Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest automonitoring?

Technologia GPS w dzisiejszych czasach stanowi ważną częścią współczesnego życia, a śledzenie GPS jest narzędziem stanowiącym podstawę większości systemów śledzenia pojazdów. Z pewnością spotkałeś się z tego rodzaju technologią w pracy jak i w codziennym życiu. Czy wiesz jak najlepiej wykorzystać śledzenie GPS, aby zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo floty handlowej? Dowiedz się więcej czym jest auto monitoring i do czego może się przydać.

Auto Monitoring – System Monitoringu Pojazdów

Internetowy system lokalizacji pojazdów wykorzystujący technologię GPS umożliwia m.in.:

  • precyzyjną lokalizację pojazdów
  • kontrolę paliwa, jego zużycia
  • ochronę pojazdów przed kradzieżą na terenie Polski i całej Europy
  • planowanie tras i śledzenie stanu ich realizacji
  • zarządzanie flotą
  • zarządzanie transportem
  • śledzenie dobrych praktyk jak ecodriving

Korzystając z technologi GPS oraz urządzeń wspomagających instalowanych w pojeździe osobowym, ciężarowym, maszynach ciężkich, samochodach dostawczych możesz osiągnąć wszystkie w/w cele. W większości przypadków, korzystanie z lokalizatora GPS, systemu monitoringu pojazdów, jest w pełni legalne. Jeśli jednak udostępniasz takie pojazdy wyposażone w automonitoring swoim pracownikom, warto skonsultować ten temat z prawnikiem. Przygotować w ten sposób pracowników na wyrażenie zgody, odgórnej, na monitoring pojazdu którym się poruszają.

W przypadku firm automonitoring pojazdu ma przede wszystkim na celu obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów. Jest to oczywiście związane z dostosowaniem także zachowania pracowników do wymagań pracodawcy, ale w większości przypadków przynosi to duże korzyści dla obu stron. Jednocześnie system taki skutecznie sprawdza się w zdarzeniach losowych, np. po kradzieży pojazdu.