Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

8 wskazówek dotyczących zatrudniania zabezpieczeń imprez

Usługi ochrony wydarzeń są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i uczestnikom festiwali, koncertów, wydarzeń sportowych, imprez, konferencji i innych wydarzeń. Uczestnicy mogą się zrelaksować i cieszyć się doświadczeniem, jeśli wiedzą, że ich bezpieczeństwo i ochrona zostały wzięte pod uwagę. Obecność ochroniarza nie tylko pomaga gościom czuć się bezpiecznie, ale także odstrasza od przestępczości i niewłaściwych zachowań. Strażnicy są po to, aby reagować na działalność przestępczą i wiele innych sytuacji kryzysowych związanych z bezpieczeństwem.

Oto, co musisz wiedzieć o zatrudnieniu odpowiedniego zespołu ds. ochrony wydarzeń i opracowaniu strategii, która zapewni bezpieczną i przyjemną imprezę. 

Co to jest bezpieczeństwo wydarzeń?

Bezpieczeństwo wydarzeń to wieloaspektowe podejście do ochrony ludzi przed przestępczością i innymi sytuacjami awaryjnymi podczas koncertu, festiwalu, spotkania lub innego wydarzenia. Najpierw powinieneś ocenić potencjalne ryzyko i zagrożenia, aby określić, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz.

 • Czy jest to impreza plenerowa, na której niesprzyjająca pogoda może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa?
 • Jakie jest prawdopodobieństwo nagłego wypadku medycznego? Czy ratownicy mogą dotrzeć do ofiary, bez względu na to, gdzie na Twojej posesji ma miejsce zdarzenie medyczne? W przypadku niektórych wydarzeń, takich jak rodeo lub sporty kontaktowe, podczas których często zdarzają się urazy, na miejscu może być konieczna pomoc służb ratowniczych. W innych sytuacjach po prostu trzeba się z nimi łatwo skontaktować, jeśli pojawi się nagły wypadek medyczny, taki jak zadławienie lub nawet zawał serca.
 • Czy pojawią się słynni goście, kadra kierownicza lub wykonawcy, którzy potrzebują ochrony osobistej?
 • Czy ludzie będą pić alkohol? Może to zwiększyć ryzyko wypadków lub bójek i utrudnić kontrolę tłumu.
 • Czy problemem jest kradzież lub wandalizm?
 • Czy to kontrowersyjne wydarzenie, które może przyciągnąć protestujących, a nawet napastników?
 • Czy w regionie istnieje znane zagrożenie terrorystyczne?
 • Jaki rodzaj kontroli dostępu jest wymagany? Jakie jest prawdopodobieństwo, że nieuprawniona osoba będzie próbowała dostać się do środka?
 • Czy uczestnikom nie wolno wnosić określonych przedmiotów na wydarzenie? Czy torby muszą być sprawdzane, czy wymagane są wykrywacze metalu?
 • Jaki rodzaj działań będzie zaangażowany w wydarzenie? Na koncercie wiele osób znajduje się w bliskim sąsiedztwie, a kontrola tłumu może być problemem. Podczas wydarzenia politycznego emocje mogą być wysokie i możesz spotkać się z protestami przeciwnej partii.

Po ustaleniu zagrożeń , z jakimi możesz się spotkać, musisz zatrudnić wysoko wyszkolony zespół ds. bezpieczeństwa. To może być trudne, ponieważ nie wszystkie są sobie równe. Musisz upewnić się, że pracownicy ochrony są wykwalifikowani i doświadczeni w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami, od zapobiegania przestępczości po monitorowanie gości, kontrolę tłumu i wiele innych.

8 wskazówek dotyczących zatrudniania usług ochrony imprez

Postępuj zgodnie z tymi ośmioma wskazówkami, aby upewnić się, że współpracujesz z doświadczonym dostawcą usług bezpieczeństwa, który może spełnić Twoje potrzeby i oczekiwania:

1. Przeprowadź badania nad dostawcami usług zabezpieczających wydarzenia

Zapytaj osoby, które były gospodarzami podobnych wydarzeń, o firmę, którą zatrudnili do świadczenia usług ochrony wydarzeń. Czy wydarzenie przebiegło gładko? Czy przypadki naruszenia bezpieczeństwa były skutecznie obsługiwane? Czy zespół zapewnił odpowiednią ochronę?

2. Zatrudnij wykwalifikowanych pracowników ochrony imprez

Musisz wiedzieć, że Twoi ochroniarze są dobrze wyszkoleni i przygotowani do radzenia sobie z trudnymi lub niebezpiecznymi sytuacjami. Profesjonalni ochroniarze powinni być licencjonowani i mieć za sobą wieloletnie doświadczenie i udokumentowane doświadczenie. Wybierz strażników z wcześniejszym doświadczeniem wojskowym lub organów ścigania, ponieważ te osoby nie tylko rozumieją prawo, ale są również przeszkoleni w identyfikowaniu potencjalnych zagrożeń. Potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach ze spokojną i opanowaną postawą.

3. Współpracuj z pełnym zespołem ds. bezpieczeństwa

Większość wydarzeń na dużą skalę wymaga czegoś więcej niż tylko jednego lub dwóch ochroniarzy. Nie chcesz pracować z wieloma usługami ochrony zdarzeń, aby uzyskać potrzebną ochronę, więc wybierz firmę, która może wykonać wszystkie lub więcej z poniższych czynności:

 • Ochroniarze osobiści
 • Uzbrojone i nieuzbrojone służby ochrony
 • Nadzór wideo
 • Inne rozwiązania bezpieczeństwa

Profesjonalny, wykwalifikowany zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa połączy swoje wieloletnie szkolenia w terenie i doświadczenie z najnowocześniejszą technologią, aby zapewnić bezpieczeństwo imprezy od początku do końca.

4. Wybierz zespół ds. bezpieczeństwa, który ma doświadczenie w Twoim typie wydarzenia

Jeśli firma ochroniarska obsługuje tylko koncerty lub pracuje w szkołach średnich, nie zatrudniaj ich na konwencję. Poszukaj firmy, która ma doświadczenie z różnymi rodzajami wydarzeń, w tym Twoim, aby upewnić się, że jest przygotowana do radzenia sobie z unikalnymi wyzwaniami, które są zwykle związane z każdym z nich.

5. Oceń potrzeby związane z bezpieczeństwem imprezy

Każde wydarzenie jest inne. Imprezy sportowe stoją przed innymi wyzwaniami niż koncerty czy festiwale rodzinne, podczas gdy profesjonalne konferencje mają inne potrzeby niż obsadzone gwiazdami imprezy na czerwonym dywanie. Określ swoje główne problemy, takie jak kontrola tłumu, kontrola dostępu, rozwiązywanie konfliktów i inne. Następnie upewnij się, że masz pod ręką wystarczającą liczbę pracowników ochrony, aby poradzić sobie z tymi problemami, biorąc pod uwagę liczbę obecnych osób.

6. Rozważ miejsce

Miejsce może mieć pewne wymagania dotyczące bezpieczeństwa . Tak czy inaczej, Twój zespół ds. bezpieczeństwa powinien przeprowadzić własną ocenę obszaru, aby ustalić, co następuje:

 • Gdzie powinien stacjonować każdy ochroniarz
 • Wszelkie punkty dostępu, które mogą być podatne na atak
 • Wszelkie wyjątkowe okoliczności, które wymagają szczególnego rozważenia lub zaplanowania

Właściwe zrozumienie układu przestrzeni będzie miało ogromny wpływ na skuteczność Twojego zespołu ds. bezpieczeństwa. Właściwy partner ds. bezpieczeństwa będzie chciał przejrzeć witrynę, aby zobaczyć ją na własne oczy.

7. Przekaż swoje oczekiwania

Chcesz uzbrojonych lub nieuzbrojonych ochroniarzy? Jakie są Twoje największe obawy dotyczące bezpieczeństwa? Istnieje wiele powodów, aby wynająć usługi ochrony imprez i wszystkie są ważne. Zespół ds. bezpieczeństwa musi zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne i czego oczekuje się od nich na Twoim wydarzeniu.

8. Oczekuj obsługi klienta na wysokim poziomie

Profesjonalna firma ochroniarska powinna oferować otwartą linię komunikacji. Ty jesteś klientem, a zespół ds. bezpieczeństwa pracuje dla Ciebie. Powinien być gotowy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, odpowiedzieć na Twoje obawy i informować Cię o bezpieczeństwie w miarę postępu wydarzenia.

Bezpieczeństwo i ochrona nie mogą być pominięte na Twojej imprezie, bez względu na to, jak duże czy małe. Stworzenie odpowiedniego zespołu ds. bezpieczeństwa chroni gości i zapewnia spokój ducha.