Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie OC na raty czy to się opłaca?

Posiadanie polisy OC jest obowiązkowe i dotyczy każdego zarejestrowanego pojazdu. Bez ubezpieczenia OC nie możesz poruszać się pojazdem po drogach. Jest to karane mandatem, a dodatkowo w przypadku nie opłacenia składki na zarejestrowany pojazd, zapłacisz karę za brak polisy OC. Kierowcy szukają oszczędności, wybierając najtańszą polisę OC z oferty wielu ubezpieczycieli. Istnieje także opcja zakupu z podzieloną płatnością – polisa OC na raty. Czy kupowanie polisy OC i opłacanie części składek w czasie opłaca się?

Polisa OC – informacje podstawowe

Polisa OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które powinien posiadać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu. Ubezpieczenie OC, odpowiedzialności cywilnej, chroni interes właściciela pojazdu, który, w dużym uproszeniu, po spowodowaniu kolizji, wypadku, itp. nie poniesie konsekwencji finansowych, a zrobi to w jego imieniu ubezpieczyciel.

Dla wielu kierowców wciąż zakup polisy OC wydaje się smutnym obowiązkiem i niepotrzebnym wydatkiem, ale warto spojrzeć na ten problem z drugiej strony. Składka polisy OC często mieści się w granicy do 1000 zł dla starszych i 2000 zł dla nowszych lub większych pojazdów. Szkody jakie możesz spowodować na drodze, począwszy od drobnego uszkodzenia lakieru, kończąc na uszkodzeniu drogiego pojazdu lub śmierci kierowcy czy pieszego, mogą być liczone w setkach tysięcy złotych.

Niezależnie od tego, jaką polisę OC wybierzesz, tania polisa OC będzie równie skuteczna, jak ta droższa. Cena polisy OC jest uzależniona od historii kierowcy, ale również historii i danych pojazdu.

Ubezpieczenie OC na raty

Kierowcy poszukują oszczędności, wybierając tanią polisę OC. Pomagają im w tym różnego rodzaju systemy jak porównywarka OC online lub wsparcie agentów ubezpieczeniowych, szczególnie takich jak Unitrez Ubezpieczenia. Możesz porównać z naszym przedstawicielem, oferty wielu ubezpieczycieli jednocześnie, wybierając polisę dopasowaną do swoich potrzeb.

Wciąż jednak musisz opłacić polisę OC, aby była ona aktywna, dlatego możesz opłacić ją z góry za cały rok, jednorazowo, lub w systemie ratalnym. Wielu ubezpieczycieli oferuje płatność za polisę OC w 2 lub 4 składkach. Nieliczni także w 12. Płatności polisy OC co miesiąc to wygodny sposób, aby nie wydawać od razu dużej kwoty.

Trzeba jednak pamiętać, że płatność ratalna nie jest oszczędnością. Możesz spotkać się z tym, że niektóre firmy ubezpieczeniowe dodatkowo premiują jednorazową płatność z góry. Każde rozbicie płatności za polisę OC podnosi jej końcową cenę. O ile droższa jest polisa OC na raty? Różnica w cenie może wynosić nawet od 10 do 30% ceny początkowej.

Polisa OC na raty u wybranych agentów:
Allianz polisa OC na raty2 raty
AXA Direct2 i 4 raty
Generali2 raty
Link4 polisa OC na raty2 i 4 raty
mtu24.pl2, 4 lub 12 rat
Proama2 raty
PZU ubezpieczenie samochodu na raty2 lub 4 raty
Uniqa2 i 4 raty
Warta2 lub 4 raty
Wiener2 lub 4 raty
Przykładowe oferty ubezpieczycieli z 2020 roku, poza ofertą płatności jednorazowej

Kary za brak polisy OC

Powodem, dla którego nie powinieneś lekceważyć zakupu polisy OC, także, gdy kupujesz ubezpieczenie OC na raty, są kary. Naliczane już od pierwszego dnia zwłoki i wynoszące nawet kilka tysięcy złotych. Wysokość kary za brak polisy OC w 2021 roku, jeśli zwlekałeś od 4 do 14 dni, to 2800 zł. Jeśli zwlekasz z wykupieniem polisy OC dłużej niż 14 dni, kara wzrasta do 5600 zł. Do trzech dni zwłoki zapłacisz 1120 zł.

Tanie ubezpieczenie samochodu

Zakup polisy OC na raty może być korzystne, jeśli nie możesz opłacić całej składki od razu. Ubezpieczenie OC i płatność co 3 lub 6 miesięcy za kolejne części składki, z pewnością będzie kosztowało Cię więcej niż początkowa wartość polisy. Różnica w cenie może wynosić od 10 do nawet 30%.

Jeśli chcesz zminimalizować straty, wynikające z płatności ratalnej za ubezpieczenie OC, warto, aby wyszło tanio ubezpieczenie OC. Zwróć jednak uwagę, że każda z firm ubezpieczeniowych może zaoferować polisę w innej cenie i przy różnych kwotach płatności ratalnej. Dlatego polecamy skorzystać ze wsparcia naszego agenta ubezpieczeniowego, który sprawdzi i porówna oferty wielu firm.

Ubezpieczenie Opole / Polisa OC / Ubezpieczenie mieszkania – wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń