Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest wideoweryfikacja?

Wideoweryfikacja to świetny sposób na to aby zmniejszyć koszty ochrony jak również zwiększyć poziom bezpieczeństwa na obiekcie. Usługa wideoweryfikacji świadczona przez firmę Unitrez opiera się na prostej weryfikacji materiału przekazanego z monitoringu video klienta do Stacji Monitorowania Alarmów,. Tu podejmowane są działania, np. wzywany jest patrol interwencyjny do klienta.

Nawet najlepsze systemy SSWiN nie są w stanie zastąpić człowieka. Mogą go skutecznie wspierać w pracy i podejmowaniu decyzji. Nie zawsze są w stanie podjąć właściwe działania, aby eliminować zagrożenie lub tym bardziej usuwać je, jeśli takowe wystąpi, np. obecność osób trzecich na obiekcie. Systemy SSWiN mają na celu wykrywać zagrożenie, zapobiegać mu lub przekazywać informacje o nim. Jedną z takich informacji jest m.in. obraz z kamer przemysłowych. W jaki sposób firma Unitrez może wesprzeć działanie monitoringu video zamontowanego w domu czy firmie klienta? Dzięki wideoweryfikacji. Wideoweryfikacja to usługa opierająca się na analizowaniu materiału video przesłanego z urządzeń zamontowanych w domu lub firmie klienta. Obraz analizowany jest przez operatorów SMA, którzy na jego podstawie podejmują działania, np. wzywają patrol interwencyjny lub uruchamiają połączenie głosowe.

Jaki obraz jest przekazywany do SMA?

W zależności od tego, w jaki sposób został zbudowany system SSWiN, np. z ilu i jakiego rodzaju czujników składa się, jakie kamery zostały użyte do jego budowy, itp. operator ma możliwość podglądu obrazu z kamery na żywo lub podglądu fragmentu przesłanego materiału video (np. nagranego w wyniku wykrytego ruchu). Zazwyczaj kamery monitoringu video są połączone z czujnikami ruchu. W chwili wykrycia ruchu, np. w określonych godzinach nocnych, operator SMA otrzymuje powiadomienie. Po zapoznaniu się z obrazem z kamery podejmuje dalsze działania, np. wzywa patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia. Poznaj  inne usługi z oferty Unitrez: System znajdujący się na chronionym obiekcie przekazuje powiadomienie o wykrytym ruchu. Kolejnym krokiem jest albo podgląd z kamery i ocena sytuacji albo zapoznanie się z przesłanym materiałem video (videoanalityka) i dopiero podjęcie działania.

Czy wideoweryfikacja jest potrzebna?

Korzystanie z usługi wideoweryfikacji nie jest konieczne, ale znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa obiektu, obniża także koszty utrzymania całego systemu alarmowego. Co najważniejsze, wprowadza czynnik ludzki do analizy danych – operatora SMA, który może ocenić zagrożenie i podjąć właściwe działania.
Obraz z kamer przemysłowych jest często gromadzony w pamięci urządzeń. Następnie poddawany analizie lub na bieżąco sprawdzany przez ochronę znajdującą się na obiekcie. To oczywiście dobre rozwiązanie jeśli mamy czas analizować dane (i nie oglądamy ich na żywo) lub kiedy mamy ochronę, do której obowiązków będzie należało sprawdzanie kamer. W innym przypadku możesz jedynie liczyć na działanie dodatkowych czujników (czujek/detektorów), które w chwili wykrycia zagrożenia podejmą się np. uruchomienia alarmu. Nie inaczej jest w przypadku samych kamer, które odpowiednio połączone z właściwymi do ich obsługi systemami/narzędziami pozwalają na uruchomienie, np. videoanalityki. Obraz z kamery jest na bieżąco analizowany przez oprogramowanie, a tym samym możliwie jest np. wykrycie obiektów, wykrycie ich ruchu, itp.. Nadal analiza obrazu leży w rękach maszyny. Wideoweryfikacja korzysta tak naprawdę ze wszystkich w/w narzędzi, gdyż jak wspomnieliśmy wyżej, od tego jak zbudowany jest cały system zależeć będzie to kiedy i jaki rodzaj informacji otrzyma operator SMA. Niezależnie od tego, operator otrzymuje tylko powiadomienie wtedy, gdy naprawdę coś się dzieje, np. zostanie wykryty ruch. Następnym krokiem jest analiza materiału video, a co za tym idzie ocena zagrożenia i dopiero podjęcie kolejnych działań, np. wezwanie patrolu. Jak widzisz, wezwanie patrolu następuje w bardzo jasnych sytuacjach, kiedy jest to faktycznie konieczne. Statystyki pokazują, że dzięki wideoweryfikacji większość klientów oszczędza sporo pieniędzy, eliminując np. fałszywe alarmy i niepotrzebne interwencje z powodu, np. kota sąsiada biegającego po ogródku.

Dowiedz się więcej o wideoweryfikacji

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.