Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Niedziele handlowe w grudniu 2021

Zmiany w ustawie spowodowały, że w każdy weekend zastanawiamy się, czy najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową czy znów zmuszeni jesteśmy wybrać się na zakupy dzień wcześniej lub w tygodniu. Grudzień to czas świąt Bożego Narodzenia, dlatego ruch w sklepach będzie wzmożony. Sprawdź niedziele handlowe w grudniu 2021 roku.

Niedziela handlowa to wyjątek od ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta. Coraz więcej sklepów omija te ograniczenia, wprowadzając dodatkowe usługi, dzięki którym handel w niedzielę jest możliwy. W niedziele niehandlowe możemy zrobić na pewno zakupy i skorzystać z usług takich punktów jak stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie czy sklepy z pamiątkami.

Sprawdź także:

Niedziele handlowe grudzień 2021

Sklepy otwarte w niedziele niehandlowe 2021

Od niedawna czynne są także popularne sklepy Biedronka, Lidl, Żabka i Kaufland, Polomarket, Auchan, gdyż korzystają z możliwości, jakie otwarła przed nimi umowa o świadczeniu usług pocztowych. W każdym z tych miejsc, w wybranych sklepach, możesz poza zrobieniem zakupów także nadać lub odebrać paczkę.

Jednak jeśli taka informacja to za mało, możesz też skorzystać z oferty wszystkich sklepów, które będą otwarte w niedziele handlowe. Najważniejszym miesiącem będzie zbliżający się grudzień 2021 roku, kiedy wypadają aż dwie niedziele handlowe. To z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe w 2021 roku

W 2021 roku wypada 7 niedziel handlowych. Do tej pory mogliśmy robić zakupy:

  • 31 stycznia 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021

Kolejne dwie niedziele handlowe zarezerwowane są na grudzień 2021:

  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Czy niedziela 12 grudnia 2021 jest niedzielą handlową?

Tak. W niedzielę 12 grudnia 2021 sklepy będą otwarte. 12 grudnia 2021 roku to niedziela handlowa, dlatego możesz zaplanować na ten dzień zakupy.

Czy niedziela 19 grudnia 2021 roku jest niedzielą handlową?

Tak. W niedzielę 19 grudnia 2021 roku sklepy będą otwarte. Niedziela 19 grudnia 2021 roku jest niedzielą handlową, dlatego możesz zaplanować na ten dzień zakupy.

Czy w Boże Narodzenie sklepy są otwarte?

Boże Narodzenie wypada 25 grudnia, dzień po Wigilii. 24 grudnia wszystkie sklepy są otwarte, ale właściciele zwykle ograniczają czas otwarcia sklepów do godziny 13-14. Te godziny to już standard, dlatego, jeśli szukasz informacji, do której sklepy są otwarte w Wigilię, możesz przyjąć, że po 14 zrobisz zakupy już tylko na stacji benzynowej.

25 grudnia z kolei wszystkie sklepy są zamknięte. Wyjątek stanowią Apteki i Stacje Benzynowe. Także sklepy typu Żabka, są zwykle zamknięte, ale decyzja należy do franczyzobiorcy. Jeśli nie wiesz, czy Żabka będzie otwarta 25 grudnia, najlepiej skieruj się na stację benzynową, gdzie możesz kupić podstawowe produkty spożywcze jak alkohol, papierosy, chipsy.

Święta Bożego Narodzenia – pamiętaj o ubezpieczeniu

Jeśli planujesz wyjazd na święta Bożego Narodzenia, a być może nie będzie Cię nawet do nowego roku, nie zapomnij o ubezpieczeniu. Większość klientów naszej firmy decyduje się na zakup ubezpieczenia mieszkania, ale dodatkowo częstym wyborem jest również ubezpieczenie turystyczne, które przyda się, jeśli planujemy, np. wyjazd w góry zimą.

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swoje mieszkanie, sugerujemy rozważyć już teraz instalację monitoringu. W ofercie Unitrez znajdziesz wiele systemów kamer, alarmów, czujników, systemów antynapadowych czy “wirtualny sąsiad”. Unitrez Kamery Opole, monitoring wizyjny, ochrona osób i mienia, ubezpieczenie – kompleksowa ochrona dla firmy i osób prywatnych.

Szukasz taniego ubezpieczenia samochodu lub ubezpieczenie mieszkania w Opolu? Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13 i poznaj ofertę Ubezpieczenia Opole – Agencja Ochrony Unitrez.