Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Czy ubezpieczenie grupowe w pracy jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie grupowe to rodzaj ubezpieczenia, jakie zwykle oferuje pracodawca swoim pracownikom w porozumieniu z firmą ubezpieczeniową. W odróżnieniu od typowego ubezpieczenia zawieranego indywidualnie ubezpieczenie grupowe może być atrakcyjniejsze cenowo. W zależności od profilu działalności i charakteru pracy zawierać także dodatkową ochronę dla pracownika. Czy ubezpieczenie grupowe jest obowiązkowe?

Czy ubezpieczenie grupowe w pracy jest obowiązkowe?

Nie, ubezpieczenie grupowe nie jest obowiązkowe. To dodatek, jaki pracodawca może zaoferować swoim pracownikom, ale nie musi. Pracodawca wchodzi w porozumienie z firmą ubezpieczeniową, przygotowując specjalną ofertę dla pracowników, także dostępną zwykle w wielu wariantach, a nawet rozszerzoną o ubezpieczenie dla rodzin pracowników i dzieci.

Przy ubezpieczeniu grupowym ważne jest też to, że ubezpieczyciele nie weryfikują oceny ryzyka wobec pracowników, a zwykle koncentrują się jedynie na ogólnym ryzyku wynikającym, np. z charakteru pracy. Nie ma rozróżnienia ze względu na stan zdrowia przystępujących do ubezpieczenia, a przez to takie parametry jak wysokość składek, jest po prostu uśredniona. To dobra wiadomość dla pracownika, ale też nie zawsze dająca najkorzystniejszą ofertę.

Ubezpieczenie grupowe czy korzystne?

Uśrednienie skład, brak różnicowania pracowników, sprawia, że oferta ubezpieczenia grupowego dla jednych osób może być bardzo korzystna, np. ze względu na cenę czy fakt, że mogą z niej skorzystać pomimo chorób wrodzonych i stanu zdrowia. Jednak ubezpieczenie to ma z góry określone warunki, a więc nie możliwości, abyś przystępując do ubezpieczenia grupowego, zmienił jego zasady na swoje potrzeby. W typowym ubezpieczeniu zawieranym indywidualnie, sami określamy zakres ochrony a przez to i wysokość składki.

To, co wyróżnia ubezpieczenie grupowe, to przede wszystkim:

  • czas trwania umowy,
  • wysokość składki.
  • zakres ochrony,
  • suma ubezpieczenia,

Podsumowanie

Ubezpieczenie grupowe oferowane przez pracodawcę nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale z wielu powodów może być bardzo korzystne i ze względu na cenę, może nawet stanowić znakomite uzupełnienie już posiadanych, innych, ubezpieczeń, jakie zawarłeś samodzielnie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Pracodawca może, ale nie musi, wejść we współpracę z firmą ubezpieczeniową. Często pracownicy doceniają także fakt, że nie obowiązuje ich okres karencji, a więc przystępując do ubezpieczenia, np. będąc w ciąży, może okazać się na podstawie OWU, że od razu otrzymasz wypłatę świadczeń z tytułu urodzenia dziecka.

Ubezpieczenie grupowe Opole

Firma Unitrez – Agencja ochrony, Ubezpieczenia Opole, posiada w swojej ofercie cały wachlarz ubezpieczeń, np. ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie mienia, polisę na życie, ubezpieczenie turystyczne, a także ubezpieczenie grupowe dla firm.

Szukasz taniego ubezpieczenia grupowego w Opolu? Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13 i poznaj ofertę Ubezpieczenia Opole – Agencja Ochrony Unitrez.