Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie szyb i opon nie należy do obowiązkowego w posiadaniu typu ubezpieczenia. To najczęściej dodatek oferowany w pakiecie lub jako osobna usługa przy zakupie polisy OC czy AC. Warto pamiętać o nich ze względu na niską cenę, ale przede wszystkim ogromne korzyści wynikające z ich użycia w przypadku uszkodzenia szyby lub opony. Szczególnie że za jazdę z uszkodzoną szybą możesz otrzymać mandat. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu szyb i ubezpieczeniu opon, a także poznaj ofertę Unitrez Agencja Ochrony — Ubezpieczenia Opole.

Ubezpieczenie szyby

Ubezpieczenie szyb to znakomity dodatek do podstawowego pakietu ubezpieczeń OC czy AC. Szyby samochodów są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a nawet niewielekie uszkodzenie, może być podstawą do otrzymania mandatu. Warto także pamiętać, o kosztach wymiany szyby, szczególnie w autoryzowanym salonie lub przy użyciu oryginalnej szyby, a nie jej zamiennika.

Dlatego bardzo ciekawym dodatkiem do ubezpieczenia OC i AC jest ubezpieczenie szyb. Koszty takiego ubezpieczenia zwykle nie przekraczają kilkudziesięciu złotych, samo ubezpieczenie jest dobrowolne. Większość towarzystw ubezpieczeniowych określa sumę ubezpieczenia w granicach 4000-6000 zł, udział własny (przeważnie dla szyby czołowej), brak utraty zniżek lub zakres działania wyłącznie na terenie kraju.

Wybierając ubezpieczenie szyb, warto zwrócić uwagę na wysokość udziału własnego w naprawie szkody oraz zakres ochrony (terytorium) oraz zastrzeżenia, np. wymianę wyłącznie na zamiennik oryginału.

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon, podobnie jak ubezpieczenie szyb, to jeden z dodatków oferowanych do podstawowej oferty polisy OC i AC. Dzięki temu cena ubezpieczenia jest bardzo niska, a zakres ochrony bardzo wysoki i korzystny dla użytkownika. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że ubezpieczenie opon nie jest tym samym co serwis opon oferowany, np. w ramach pakietu Assistance.

Ubezpieczenie opon nie oznacza, że będziesz mógł od razu otrzymać nowy komplet po zużyciu starego czy ubezpieczyciel wypłaci Ci środki na ich zakup. To przede wszystkim zapewnienie, że pomocy i pokrycia kosztów naprawy uszkodzonej opony. W tym również wszystkie działania dodatkowe jak wymiana koła zapasowego czy odholowanie pojazdu do warsztatu.

Decydując się na ubezpieczenie opon lub pakiet Assistance, warto zwrócić uwagę na zakres usług, terytorium działania i sposób naprawy pojazdu czy pokrycia środków. Może się bowiem okazać, że będziesz musiał sam zorganizować wszystko, a dopiero potem przedstawić wydatki i czekać na zwrot czy pomoc.

Czy można jeździć z uszkodzoną szybą?

Odpowiedz na pytanie, czy można jeździć z uszkodzoną szybą, należy podzielić na dwie kwestie: prawne i praktyczne. Zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, poruszanie się pojazdem, którego stan techniczny nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom jest zabronione. Grozi za to mandat do 500 zł oraz możliwość zatrzymania dowodu rejestracyjnego i skierowanie pojazdu na badanie techniczne, a co za tym idzie usunięcie usterki.

W praktycznego punktu widzenia często bagatelizujemy nawet niewielkie uszkodzenia. Zapominając przy tym jak zbudowane są szyby i zapominając, że od niewielkiego odprysku, czasami przy bardzo przypadkowych zdarzeniach, szyba może ulec kompletnemu uszkodzeniu.

Tanie ubezpieczenia Opole

Szukasz ubezpieczenia opon lub ubezpieczenia szyb? A może dobiega końca okres ważności Twojej polisy OC i AC? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w Unitrez Agencja Ochrony: ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia samochodu, polisa OC, polisa AC – Ubezpieczenia Opole.