Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak chronić sklep całodobowy?

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć sklep przed włamaniem i kradzieżą? Rozwiązań jest naprawdę wiele, ale ważne jest aby dopasować je do Twoich potrzeb oraz rodzaju chronionego obiektu. Jednym z takich nietypowych przykładów jest sklep całodobowy. Jak chronić sklep całodobowy?

Poniższy artykuł powstał m.in. w oparciu o ofertę urządzeń jakimi posługujemy się przy budowaniu systemów alarmowych i monitoringu video. Z pewnością na rynku znajduje się o wiele więcej urządzeń, które w mniejszym lub większym stopniu mogą przyczynić się, poprawić czy wzmocnić bezpieczeństwo sklepu. Spróbujmy jednak znaleźć proste rozwiązanie, które będzie po prostu skuteczne i będzie spełniało swoją funkcję jak należy.

Co nie sprawdzi się w sklepie całodobowym? Z pewnością instalowanie czujników ruchu nie jest najlepszym sposobem na zabezpieczanie takiego sklepu. Oczywiście czujniki sprawdzą się i będą poprawnie wykrywały ruch, tylko, że w sklepie całodobowym ten ruch panuje praktycznie przez cały czas. Instalowanie tego typu rozwiązań nie ma więc większego sensu. Jednak czujniki ruchu naprawdę bywają skuteczne i przydatne. Ich obecność pozwala na automatycznie uruchomienie alarmu czy włączenie nagrywania z kamer (jeśli kamery działają w trybie uśpienia). Wykrycie ruchu jest też dobrym rozwiązaniem kiedy korzystasz ze wsparcia Centrum Monitoringu, np. operatorzy odbierają alarmy z domu, analizują materiały video i obraz z kamer.

Systemy bezpieczeństwa dla sklepu

W sklepie całodobowym najlepsze zastosowanie znajdą przede wszystkim kamery, systemy antynapadowe oraz czujniki, np. dymu. Te trzy elementy są najczęściej wybieranymi składowymi systemu SSWiN. W jaki sposób sprawdzają się w sklepie całodobowym?

Kamery monitoringu dają dwie kluczowe korzyści: pozwalają monitorować obiekt, a więc również nagrywać materiał video który może stać się materiałem przydatnym np. dla służb mundurowych, jako dowód w sprawie. Kamery monitoringu video możesz wesprzeć usługą wideoweryfikacji czy wideo patrolu. Operatorzy Centrum Monitoringu Unitrez mogą mieć dostęp do Twojego systemu kamer i wykonywać wirtualny obchód sprawdzając czy nawet w czasie pracy sklepu nie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

System antynapadowy czyli np. popularny pilot lub aplikacja Antynapad w telefonie. To w zasadzie podstawowa usługa w jaką sklep całodobowy powinien być wyposażony. W chwili zagrożenia, kiedy dochodzi np. do konfrontacji z klientem sklepu, należy podjąć szybkie i stanowcze działanie. Systemy antynapadowe umożliwiają natychmiastowe powiadomienie operatora, który wysyła do chronionego obiektu patrol interwencyjny. To on podejmuje się interwencji aby chronić mienie oraz znajdujące się w środku osoby, np. pracownika sklepu lub klientów.

Czujniki dymu mogą być instalowane z wielu powodów, ale spełniają jedną podstawową funkcję – ostrzegają przed pożarem lub ostrzegają o jego wystąpieniu. Chociaż w sklepie całodobowym zawsze ktoś jest i może podjąć się ugaszenia pożaru, czasami do jego powstania może dojść np. na zapleczu, gdzie przez dłuższy czas nie ma nikogo. Pojawienie się dymu w obiekcie może także stać się przyczyną zaczadzenia a co za tym idzie omdlenia. Wczesne wykrycie zagrożenia może pomóc uniknąć pożaru, a jeśli dojdzie do jego wybuchu, przesłany do Centrum Monitoringu sygnał pozwoli operatorowi podjąć właściwe działania, sprawdzić podgląd z kamery, wysłać patrol interwencyjny a także wezwać odpowiednie służby,

Ochrona sklepu całodobowego nie musi być droga, a przy tym może być bardzo skuteczna. Ochronie podlega cały budynek, ale również jego wyposażenie i asortyment. Także pracownicy znajdujący się w sklepie całodobowym.

Dowiedz się więcej o kamerach i czujnikach

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.