Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Kamery zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Szukasz dobrego zabezpieczenia nieruchomości — domu, budynku przemysłowego, firmy? Z pewnością pierwsze co przyszło Ci na myśl to instalacja kamer monitoringu zewnętrznego. To dobry pomysł, szczególnie, że takie rozwiązania nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i świetnie spełniają swoją funkcję. Jak wybrać kamerę do monitoringu zewnętrznego?

Decydując się na instalację monitoringu wizyjnego natrafisz na liczne poradniki jak również produkty i gotowe systemy do samodzielnego montażu. To fajny pomysł, jeśli zależy Ci na tym, aby posiadać monitoring domu. Nie jest to jednak zawsze najlepsze rozwiązanie, ponieważ, aby monitoring wizyjny domu działał dobrze, trzeba jednakowo odpowiednio zaplanować rozmieszczenie kamer, ale często wspomóc go działaniem innych systemów alarmowych. Przykładem mogą być czujniki ruchu, alarm dźwiękowy, komunikator głosowy czy system antynapadowy. Ponadto warto rozważyć także ubezpieczenie nieruchomości.

Dzięki nowoczesnym kamerom IP firma Unitrez – Agencja Ochrony świadczy m.in. usługi:

Kamery zewnętrzne – czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze kamer do monitoringu domu, firmy czy innego obiektu, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, a więc m.in. system montażu oraz odporność na warunki atmosferyczne. To ważny element, gdyż będzie on decydował o żywotności kamery oraz warunkach, w jakich przyjdzie jej pracować.

Kamery z wykrywaczem ruchu mogą wnieść dodatkowe korzyści w postaci oszczędności miejsca na dysku gdzie zapisywany będzie materiał video jak również mogą uruchomić dodatkowe zabezpieczenia, np. alarm czy powiadomienie w telefonie.

Rejestrowanie obrazu w ciemności to ważny element dla kamer zewnętrznych, ale jego działanie nie zawsze jest na tyle wydajne, aby móc spokojnie uznać, że zarejestrowany materiał pomoże nam, np. w identyfikacji przestępcy. Warto przy tym zadbać o właściwe doświetlenie terenu wokół domu.

W końcu trzeba zastanowić się, w jaki sposób kamera ma być podłączona do całego systemu. Czy zdecydujemy się na system bezprzewodowy, a więc ograniczymy się jedynie do wyciągnięcia instalacji elektrycznej, aby podpiąć kamery, czy konieczne będzie ułożenie dodatkowego okablowania. Jeśli wybierzemy system bezprzewodowy, znów powinniśmy rozważyć dodatkowe zabezpieczenie naszej sieci WiFi.

Sprawdź:

Ochrona nieruchomości Opole

Firma Unitrez Agencja ochrony specjalizuje się w ochronie osób i mienia. Realizujemy to zarówno poprzez nasz zespół wykwalifikowanych grup interwencyjnych, jak i również doradztwo, montaż i serwis systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego i usług dodatkowych. W naszej ofercie znajdziecie również ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie komunikacyjne, na życie i inne polisy.