Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Czym różnią się kamery zewnętrzne od wewnętrznych?

Kamery zewnętrzne jak również kamery wewnętrzne stanowią część systemu bezpieczeństwa domowego. Są cennym narzędziem, które umożliwia kontrolę tego co dzieje się w Twoim domu i wokół niego, gdy jesteś poza domem. Nie tylko zapewniają spokój i świadomość, że Twoje mienie jest bezpieczne. Podłączone do sieci stanowią także ważne źródło informacji dla Stacji Monitorowania Alaramów Unitrez. Na ich podstawie możemy świadczyć dla Ciebie usługi, np. wideoweryfikacji, a co za tym idzie np. wezwać patrol interwencyjny do domu lub firmy.

Stosowanie kamer wewnętrznych jak i zewnętrznych stanowi jeden z podstawowych elementów systemu bezpieczeństwa w Twoim domu i firmie. Ich użycie nie jest warunkiem koniecznym. W odróżnieniu od wszystkich innych elementów systemu, kamery przede wszystkim dostarczają obraz a więc bieżący podgląd sytuacji. Najlepiej działają w momencie, kiedy poza samym rejestrowaniem obrazu, np. do pamięci, pozwalają na podgląd obrazu na żywo, np. na urządzeniu mobilnym. Odpowiednio zbudowany system monitorowania video pozwala nie tylko przesyłać obraz na urządzenie klienta. Także dostarcza ten sam obraz, np. do Centrum Monitorowania Unitrez. Tu nasi operatorzy mogą samodzielnie ocenić sytuację i podjąć właściwe kroki, aby usunąć zagrożenie, np. wezwać patrol interwencyjny lub skorzystać z systemów alarmowych klienta, aby wystraszyć lub nawiązać połączenie głosowe z potencjalnym przestępcą.

Czym różnią się kamery zewnętrzne od wewnętrznych?

Zasadnicza różnica dot. obu stosowanych typów kamer opiera się na ich budowie oraz zastosowanej optyce czy dodatkowych funkcjonalnościach. Kamery wewnętrzne działają wewnątrz budynku, a więc nie są wystawione na działanie czynników zewnętrznych. Nie muszą też reagować na zmieniające się światło lub jego całkowity brak. Chociaż z pewnością dobrze jest jeśli posiadają na tyle wysokiej jakości sensory, aby radziły sobie z nagrywaniem obrazu w nocy. Kamery wewnętrze są prostymi i lekkimi konstrukcjami.

Kamery zewnętrzne są wystawione na działanie czynników atmosferycznych. To ważna informacja, gdyż przekłada się ona zarówno na budowę urządzenia jak również jego cenę. Kamery zewnętrzne często mają za zadanie obserwować większy obszar niż kamery wewnętrze. Wymagają o wiele lepszych sensorów przechwytujących obraz w wysokiej rozdzielczości. Rozdzielczość wpływa na ostrość obrazu. Jeśli chcesz mieć dobrą jakość obrazu swojego domu i jego otoczenia.

Kamery wewnętrzne i zewnętrzne powinny dobrze działać w słabym świetle. Większość kamer wewnętrznych nie jest zbudowanych tak, aby dostosowywać się do różnych poziomów oświetlenia. W taki sam sposób, jak kamery zewnętrzne. Warto o tym pamiętać, jeśli zechciałbyś używać kamer wewnętrznych, np. do obserwowania terenu wokół domu. Przykładem może być obserwacja zza szyby okna (np. kamery zamontowanej przy oknie wewnątrz budynku).

Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa zbudowane są zgodnie z bardzo wysokimi standardami jakości i trwałości. Dzięki temu wytrzymują czynniki i warunki pogodowe, takie jak deszcz, wilgoć, śnieg, ekstremalne upały i zimno, a nawet wiatr. Są często także odporne na uderzenia, a także pyłoszczelne, aby chronić przed brudem i innymi elementami.

Czy możesz używać kamery wewnętrznej na zewnątrz i odwrotnie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. O ile większość kamer poradzi sobie z przechwyceniem obrazu, problemem mogą być tutaj inne opisane wyżej czynniki. Przede wszystkim Cena (stosowanie kamer zewnętrznych w budynku) czy odporność na warunki atmosferyczne (stosowanie kamer wewnętrznych na zewnątrz budynku). Innym problemem może być też sposób ich montażu, rozmiary, itp..

Istnieje wiele, wiele kamer – takich jak kamery kopułkowe, które są zaprojektowane do obu tych celów. Niezależnie od Twoich potrzeb, będziesz mieć wystarczająco dużo opcji do wyboru.

Dowiedz się więcej o kamerach monitoringu video

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.