Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest kamera IP?

Kamera IP zwana jest także kamerą sieciową lub CCTV IP, czasami kamerą internetową. Umożliwia ona dostęp do obrazu video na żywo jak również z dowolnego innego komputera podłączonego do sieci lub sieci Internet. Stosowanie kamer IP umożliwia podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Termin kamera IP używany jest zwykle w odniesieniu do monitoringu video.

W odróżnieniu od typowych kamer CCTV (kamer analogowych), które przesyłają obraz wideo za pomocą kabli o ograniczonej długości. Kamery IP przesyłają strumień wideo w postaci cyfrowej na dowolne odległości. To niewątpliwie jedna z największych zalet kamer IP nad rozwiązaniami analogowymi.

Zdalny monitoring video kamera IP

Kamery internetowe IP pozwalają na monitorowanie domu lub firmy za pomocą dedykowanego do ich obsługi oprogramowania. To ono odpowiada za połączenie z siecią Internet. W zależności od zastosowanego rozwiązania, pomiędzy wyjściem do sieci Internet a kamerą IP mogą znajdować się także inne dodatkowe urządzenia, np. rejestratory i mechanizmy videoanalityki.

Łatwy montaż, zdalny dostęp, wysoka jakość obrazu, sygnał cyfrowy, możliwość stosowania nieograniczonej ilości aplikacji i filtrów obrazu. Także łączenia wielu kamer w jeden system, stosowanie filtrów bezpieczeństwa i wykorzystanie łączności bezprzewodowej. To tylko nieliczne z zalet jakie niesie za sobą używanie kamer IP w budowaniu systemu video monitorowania obiektu.

Videoanalityka, wideoweryfikacja – ochrona mienia

Stosowanie nowoczesnych kamer IP to nie tylko korzystanie z postępu technologicznego ale także możliwość zapewnienia sobie jeszcze wyższej jakości ochrony. Jednym z rozwiązań jakie niesie za sobą korzystanie z nowoczesnych kamer IP jest m.in. videoanalityka. To mechanizm, który pozwala nałożyć na obraz video różnego rodzaje filtry. Umożliwiają one m.in. śledzenie obiektów, analizę ruchu, natężenia ruchu, identyfikację obiektów, itp.

Dzięki nowoczesnym kamerom IP firma Unitrez – Agencja Ochrony świadczy m.in. usługi:

Polecane kamery IP – Unitrez 

Z uwagi na jakość świadczonych przez nasza firmę usług a co za tym idzie możliwość połączenia usług w jedną kompleksową usługę ochrony mienia, polecamy kamery IP firmy BCS. 

Dowiedz się więcej o kamerach IP

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.