Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest kamera IP?

Kamera IP zwana jest także kamerą sieciową lub CCTV IP, czasami kamerą internetową. Umożliwia ona dostęp do obrazu video na żywo jak również z dowolnego innego komputera podłączonego do sieci lub sieci Internet. Stosowanie kamer IP umożliwia podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Termin kamera IP używany jest zwykle w odniesieniu do monitoringu video.

W odróżnieniu od typowych kamer CCTV (kamer analogowych), które przesyłają obraz wideo za pomocą kabli o ograniczonej długości. Kamery IP przesyłają strumień wideo w postaci cyfrowej na dowolne odległości. To niewątpliwie jedna z największych zalet kamer IP nad rozwiązaniami analogowymi.

Kamery IP to nie tylko monitoring obiektu, ale również zaawansowane systemy wpierające tę ochronę i rozszerzające możliwości samych kamer i podłączonych do nich urządzeń. Poznaj ciekawe możliwości kamer IP. Jeśli szukasz kamery Opole, monitoring Opole, kamery ochrony domu, kamery 360 i inne, zapraszamy do kontaktu.

Zdalny monitoring video kamera IP

Kamery internetowe IP pozwalają na monitorowanie domu lub firmy za pomocą dedykowanego do ich obsługi oprogramowania. To ono odpowiada za połączenie z siecią Internet. W zależności od zastosowanego rozwiązania, pomiędzy wyjściem do sieci Internet a kamerą IP mogą znajdować się także inne dodatkowe urządzenia, np. rejestratory i mechanizmy videoanalityki.

Łatwy montaż, zdalny dostęp, wysoka jakość obrazu, sygnał cyfrowy, możliwość stosowania nieograniczonej ilości aplikacji i filtrów obrazu. Także łączenia wielu kamer w jeden system, stosowanie filtrów bezpieczeństwa i wykorzystanie łączności bezprzewodowej. To tylko nieliczne z zalet, jakie niesie za sobą używanie kamer IP w budowaniu systemu video monitorowania obiektu. Monitoring obiektu stanowi jeden z kluczowych elementów całego systemu bezpieczeństwa.

KAMERA BCS BCS-DMIP5501IR-AI Motozoom, rozpoznanie twarzy, 5Mpx kamera rtmp

Videoanalityka, wideoweryfikacja 

Stosowanie nowoczesnych kamer IP to nie tylko korzystanie z postępu technologicznego, ale także możliwość zapewnienia sobie jeszcze wyższej jakości ochrony. Jednym z rozwiązań, jakie niesie za sobą korzystanie z nowoczesnych kamer IP jest m.in. videoanalityka. To mechanizm, który pozwala nałożyć na obraz video różnego rodzaje filtry. Umożliwiają one m.in. śledzenie obiektów, analizę ruchu, natężenia ruchu, identyfikację obiektów, itp..

Dzięki nowoczesnym kamerom IP firma Unitrez – Agencja Ochrony świadczy m.in. usługi:

Polecane kamery IP BCS 

BCS to firma z ogromnym doświadczeniem, która oferuje bardzo dużą liczbę, wszelkiego rodzaju komponentów, do budowania nowoczesnych systemów alarmowych i systemów monitoringu wizyjnego. Kamery, termowizje, czujniki temperatury, rejestratory marki BCS wyróżnia solidna budowa, wysoka jakość przesyłanego i rejestrowanego obrazu, innowacyjność. 

W ofercie firmy BCS znajdziesz 4 podstawowe linie produktów:

a także: 

  • monitoring 5w1
  • wideodomofony
  • systemy kontroli dostępu. 

Montaż systemów alarmowych oraz monitoringu domowego i monitoringu firm opieramy na ofercie firmy BCS. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie producenta oraz skorzystanie z pomocy naszego wykwalifikowanego zespołu, który opracuje dla Ciebie plan ochrony budynku.

Ubezpieczenie nieruchomości

Monitoring domu i mieszkania, system alarmowy, wirtualny sąsiad, video patrol, systemy antynapadowe i inne rozwiązania, to świetny sposób ochrony posesji. Wiele osób poszukuje kamery do monitoringu zewnętrznego, kamery do monitoringu posesji, ale warto również pamiętać o ubezpieczeniu nieruchomości. 

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko wypłata świadczeń po kradzieży, ale również zabezpieczenie naszej nieruchomości przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, jak powódź, zalanie czy pożar. 

Skontaktuj się z naszym agentem i zapytaj o monitoring domu, a także jego ubezpieczenie. Oferujemy możliwość zakupu ubezpieczenia online, przez telefon lub formularz kontaktowy. Ubezpieczenie nieruchomości możesz zakupić z dowolnego miejsca w kraju, bez wychodzenia z domu. Montaż kamer i alarmów możliwy jest na terenie województwa opolskiego.