Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

Jeśli myślisz, że zamknięcie bramy garażowej, to najlepsze rozwiązanie, aby uchronić się przed włamaniem, możesz się mylić. Często bramy garażowe, są najsłabszym ogniwem całego systemu zabezpieczeń. Bramy garażowe, podobnie jak drzwi i okna, powinny być spójne w zakresie bezpieczeństwa i poziomu ochrony antywłamaniowej. Jednak warto pamiętać o innych zabezpieczeniach, które mogą pomóc ochronić samochód, ale także zatrzymać włamywaczy, jeśli będą chcieli przedostać się do wnętrzna domu.

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na zabezpieczenie garażu, jego zawartości, oraz możliwości przejścia do domu. Jeśli szukasz szybkiego i prostego rozwiązania, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Sprawdzimy, doradzimy, dobierzemy najlepszy system alarmowy i monitoringu. W ofercie Unitrez znajdziesz również systemy antynapadowe, opcję wirtualnego sąsiada, a także popularne lokalizatory GPS zapewniający stały automonitoring – monitoring GPS pojazdu.

Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

  1. Upewnij się, że wszystkie zamki są zamknięte: może to wydać się niepoważne, że wspominamy o tym, w pierwszym punkcie poradnika, ale okazuje się, że częstą przyczyną włamania są po prostu niezamknięte drzwi oraz okna. Niezależnie od tego jaki system zamka posiadasz, upewnij się, że jest on prawidłowo zamknięty.
  2. Zasłoń okna w garażu: możesz użyć przyciemnianych folii lub lustra weneckiego. Włamywacze często sprawdzają zawartość garażu przed włamaniem, aby upewnić się, czy nie będą tracili czasu. Wielu kierowców przyciemnia szyby w samochodach, ale wielu także nie robi tego, wręcz zostawiając otwartą przestrzeń, np. w pojazdach kombii, aby pokazać, że nic tu nie ma, oraz nie warto nawet wybijać szyby.
  3. Zamykaj w garażu drzwi wejściowe do domu: między garażem, a wnętrzem mieszkalnym, zwyczajowo montuje się drzwi. Pamiętaj, aby zamontować w nich zamek i jeśli opuszczasz dom, zamknij go na klucz. Jeśli dojdzie do włamania do garażu, być może unikniesz także kradzieży z domu,
  4. Zamontuj oświetlenie z czujnikami ruchu na zewnątrz: nie jest prawdą, że światło ułatwia kradzież. Zwykle światło i oświetlenie włamywaczy, powoduje, że uciekają, w obawie, że zostaną zauważeni. Dobre oświetlenie wokół domu nie tylko odstraszy włamywaczy, ale również zapewni lepszy podgląd z kamer.
  5. Zadbaj o system alarmowy: dźwięk alarmu odstrasza złodziej, ale również stawia na nogi sąsiadów. Włamanie nie zdarza się codziennie, więc z pewnością nikt nie zignoruje takiego wydarzenia.
  6. Zainstaluj system bezpieczeństwa: Systemy bezpieczeństwa w domu są prawdopodobnie najlepszym sposobem na powstrzymanie złodziei przed włamaniem do garażu i całego domu. Z wywiadu wiadomo, że wielu złodziei uważa, że istnienie alarmu sprawi, że zastanowią się dwa razy przed włamaniem do domu. 
  7. Bąź dyskretny: nie dawaj włamywaczom dodatkowej zachęty do włamania się do twojego garażu, w celu kradzieży twoich rzeczy. Odłóż cenne przedmioty, dy nie są używane, i nie zostawiaj niepotrzebnie otwartej bramy garażowej przez dłuższy czas, nawet jeśli jesteś w domu.

Ubezpieczenie nieruchomości

Kamery monitoringu, system alarmowy, monitoring wizyjny, patrole interwencyjne, system antynapadowy, to części systemu zabezpieczeń domu i garażu. Jednak jeśli dojdzie do włamania lub dewastacji, kiedy utracisz cenne rzeczy, w takich sytuacjach przyda się również ubezpieczenie nieruchomości. Systemu alarmowe, monitoring obiektu, to skuteczne formy zabezpieczenia domu czy nawet mieszkania, siedziby firmy, ale zakres ubezpieczenia, daje właścicielowi znacznie więcej, gdyż uchroni Twoje mienie lub pokryje straty, nawet jeśli dojdzie do zniszczenia z innych powodów niż włamanie, np. pożar lub błąd człowieka.

W ofercie Unitrez – Agencja ochrony znajdziesz również ubezpieczenia nieruchomości: ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie siedziby firmy i innych obiektów. Sprawdź ubezpieczenie Unitrez. Skorzystaj z możliwości zakupu polisy ubezpieczeniowej online lub przez telefon.

System monitoringu pojazdów GPS

Monitoring pojazdów, automonitoring, czyli popularny system lokalizacji GPS pojazdów, to świetny sposób na zabezpieczenie prywatnego lub firmowego pojazdu, a nawet całej floty. System monitoringu pojazdów, pozwala na śledzenie miejsca, w którym pojazd się znajduje, jednak możliwości lokalizatora GPS są znacznie większe, gdyż dodatkowo możesz monitować stan pojazdu, planować i kontrolować trasy przejazdu, śledzić spalanie i przebieg.

Lokalizator GPS działający w ramach systemu automonitoringu, śledzenia pojazdów, pozwala na zarządzanie całą flotą oraz planowanie oszczędności, jak również kontrolowanie prawidłowej pracy kierowców.

Analityka obrazu

Kamery monitoringu montowane na budynkach, oferują dziś znacznie więcej możliwości niż kiedyś. Między innymi za sprawą zastąpienia typowego obrazu analogowego, obrazem cyfrowym. Kamery IP połączone z rejestratorami i korzystające z możliwości komputerów i dobrego oprogramowania, oferują dziś dodatkową funkcję – analityka obrazu.

Analityka obrazu pozwala przede wszystkim na wprowadzenie dodatkowych warstw monitorujących obraz z kamery monitoringu, np. wyznaczanie martwych stref, stref, w który wykrycie ruchu uruchomi alarm. To także analiza obiektów, jakie znajdują się w obiektywie kamery, ich identyfikacja.

Monitoring obiektu

Kamery monitoringu, monitoring wizyjny, to wciąż jedno z najlepszych zabezpieczeń, jakie możesz zamontować na swoim domu, jak również w garażu. Kamery monitoringu przesyłają obraz na żywo oraz rejestrują zdarzenia. Połączone z analityką obrazu, pozwalają Tobie oraz nam, monitorować wszystkie zdarzenia wokół domu. To świetny sposób na to aby zabezpieczyć mienie.

Pamiętaj, że dobrze widoczny monitoring, skutecznie odstrasza złodziej. Kiedy montujesz kamery monitoringu, warto również zadbać o dodatkowe oświetlenie terenu wokół domu. To nie tylko pomoże w rejestrowaniu lepszej jakości obrazu, ale również stanowi dodatkowy element odstraszający.