Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest lokalizator GPS pojazdu?

Urządzenia śledzące globalnego systemu pozycjonowania (GPS) to przenośne urządzenia umożliwiające monitorowanie i śledzenie pojazdów osobowych i ciężarowych. Są one skierowane do menadżerów flot, rodziców i właścicieli pojazdów wszelkiego rodzaju. Lokalizatory GPS w czasie rzeczywistym do samochodów są w stanie dostarczać natychmiastowe dane o prędkości i lokalizacji. Tańsze modele ograniczają się wyłącznie do punktowego zapisu danych do późniejszego wykorzystania. Dowiedz się więcej o tym czym jest lokalizator GPS pojazdu. W jaki sposób może on spełnić się w Twojej firmie lub samochodzie prywatnym.

Głównym zadaniem lokalizatora GPS jest śledzenie pojazdu i przesyłanie informacji na temat jego położenia. Także informacji o parametrach jazdy czy warunkach technicznych samochodu, np. spalaniu. Lokalizator GPS może być pomocny przy zlokalizowaniu go na parkingu. Również po kradzieży jak również w zarządzaniu flotą i optymalizacji jej użycia w firmie. Także przeliczenia i obniżenia kosztów eksploatacji czy kontroli pracowników.

Lokalizator GPS może być bezprzewodowy, a więc działać na akumulator. Zwykle są to proste urządzenia przesyłające dane w określonych odstępach czasu lub na żądanie, np. innego urządzenia. Możesz też podłączyć lokalizator GPS pod zasilanie pojazdu lub wpiąć w gniazdo zapalniczki. Niektóre urządzenia śledzące GPS są przeznaczone do podłączenia do złącza diagnostyki pokładowej (OBD-II). To zwykle znajduje się pod deską rozdzielczą w pobliżu nóg kierowcy. Zaletą jest to, że te trackery są zasilane bezpośrednio ze złącza diagnostycznego, dzięki czemu są niezwykle łatwe w użyciu.

Po zainstalowaniu lokalizatora GPS w pojeździe możesz korzystać z oprogramowania na komputerze, telefonie lub tablecie. W ten sposób może wyświetlać jego lokalizację w czasie rzeczywistym. Używanie lokalizatorów GPS jest legalne, ale istnieją okoliczności, w których może okazać się to niezgodne z prawem. Jeśli posiadasz flotę służbowych samochodów, warto tę kwestią skonsultować z prawnikiem. M.in. pomoże to przygotować pracowników na korzystanie z pojazdów wyposażonych w takie urządzenia.