w imieniu właściciela ubezpieczonego pojazdu na rzecz poszkodowanego lub jego pojazdu, który uległ zniszczeniu w czasie zdarzenia drogowego. Jednak polisa OC obejmuje także wszystkie inne szkody, jakie nasz pojazd spowodował zarówno w ruchu drogowym jak i podczas postoju. Automatyczne odnowienie polisy OC to dodatkowa korzyść wynikająca z przepisów, która chroni właściciela zarejestrowanego pojazdu.

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Polisa OC zabezpiecza interes właściciela ubezpieczenia, który z chwilą spowodowania szkody na rzecz innego kierowcy i jego pojazdu, jest zwolniony z odpowiedzialności, za pokrycie jej wartości lub wypłatę świadczeń na rzecz poszkodowanych. Dotyczy to kierowców, pieszych jak i mienia, jakie zostało uszkodzone. W ten sposób gwarantujesz sobie, np. że po kolizji drogowej czy wypadku, potrąceniu, nie będziesz odpowiedzialny, za wypłatę świadczeń, a zrobi to ubezpieczyciel, który zobowiązuje się w Twoim imieniu, na wykonanie tych czynności.

Dlatego ubezpieczenie OC, jest ubezpieczeniem obowiązkowym, co regulują odpowiednie przepisy, o których mówi ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jeśli cena ubezpieczenia OC jest dla Ciebie wysoka, możesz rozważyć zakup polisy OC na raty:

Ubezpieczenia AC

Polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jednak nie jedynym, jakie możesz wykupić dla swojego pojazdu. Ubezpieczenie dobrowolne AC, czyli Autocasco, to ubezpieczenie na wypadek zniszczenia, kradzieży czy uszkodzenia Twojego pojazdu. Ubezpieczenie, jego cena, zakres ochrony i udział właściciela pojazdu w wypłacie odszkodowania lub naprawie szkód, określany jest indywidualne, przez zakład ubezpieczeń i tym samym, ubezpieczenie AC, może być oferowane w wielu wariantach. 

Ubezpieczenie AC może obejmować typowe zdarzenia, jak kradzież samochodu, jego uszkodzenie czy zniszczenie, a co za tym idzie także zderzenie z inym pojazdem, uszkodzenie karoserii na parkingu, szkody spowodowane przez zwierzęta, zalanie samochodu, wybicie szyby i kradzież wyposażenia, inne. Należy przy tym pamiętać, że polisie AC nie podlega awaria samochodu czy zużycie pojazdu. 

Dodatkowe ubezpieczenie pojazdu

Poza ubezpieczeniem obowiązkowym OC oraz dobrowolnym AC możesz także wykupić inne ubezpieczenia dla pojazdu lub kierowcy i pasażerów. D takich ubezpieczeń należą m.in. ubezpieczenie Assistance, NNW, szyb i opon. 

Ubezpieczenie Assistance zapewnia Ci pomoc w razie problemów na drodze, zarówno gdy dojdzie do wypadku jak i awarii pojazdu, na terenie Polski, a niektórych przypadkach, także za granicą. Zwykle w ramach tego ubezpieczenia możesz otrzymać wsparcie pomocy technicznej, holowanie, samochód zastępczy, pomoc po wypadku, a nawet pokrycie kosztów zakwaterowania, pomoc serwisową. 

Ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to gwarancja wypłaty odszkodowania, jeśli przydarzy się Ci wypadek komunikacyjny. Rozumie się przez to wypadek, w którym kierowca lub pasażerowie pojazdu, które objęte jest ubezpieczeniem, doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu lub stracą życie. 

Ubezpieczenie opon i szyb, to ubezpieczenie, które zapewnia pomoc w przypadku uszkodzenia szyby lub zniszczenia opony. Ubezpieczyciel organizuje pomoc i naprawę, jeśli to możliwe, wykona ją na miejscu lub w najbliższym punkcie, gdzie otrzymasz wsparcie. 

Ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie floty to rodzaj ubezpieczenia skierowany do firm, posiadających na stanie kilka pojazdów różnego rodzaju, w tym pojazdów osobowych jak i ciężarowych. Ubezpieczenie pojazdów odbywa się zbiorczo, uzyskując w ten sposób atrakcyjną cenę, jak również dodatkowy pakiet korzyści. 

Tego typu ubezpieczenie, ubezpieczenie floty, może opierać się na podstawowym ubezpieczeniu OC, jak również zostać rozszerzone od dodatkowe ryzyka, tworząc pakiet. Obejmuje on m.in takie elementy jak  NNW, ubezpieczenie AC, Zielona Karta, Assistance, ubezpieczenie szyb i opon czy ochronę prawną. 

Ubezpieczenie floty to także dodatkowe korzyści, jak spersonalizowane ubezpieczenie dopasowane do potrzeb firmy, atrakcyjna cena ubezpieczenia wraz z ochroną zniżek, proste procedury zawierania umów, pomocy prawnej, itp..

Dlaczego Unitrez ubezpieczenie Opole?

  • Obsługa przez telefon i formularz kontaktowy, bez wychodzenia z domu
  • Ubezpieczenie Opole, woj. opolskie oraz z dowolnego miejsca w Polsce, online i przez telefon
  • Dodatkowe zniżki dla klientów Unitrez oraz atrakcyjne warunki ubezpieczenia dla każdego klienta
  • Porównanie ofert wielu ubezpieczycieli podczas jednego kontaktu

Szukasz taniego ubezpieczenia?

Zadzwoń i poznaj warunki ubezpieczenia teraz!