Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak chronić dom i jego podwórko?

Myśląc o bezpieczeństwie naszego domu, zwykle skupiamy się na samym budynku mieszkalnym, zapominając o szopie, garażu czy przygotowaniu ogrodu do tego, aby cały system bezpieczeństwa funkcjonował poprawnie.

Chociaż ważne jest, aby chronić wnętrze domu, nie zapomnij o swoim podwórku, szopie lub garażu. Przedmioty na podwórku, takie jak grille, meble ogrodowe, rowery, a nawet altana, mogą być głównym celem złodziei.

Dobrze oświetlona przestrzeń to natychmiastowy środek odstraszający włamywaczy. Im więcej światła na twoim podwórku, tym łatwiej jest złapać złodzieja. Możesz zastosować, m.in. oświetlenie z czujnikami ruchu, lampy solarne i inne systemy oświetlenia. Skierowanie ich na ogród, ale także na drzwi, będą skutecznym odstraszaczem dla intruzów. Czy oświetlenie ogrodu pomaga złodziejom? Mechanizm ten jest bardzo zbliżony do tabliczek informujących o ochronie obiektu czy kamer zamontowanych w widocznym dla złodzieja miejscu. Te drobne szczegóły już z daleka informują o tym, że włamanie może być trudne, a nawet jeśli do niego dojdzie, złodziej będzie miał problem w ucieczce lub szybko zostanie zatrzymany. Oświetlenie domu może być mocnym argumentem do tego, aby sądzić, że jest ono zamontowane właśnie po to, aby doświetlać monitorowany obszar.

Ochrona podwórka to nie tylko ochrona dojścia do domu. Każdy przedmiot znajdujący się na Twojej posesji to Twoja własność, a kradzież może tak samo dotyczyć telewizora jak również narzędzi ogrodowych. Wszystko co ma wartość i można, np. sprzedać, może stać się przedmiotem kradzieży. Dlatego tworząc system zabezpieczeń domu, trzeba pamiętać także o szopie, garażu oraz ogrodzie i jego wyposażeniu. Nawet ochronie roślin, które w wielu regionach, są dosłownie wykopywane i ponownie sprzedawane innym klientom.

Krzesła i stoły ogrodowe często potrafią kosztować nie mniej niż meble w Twoim salonie. Wykonane z lekkich materiałów, są łatwym łupem dla złodzieja, który dosłownie wchodzi i wynosi wszystko. Kamery i czujniki ruchu mogą pomóc, ale czasami warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach, np. ogrodzeniu, nasadzeń wkoło niego.

Idąc tym tropem, jednym z najważniejszych sposobów na zabezpieczenie domu i ogrodu jest poświęcenie uwagi ogrodzeniu. Ogrodzenia tworzą oczywistą barierę wokół Twojego podwórka, ale zwykła siatka lub drewniany płot nie wystarczą, aby zapobiec włamaniu. Upewnij się, że ogrodzenie podwórka jest wystarczająco wysokie, aby nikt nie mógł się na niego wspinać. Mogą również działać płoty pikietowe z ostrymi końcami lub wysokie płoty łańcuchowe.  

Z drugiej strony przejrzyste ogrodzenie, wysokie, ale transparentne, pozwala na łatwą obserwację otoczenia domu. Jak widzisz, jest wiele powodów, dla których powinieneś zabezpieczyć swój dom i jego podwórko. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, od czego zacząć, zdaj się na nasze doradztwo i audyt bezpieczeństwa. Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13