Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

7 prostych sposobów na zabezpieczenie domu

Budowa domu, urządzenie go, przygotowanie ogrodu, montaż bramy i gadżetów to jeden z tych momentów, kiedy w końcu cieszysz się, że masz swoje miejsce na ziemi. Jednak pamiętaj, że nie wszyscy postrzegają to w ten sam sposób. Dla niektórych staniesz się okazją do łatwego wzbogacenia. Dowiedz się, w jaki sposób zabezpieczyć szybko swój dom przed włamaniem, wprowadzić monitoring wizyjny, zabezpieczenie sieci WiFi, itp..

Poniżej znajdziesz 7 prostych sposobów na zabezpieczenie domu:

  • Zabezpiecz okna i drzwi
  • Zadbaj o dobre oświetlenie ogrodu
  • Wprowadź systemy bezpieczeństwa
  • Zabezpiecz garaż
  • Zabezpiecz połączenie z siecią Internet
  • Zamontuj sejf
  • Zautomatyzuj dom

Zabezpiecz okna i drzwi

Zabezpieczenie okien i drzwi to jeden z podstawowych elementów budowania systemu zabezpieczeń domu. Dobre okna i drzwi, właściwie osadzone, wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, będą stanowiły pierwszą barierę, z jaką będzie musiał się zderzyć włamywacz. Dodatkowo możesz rozważyć instalację takich elementów jak rygiel, blaszki uderzeniowe, inteligentne zamki czy dzwonek wideo. W przypadku okien dobrym pomysłem może być folia zabezpieczająca okno, czujniki zbicia lub otwarcia okna. Ciekawym rozwiązaniem jest także nasadzanie kolczastych roślin pod oknami.

Zadbaj o dobre oświetlenie ogrodu

Chociaż może wydawać się to dużym ułatwieniem, dla złodziei dobrze oświetlony ogród może być pewną barierą nie do pokonania. Odpowiednie oświetlenie ogrodu z wykorzystaniem czujników ruchu czy nawet lamp zasilanych energią słoneczną pozwoli dodatkowo wesprzeć system monitoringu wideo. Złodzieje nie lubią być widoczni.

Wprowadź systemy bezpieczeństwa

Istnieje wiele systemów bezpieczeństwa, w tym takich, które możesz kupić samodzielnie i zamontować po prostu podłączając do gniazdka. Warto jednak pomyśleć o czymś lepszym i zastosować rozbudowane systemu alarmowe zbudowane z kamer, czujników i centrali, połączonej z centrum monitoringu wideo i systemami antynapadowymi. Te urządzenia znajdziesz w ofercie Unitrez Opole decydując się na monitoring Opole, kamery Opole, alarmy Opole.

Zabezpiecz garaż

Zabezpieczenie garażu przed włamywaczami to jeden z ważniejszych punktów budowania systemu zabezpieczeń. Wejście do garażu staje się coraz chętniej wybieranym punktem, przez który włamywacze dostają się do budynku. Kradzież samego pojazdu to jedno, ale wyniesienie wyposażenia domu może być równie kosztowne dla Ciebie. Zadaj o dobre drzwi garażowe i nie zapomnij wprowadzić w garażu dodatkowych zabezpieczeń, pamiętając nawet o zasłanianiu okien. Wprowadzenie automatyki pozwoli Ci zapanować nad drzwiami np. kiedy szybko potrzebujesz wyjechać i zostawić dom bez opieki.

Zabezpiecz połączenie z siecią Internet

Zabezpieczenie sieci WiFi w dzisiejszych czasach staje się bardzo ważnym elementem w budowaniu całego systemu bezpieczeństwa w domu. Jest to podyktowane przede wszystkim coraz bardziej dostępnymi narzędziami do przejmowania danych, ale również faktem, że większość obecnych systemów zabezpieczeń korzysta z sieci Internet. Zadbaj o to, aby nikt nie przejął kontroli, np. nad automatycznym systemem otwierania drzwi czy dostępu do kamer video.

Zamontuj sejf

Posiadanie sejfu w domu nie jest wcale przestarzałym sposobem na ochronę kosztowności. Możesz w nim nie tylko przechowywać pieniądze i papiery wartościowe, ale również elektronikę, drogi sprzęt, biżuterię oraz dyski przenośne, np. zawierające dostęp do wszystkich systemów bankowości czy portfeli bitcoin.

Zautomatyzuj dom

Jeśli miałeś ochotę zmienić swój zwykły dom w inteligentny dom, bezpieczeństwo jest jednym z ważnych powodów, aby się do tego zastosować. Automatyka domowa umożliwia zdalne (lub zaplanowane) sterowanie oświetleniem, zamkami do drzwi , kamerami bezpieczeństwa, czujnikami dymu i innymi urządzeniami bezpieczeństwa. Możesz otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym o podejrzanej aktywności, dzięki czemu możesz szybko reagować i udaremniać potencjalnym złodziejom.