Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Napraw te 7 typowych wad, aby zapobiec kradzieży na placu budowy

Plac budowy to wyzwanie do ochrony, a ich obecność oznacza zwykle mnóstwo drogiego sprzętu i kabin wypełnionych kosztownościami personelu na miejscu. Są kuszącym celem dla złodziei, co sprawia, że ​​zapobieganie kradzieży jest koniecznością.

Zamknięcia spowodowane COVID-19 to jeden z przykładów sytuacji, która może ośmielić przestępców. Place budowy pozostawione uśpione, dopóki biznes nie wróci do normy, stworzyły coś, co jeden z wykonawców nazwał „otwartym sezonem” dla oszustów. Każdy przypadek, gdy witryna jest pusta, na przykład święto lub strajk, może stworzyć podobną okazję.

Ten przewodnik pokaże, jak myślą przestępcy na placu budowy, jak zabezpieczyć swoją przestrzeń przed atakiem i do kogo należy wezwać najlepszych w zapobieganiu kradzieży na placu budowy.

Profil ryzyka placu budowy

Świadomość, że przestępczość na placach budowy rośnie, sprawia, że ​​należy zachować zimną krew i podejmować działania zapobiegające kradzieży, aby mieć wszystko pod kontrolą. Współpraca z licencjonowanym, doświadczonym zespołem ochrony zapewnia perspektywę, profesjonalizm i spokój ducha, które leżą u podstaw najlepszych planów ochrony placu budowy.

Przestępstwa na placu budowy są zwykle motywowane tymi samymi dwoma pragnieniami, które napędzają większość przestępców: osobistym zyskiem lub bezmyślnym zniszczeniem. Złodzieje wiedzą, że na placach budowy można znaleźć o wiele więcej niż cegły i ciężarówki z burgerami. Prawie wszystko na placu budowy podnosi jego profil ryzyka i może zamienić go w plac zabaw dla przestępców, w tym:

Sprzęt, pojazdy i materiały

Przedmioty duże i małe są podatne na ataki. Narzędzia lub 10-tonowe pickupy to realne cele, a surowce, takie jak drewno, metal i stal, to atrakcyjne łupy, które można łatwo ukraść, przetransportować i odsprzedać.

Elektronika i AGD

Lodówki, pralki, telewizory i inne urządzenia są powszechne na miejscu, zarówno do użytku pracowników, jak i do instalacji w projektach budowlanych. Są to ulubione typy przestępców ze względu na ich wysoką wartość rynkową i względną łatwość usunięcia z witryny.

Wandalizm

Intruzi mogą po prostu szukać sposobów na uszkodzenie narzędzi, pojazdów lub materiałów. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to na kradzież, ale to kradzież czasu i pieniędzy z każdego placu budowy, na który ma wpływ. Opóźnienia, naprawy i wymiany nie są bezpłatne.

Pierwszym krokiem w każdym planie bezpieczeństwa jest myślenie jak napastnik. Znajomość słabości, które złodzieje budowli lubią wykorzystywać, jest decydującym krokiem w kierunku upewnienia się, że ich następna próba będzie ich ostatnią.

7 otworów w zabezpieczeniach placu budowy

Fala przestępczości napędzana kwarantanną to zastraszająca myśl. Weź to jednak od ekspertów: istnieje tylko siedem głównych luk na placu budowy, bez względu na to, z czym boryka się świat. Kierownicy placówek, którzy zwrócą uwagę na te kwestie, będą dysponować narzędziami niezbędnymi do zwalczania przestępczości:

1. Brak nadzoru wideo

Niektórzy menedżerowie witryn mogą uważać, że wideo jest zbyt drogie, zbyt delikatne lub zbyt przestarzałe. Nowoczesny nadzór wideo jest niedrogi, bardzo wytrzymały, umożliwia analizę termiczną i jest bezpośrednio powiązany z agentami nadzoru wideo. Te VSA mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, aktywnie monitorując kanały wideo, aby szybko udaremnić złodziejom i zaalarmować władze.

2. Pozwalasz złodziejom witryny ustawić swój harmonogram

Ochrona narzędzi i sprzętu, które wykonują pracę, zapewnia sprawne działanie witryny. Nawet utrata małych elementów może spowodować opóźnienia w produkcji, a to zanim zastanowimy się, w jaki sposób kradzież pojazdu może spowodować zatrzymanie konstrukcji. Niewystarczająca inwigilacja oznacza zatrzymywanie się i zaczynanie od kaprysów złodziei i jest pewnym sposobem na zrujnowanie twojej reputacji.

3. Za dużo wiary w ubezpieczenie

Ubezpieczyciele uwielbiają proaktywnych ubezpieczających, którzy starają się zapobiegać temu, od czego są ubezpieczeni. Ubezpieczyciele nienawidzą zaniedbań i nie będą życzliwie patrzeć na strony zgłaszające roszczenia, gdy nie podjęli wystarczających kroków, aby zapobiec kradzieży. Najnowocześniejsze zabezpieczenia budowlane zmniejszają szanse na odrzucenie roszczeń i pozostawienie witryn w celu pokrycia kosztów przestępstw.

4. Korzystasz z niezarejestrowanego/niezabezpieczonego sprzętu

Wiele firm pozwala na rejestrację ciężkiego sprzętu na placach budowy, aby organy ścigania mogły łatwiej odzyskać skradzione przedmioty. To nie czyni go odpornym na kradzież, ale znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania skradzionego sprzętu przez prawowitych właścicieli. Sprzęt prawdopodobnie zjedzie z parkingu, jeśli nie jest zabezpieczony przez usunięcie źródeł zasilania, dodanie blokad do kół i aktywowanie alarmów, gdy nie jest używany.

5. Źle umiejscowiony nadzór na miejscu

Zainstalowanie kamer bezpieczeństwa nie gwarantuje optymalnego oddziaływania. Kamery muszą być ustawione tak, aby zapewnić maksymalną widoczność, zarówno pod względem tego, co widzą, jak i tego, jak wyraźnie widzą je przestępcy. Słabe linie wzroku tylko ograniczają skuteczność i dodają odwagi przestępcom.

6. Nie masz procedur zapobiegania kradzieży

Brak jednoznacznego opracowania polityki antykradzieżowej, a następnie rozpowszechniania jej wśród wszystkich pracowników na miejscu wysyła luźny komunikat dotyczący bezpieczeństwa. To samo dotyczy braku codziennej ewidencji wyposażenia (zarówno inwentarza, jak i tego, kto z niego korzysta) oraz zaniedbania wyznaczenia członka zespołu do monitorowania użycia jakichkolwiek kluczy.

7. Nie masz na miejscu agentów bezpieczeństwa

Obecność fizycznego personelu potęguje nawet najlepszy nadzór wideo. Lokalna policja monitoruje całą społeczność i co najwyżej może oferować tylko okazjonalne kontrole lub pomoc po kradzieży. Placówki mogą rozwiązać ten problem, zatrudniając uzbrojonych lub nieuzbrojonych ochroniarzy , ponieważ mogą priorytetowo patrolować teren i wnętrze placu budowy.

Wszystko wskazuje na to, że Twoja witryna nie zaznacza tych pól. Skuteczne zabezpieczenie witryny to dwojakie podejście, które zatyka te siedem dziur, jednocześnie zachowując realizm w odniesieniu do pełnej skali zagrożenia. 

Typowe pułapki zaniedbania ochrony placu budowy

Nawet pojedyncza luka w zabezpieczeniach wystarczy, aby złodzieje pozostawili ślad na twojej konstrukcji. Zapobieganie kradzieżom zaczyna się dopiero wtedy, gdy kierownicy witryn szczerze mówią, w jakim stopniu ich własne nawyki przyczyniają się do ich ryzyka. Oto kilka kwestii do rozważenia:

  • Zaniedbanie nadzoru wideo nie tylko zmniejsza szanse na zapobieganie kradzieży. Przyczynia się do kosztów takich jak wymiany, naprawy, opóźnienia i wyższe składki ubezpieczeniowe.
  • Kierownicy placówek mogą mieć personel pracujący przez całą dobę i błędnie myśleć, że mają wbudowany zespół strażników. Wiele kradzieży na placu budowy jest jednak popełnianych przez pracujących tam ludzi – coś, co nadzór wideo pomógłby ujawnić i zapobiec.
  • Brak rejestracji i zabezpieczenia sprzętu budowlanego może sprawić, że Twoja witryna stanie się statystyką
  • Profesjonalna ochrona uzbrojona to doskonały środek odstraszający złodziei i potężny sposób na kontrolowanie niestabilnej sytuacji. Niewyszkoleni pracownicy budowlani mający do czynienia ze zdesperowanymi przestępcami są bezpośrednio narażeni na obrażenia fizyczne lub coś gorszego.