Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

6 sposobów na ochronę domu podczas wakacji

Gotowy, aby wyruszyć na wymarzone wakacje? Spakowałeś walizki, to pewne. Ubezpieczyłeś dom? A co z ubezpieczeniem samochodu? Monitoring? Alarm? Rozmowa z sąsiadem. Czy podjąłeś wszystkie środki ostrożności, aby Twój dom był bezpieczny podczas nieobecności? Poznaj 6 sposobów na ochronę domu podczas wakacji. Wierzymy, że na pewno jest ich znacznie więcej, ale niech stanowią one podstawę do tego, co jeszcze możesz zmienić w zabezpieczeniu posiadłości.

Monitoring i systemy alarmowe

Prawidłowe rozmieszczenie kamer monitoringu pozwala skutecznie monitorować cały obszar wokół domu oraz w jego wnętrzu. Kamery wyposażone w czujniki ruchu dodatkowo pozwalają zaoszczędzić miejsce w pamięci rejestratora, jak również sygnalizują pojawienie się intruza. Jednak za uruchomienie alarmu może odpowiadać także zaawansowany system videoanalityki (analityka obrazu), który w połączeniu z usługą video patrolu, okażą się w działaniu jeszcze stkuteczniejsze od klasycznych systemów monitoringu domowego.

Systemy alarmowe mogą działać jako uzupełnienie systemu monitoringu, odstraszając intruzów, jak również stanowiąc część systemu powiadomień z centrum monitorowania Unitrez. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, jakie możemy dla Ciebie wdrożyć na terenie firmy lub wokół domu, które nie tylko będą w stanie dostarczyć Tobie informacji wizualnej, ale również współpracować z usługami świadczonymi przez Agencję Ochrony, jak, np. wewanie patrolu interwencyjnego, video patrole, połączenie głosowe, itp.

Videopatrol

Videopatrol to usługa świadczona dla klienta przez centrum monitorowania Unitrez. Dzięki łączności bezprzewodowej i zastosowaniu m.in. videoanalityki i czujników ruchu możemy monitorować teren wokół domu lub firmy w dowolnym, ustalonym przez Ciebie czasie lub w chwili uruchomienia alarmu. Kiedy otrzymamy wezwanie lub będziemy realizowali rutynową kontrolę, nastąpi połączenie z Twoim systemem monitoringu, aby sprawdzić, czy nic się nie dzieje lub podjąć kolejne działania, jeśli uznamy, że alarm został uruchomiony słusznie, np. wyślemy patrol interwencyjny lub nawiążemy kontakt głosowy.

Aplikacja antynapadowa

Jedną z nowości, jaką mamy w ofercie, jest aplikacja antynapad. Pewnie kojarzysz tradycyjne systemy alarmowe oparte o centralną jednostkę wiszącą na ścianie przy drzwiach wejściowych, za pomocą której możesz uzbroić i rozbroić alarm, ale także wezwać ochronę. Możesz wezwać patrol interwencyjny, korzystając także z tzw. antynapadówki, pilota z przyciskiem do wzywania pomocy. Teraz to samo możesz zrobić za pomocą aplikacji w telefonie, któyry praktycznie masz zawsze przy sobie.

Ważne w aplikacji antynapad jest to, że jest ona przypisana do konkretnej lokalizacji, ale uruchomić możesz ją, będąc także poza domem. Jeśli posiadasz mniej rozbudowany system monitoringu, np. domową kamerę, która nie jest połączona z naszym centrum monitorowania Unitrez, posiadanie aplikacji antynapad i wykupionego abonamentu na ochronię mienia i możliwość wezwania patrolu interwencyjnego, pozwoli Ci wezwać patrol, np. kiedy będziesz na wakacjach.

6 sposobów na ochronę domu podczas wakacji

Dom, który żyje: tak, to brzmi zabawnie, ale jest 2022 rok, gdy piszemy ten poradnik i uwierzcie nam, że istnieje setka niedrogich rozwiązań, które mogą sprawić, że Wasz dom będzie żył cały rok, jak np. czasowe wyłączniki światła. Ustaw zegary na światłach, radiach i telewizorach, aby automatycznie włączały się o różnych porach rano i wieczorem. Przed wyjazdem warto zadbać o ogród, świeżo skoszona trawa czy nawet pozostawione węże ogrodowe, budzą skojarzenie z obecnością właścicieli. Automatyczne systemy rolet, pozwalają ustawić je w taki sposób, aby w dzień częściowo otwierały się, co wraz z systemem monitoringu, może być o wiele skuteczniejszym odstraszaczem, niż zamykanie wszystkiego na zamek. Warto utrzymywać dobre relacje z sąsiadami, chociażby po to, aby wyjęli listy i gazety, czy po prostu spojrzeli przez okno.

Nie zapomnij zamknąć domu: Zamknięcie wszystkich drzwi przed wyjazdem na wakacje jest proste, ale nie zaniedbuj innych otworów, takich jak drzwi dla zwierząt lub skrzynki na listy, aby uniemożliwić włamywaczom sięgnięcie z narzędziem i odblokowanie drzwi. A jeśli masz automatyczne drzwi garażowe, rozważ odłączenie elektronicznego otwierania i umieszczenie kłódki na szynie bramy garażowej.

Zainwestuj w alarm, monitoring, patrol interwencyjny lub… atrapę: oczywiście nie zalecamy stosować atrap systemów alarmowych czy kamer, dlatego, że jeśli dojdzie do zdarzenia, nie będą one pełniły żadnej przydatnej funkcji, a inwestycja w dobry system monitoringu jest tak naprawdę jednorazowa na wiele lat. Posiadanie systemu alarmowego zainstalowanego w domu może zapewnić Ci więcej niż spokój ducha. Pamiętaj, że klienci Unitrez otrzymują dodatkowe zniżki na ubezpieczenie domu.

Klucz zapasowy w ogrodzie: trudno powiedzieć ile osób korzysta z tego pomysłu, aby przechowywać klucz zapasowy w ogrodzie. Jesteśmy pewni, że wymyśliłeś naprawdę sprytne miejsce do ukrycia zapasowego klucza, który nie znajduje się pod doniczką, nad framugą drzwi lub pod sztucznym plastikowym kamieniem. Ale są szanse, że doświadczony przestępca będzie go długo szukał i trudno go znaleźć. Aby uniknąć pozostawienia złodziejowi mienia domowego na srebrnej tacy, po prostu wyjmij klucz przed wyjściem i zostaw go sąsiadowi na przechowanie.

Odłącz zbędne urządzenia: Aby uniknąć pożarów elektrycznych lub przepięć , pamiętaj o odłączeniu wszystkich niepotrzebnych urządzeń bez wyłącznika czasowego – pomyśl o telewizorach, ekspresach do kawy, lampach itp. Upewnij się również, że czujniki dymu są sprawne i miej pod ręką gaśnicę na wypadek, gdyby np. opiekunka musiała gasić pożar. Ponieważ katastrofy mogą dotknąć nawet najlepiej przygotowane gospodarstwo domowe, rozważ wykupienie ubezpieczenia dla właścicieli domów lub najemców.

Media społecznościowe: dzielenie się szczegółami lub zdjęciami z wakacji za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych jest bardzo kuszące. Ale nawet jeśli sprawiasz, że wszyscy twoi przyjaciele są zazdrośni tym ledwo przefiltrowanym obrazem jasnoniebieskiej laguny, ujawniasz również potencjalnym złodziejom, że jesteś daleko od domu. Aby powstrzymać włamywaczy, powstrzymaj się od publicznego udostępniania jakichkolwiek szczegółów podróży, dopóki nie wrócisz. Jeśli musisz udostępniać, upewnij się też, że ustawienia udostępniania są ustawione na prywatne lub „Tylko znajomi”.