Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Tanie ubezpieczenie samochodu czyli jakie?

Decydując się na ubezpieczenie samochodu, będziesz miał możliwość zakupu obowiązkowej polisy OC oraz opcjonalnie polisy AC. Obie polisy pełnią odrębną funkcję, będąc gwarancją zabezpieczenia finansowego dla sprawcy kolizji lub wypadku jak również poszkodowanego. Polisa OC pozwala wypłacić poszkodowanemu środki tytułem szkody, natomiast w przypadku polisy AC jest to świadczenie na rzecz sprawcy czy też właściciela pojazdu. Warto przed wyborem ubezpieczenia porównać wiele ofert, także zwrócić uwagę na pojęcie “tanie ubezpieczenie samochodu” oraz z czego ono tak naprawdę wynika.

Istnieją trzy podstawowe elementy które mają wpływ na cenę ubezpieczenia samochodu. Trzy, jeśli ropatrywać to przez pryzmat samej polisy OC, gdyż ubezpieczenie AC może tak naprawdę zależeć od wszystkiego, wg. uznania firmy ubezpieczeniowej.

Tanie ubezpieczenie samochodu

Podstawowymi elementami mającymi decydujące znaczenie przy cenie polisy OC, a więc i pojęciu tanie ubezpieczenie samochodu są:

  • Informacje o kierującym, w tym przede wszystkim jego wiek, doświadczenie, miejsce zamieszkania, a więc i używania pojazdu,
  • Dane o pojeździe, którego dotyczy ubezpieczenie, szczególnie parametry techniczne silnika, rodzaj paliwa, wiek pojazdu i przebieg.
  • Dodatkowe produkty ubezpieczenia, np. ubezpieczenie opon, szyb, dodatkowe pakiety assistance.

Rozpatrując cenę taniego ubezpieczenia samochodu należy więc brać pod uwagę w/w parametry. Trudno jednoznacznie wskazać, kiedy uzyskasz najniższą składkę, gdyż kierując się wyłącznie ogólnymi zasadami, każdorazowo musiałbyś dostosowywać samochód do aktualnych cen polisy na rynku. Zmieniać go. Dlatego najlepszym sposobem aby uzyskać tanie ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie OC Opole, to skorzystać z oferty agenta, np. firmy Unitrez Ubezpieczenia. Porównamy dla Ciebie kilkanaście ofert ubezpieczenia samochodu i wybierzemy najtańszą lub dopasowaną do Twoich oczekiwań, np. ze względu na dostępne dodatki.

Mieszkasz w Opolu? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na życie, domu, mieszkania oraz samochodu. Odwiedź nas w siedzibie firmy Unitrez, ul. Górna 5 już teraz.

Przyjęło się, chociaż nie jest to regułą, a raczej luźnym przemyśleniem, że polisa OC powinna być tania. Dlatego, że jest to polisa, z której środki trafiają na konto poszkodowanego. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wybór dobrej firmy ubezpieczeniowej, nawet droższej, może przynieść nam znacznie więcej korzyści. Mogą nimi być dostępność assistance, kontakt z Biurem Obsługi Klienta całą dobę, wsparcie za granicą, szybki kontakt z agentem i przyjazd na miejsce zdarzenia.

W przypadku ubezpieczenia AC różnice mogą być jeszcze większe, bowiem pojawiają się dodatkowe parametry jak wartość samego pojazdu, udział własny w szkodzie, dodatki, ubezpieczenie wyposażenia, itp.. W tej kwestii wybór taniego ubezpieczenia AC może być o wiele bardziej złożony i podobnie jak w przypadku polisy OC warto sprawdzić wiele ofert i co ważne, zapoznać się z OWU.