Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Lokalizator GPS do samochodu czy warto?

Lokalizatory GPS cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów osobowych, jak również właścicieli film. Dzięki lokalizatorom GPS można prowadzić automonitoring, kontrolować położenie pojazdu, a w przypadku niektórych modeli lokalizatorów, także monitorować parametry pojazdu i lepiej zarządzać czasem pracy, serwisem i eksploatacją. Czy warto kupować lokalizator GPS do samochodu?

Ochrona samochodu jest koniecznością. Chociaż ubezpieczenie pomaga w takich sprawach, jak kradzież samochodu, rachunki medyczne lub naprawa samochodu po wypadku, istnieje proste urządzenie, które może pomóc Ci chronić i kontrolować Twój samochód i jego kierowców: urządzenie śledzące GPS. 

Chociaż niektórzy mogą sądzić, że umieszczenie urządzenia śledzącego GPS w samochodzie to na ogół coś, co szpiedzy robią w filmach, istnieje wiele powodów, aby umieścić urządzenie śledzące pojazd w swoim samochodzie. Dlatego.

Co robi lokalizator GPS?

Lokalizator GPS do Twojego samochodu to małe urządzenie, które podłącza się do Twojego samochodu i wykorzystuje GPS (Global Positioning System) do określenia lokalizacji pojazdu.

W zależności od urządzenia śledzącego może on mieć również inne funkcje, które monitorują ogólny stan i osiągi pojazdu, śledzą prędkość i inne nawyki jazdy, a nawet wysyłają ostrzeżenia, jeśli samochód został przeniesiony lub naruszony.

Zalety lokalizatora GPS dla Twojego samochodu

Teraz, gdy masz już podstawowe pojęcie o tym, co może (a czego nie) może robić urządzenie do śledzenia pojazdów, spójrz na najważniejsze powody, dla których urządzenie śledzące GPS jest dobrym pomysłem.

1. Dowiedz się, gdzie w danym momencie znajduje się Twój pojazd

Główną funkcją lokalizatora samochodowego GPS jest dostarczanie lokalizacji pojazdu. Jest wiele sytuacji, w których może się to przydać. Na przykład, jeśli udasz się na miejsce parkingowe i zauważysz, że Twój samochód zniknął, możesz użyć urządzenia śledzącego GPS, aby sprawdzić, czy został odholowany. A może twój współmałżonek lub nastolatek miał być w domu godzinę temu i chcesz się dowiedzieć, gdzie oni są.

2. Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach

Większość zgodziłaby się, że szybkie uzyskanie pomocy w nagłych wypadkach jest najważniejszą zaletą lokalizatora GPS. Dzięki urządzeniu do śledzenia pojazdów, jeśli utkniesz lub ulegniesz wypadkowi, będziesz mógł dokładnie powiedzieć personelowi ratunkowemu, gdzie się znajdujesz. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w nieznanym obszarze.

3. Monitoruj młodych kierowców

Rodzice młodych kierowców często martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci za kierownicą. Brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu i większe prawdopodobieństwo przekroczenia prędkości to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci młodych kierowców.  Możesz też zastanawiać się, gdzie się znajdują, jeśli spóźniają się w drodze do domu.

Jeśli masz w rodzinie młodego kierowcę, lokalizator GPS, zapewnia również statystyki podróży, może pomóc rodzicom monitorować jazdę i rozwiązywać problemy.

4. Szybciej odzyskaj skradziony pojazd

Każdego dnia kradzionych jest ponad  748 000 pojazdów . W wielu przypadkach złodzieje samochodów nie muszą nawet włamywać się ani podpalać samochodu — właściciele zostawiają klucze lub breloki w środku, przez co ich pojazd staje się łatwym celem. Dzięki lokalizatorowi GPS samochodu możesz podać organom ścigania lokalizację swojego samochodu, zwiększając prawdopodobieństwo, że odzyskasz go po kradzieży.

Nowa opłacalna alternatywa do śledzenia samochodu lub ciężarówki

Zainstaluj urządzenie śledzące GPS we własnym samochodzie. Urządzenia śledzące GPS stają się coraz bardziej popularne, ponieważ wymagania w zakresie bezpieczeństwa stale rosną. Znalezienie odpowiedniego urządzenia do śledzenia GPS może być trudne, ale przestrzeganie prostych wskazówek może sprawić, że wysiłki będą niezwykle łatwe.

 1. Dowiedz się, jaki jest mój budżet i ile jestem gotów zainwestować.
 2. Znajdź renomowaną firmę, która produkuje lokalizatory GPS.
 3. Poznaj różnicę między trackerem przewodowym a urządzeniem typu plug-and-play.
 4. Koszty obejmowały instalację i konfigurację GPS.
 5. Połączenie z kompatybilną platformą śledzenia GPS.

Posiadanie lokalizatora GPS w samochodzie lub ciężarówce pozwoli Ci zawsze monitorować lokalizację. Posiadanie lokalizacji jest wielkim atutem, jeśli jakimś nieszczęściem Twój samochód zostanie skradziony. Oznacza to, że władze mogą dokładnie wiedzieć, dokąd podróżuje Twój pojazd. Gdy samochód zostanie skradziony, dość trudno go odzyskać, chyba że istnieje wskazówka jego miejsca pobytu. 

Śledzenie GPS własnego samochodu lub ciężarówki może również pomóc zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżkę, jeśli Twój samochód lub ciężarówka jest wyposażony w system śledzenia GPS, ponieważ wiedzą, że zapewnia on dodatkowy poziom bezpieczeństwa i zwiększa szanse na znalezienie Twojego samochodu lub ciężarówki, jeśli zostanie skradziony. 

Śledzenie floty w firmie

Najlepsze rozwiązania do śledzenia floty pojazdów GPS pomogą Ci odpowiedzieć na pytania takie jak:

 • Który z moich operatorów jest najbliżej i jak szybko może dotrzeć do lokalizacji klienta? Mam klienta do telefonu z pilnym zgłoszeniem serwisowym. 
 • Dlaczego mój kierowca nie wraca do mnie? Muszę wiedzieć, czy nadal jest w okolicy.  
 • Gdzie jest teraz mój pojazd, powinien znajdować się na placu pod firmą.
 • Czy mój technik naprawdę pominął wizytę? Jedna z moich klientek twierdzi, że nie pojawił się w umówionym miejscu, sprawdź to!
 • Czy moi pracownicy korzystają z moich pojazdów po godzinach pracy? A może robisz nieautoryzowane prace poboczne? Wygląda na to, że moje pojazdy pokonują więcej kilometrów niż to konieczne.
 • Jak długo moja załoga faktycznie spędza czas z klientem? Mówimy naszym klientom, że otrzymają , np. dostawę w określonym czasie, ale niektórzy twierdzą, że nie wykonaliśmy zadania.

Zaoszczędź na konserwacji pojazdu

Kiedy zarządzasz małą flotą, każdy pojazd w sklepie ma duży wpływ na wyniki finansowe. Utrzymanie płynnej pracy każdego pojazdu jest niezbędne do utrzymania produktywności i uniknięcia kosztownych przestojów. Nasze alerty predykcyjne poinformują Cię, kiedy należy wymienić filtr powietrza lub uszkodzoną baterię — zanim stanie się to droższym problemem. Jeśli wystąpi nieoczekiwany problem z silnikiem, możesz pominąć test diagnostyczny w sklepie (zaoszczędzisz już 100 USD), ponieważ będziesz mógł dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza lampka Check Engine, w tym pomocny opis problemu i jego powagi . 

Oszczędzaj na zużyciu paliwa

Wiedza to potęga; lub w tym przypadku oszczędności na pompie. Poznaj trendy zużycia paliwa na przestrzeni czasu, a także podczas każdej podróży, i dowiedz się, którzy kierowcy są najbardziej nieefektywni. W połączeniu, będziesz mieć informacje, które pozwolą Ci przejąć kontrolę nad zużyciem paliwa i ograniczyć marnotrawne nawyki związane z jazdą, takie jak nadmierna praca na biegu jałowym, nieefektywne trasy i agresywna jazda.