Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

5 funkcji, których potrzebuje każdy system nadzoru wideo

Monitorowanie wydarzeń w Twojej firmie jest prawdopodobnie najwyższym priorytetem. Dlatego firmy oferują nadzór wideo z funkcjami, które sprawiają, że monitorowanie Twojej firmy jest łatwe i ekonomiczne. Kompleksowy system monitoringu wideo powinien chronić szereg osób i podmiotów w Twojej firmie, od budżetu po pracowników. Istnieje 5 funkcji, których potrzebuje każdy system nadzoru wideo.

Ale co dokładnie powinno być zawarte w systemie nadzoru wideo? Jakie cechy są krytyczne, a te nie tak bardzo? Poniżej znajduje się pięć funkcji, których potrzebuje każdy system nadzoru wideo.

  1.     Przystępność

Utrzymanie bezpieczeństwa firmy często wiąże się z poważnymi kosztami. Rozważając system nadzoru wideo, firmy muszą pamiętać o planowaniu budżetowym i finansowym. Pamiętaj, aby współpracować z firmą, która pozwala na zablokowanie kosztów . Decydując z wyprzedzeniem o budżecie bezpieczeństwa, będziesz w stanie lepiej uniknąć kosztownych dodatków do swojego planu bezpieczeństwa .

  1.      Optymalizacja mobilna

Nasze smartfony stały się naszymi bankami, skrzynkami pocztowymi i sieciami społecznościowymi, a także kluczowymi narzędziami dla naszych firm. 

Dlatego Twój system nadzoru wideo powinien być dostosowany do Twojego sposobu pracy. Jeśli często korzystasz ze smartfona w swojej firmie, najlepiej jest znaleźć firmę, która może zintegrować Twój telefon komórkowy z Twoim planem bezpieczeństwa. Niektóre firmy oferują funkcje, które umożliwiają oglądanie transmisji na żywo z Twojej nieruchomości na smartfonie lub otrzymywanie alertów bezpieczeństwa przez całą dobę. Te funkcje pomogą Ci pozostać w kontakcie z Twoją firmą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  1.    Kompleksowy zasięg wideo

Być może już korzystasz z ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę swojej firmy. Ochroniarze mogą być świetną opcją w przypadku niektórych scenariuszy, takich jak specjalne wydarzenia odbywające się w Twojej firmie, sprawy wymagające szybkiej i natychmiastowej reakcji strażnika na miejscu zdarzenia. Ale jeśli potrzebujesz wzroku na każdym calu kwadratowym swojej firmy, ochroniarz po prostu nie wystarczy.

Aby mieć skuteczny monitoring bezpieczeństwa 24/7 dla swojej firmy, możesz uzupełnić swoich ochroniarzy o nadzór wideo lub zainstalować system nadzoru wideo. Systemy nadzoru wideo pozwalają lepiej obserwować wszystkie zakamarki firmy i mogą pomóc w ograniczeniu kradzieży i wandalizmu.

  1.       Szybkie i niezawodne pobieranie plików

Systemy monitoringu wideo mają jedną cechę, której nie oferują strażnicy: zarejestrowany dowód przestępstwa. W przypadku, gdy w Twojej firmie miało miejsce przestępstwo, nagrania wideo mogą być pomocnymi dokumentami sądowymi.

Z tego powodu krytyczną cechą systemu nadzoru wideo powinien być szybki i łatwy dostęp do nagrań wideo, a także prawo do korzystania z tych plików według własnego uznania. To Twój film, a zatem Twoje dane, i powinieneś mieć do niego prawo dostępu. Różne firmy oferują różne czasy przechowywania nagrań, więc najlepiej jest to zbadać przed zawarciem umowy z określoną firmą.

  1.    Aktualne funkcje bezpieczeństwa i funkcjonalność

Jako właściciel firmy ważne jest, aby nadążać za duchem czasu. Nawet jeśli nie zajmujesz się konserwacją systemów samodzielnie, kluczowe znaczenie ma współpraca z firmą, która wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w swoim podejściu do bezpieczeństwa.

Podczas oceny systemów upewnij się, że Ty i firma nadzoru wideo uzgodniliście, w jaki sposób będziecie konserwować i aktualizować swój sprzęt w przyszłości. Chociaż pierwszy zakup jest ważny, równie ważne jest, aby wybrać firmę , która zapewni aktualność systemu przy użyciu najnowszych technologii, nie rezygnując przy tym z tego, co jest potrzebne do osiągnięcia celów biznesowych.

Nawet jeśli zacząłeś już przyglądać się sprzętowi lub technikom nadzoru wideo, dobrze jest poświęcić czas na opracowanie kompleksowego planu. Pomoże to lepiej dostosować się do budżetu na bezpieczeństwo i odblokować tylko te funkcje, których naprawdę potrzebujesz, a wszystko to przy zachowaniu bezpieczeństwa i dobrej kondycji firmy. Unitrez Opole to dostawca uzbrojonych usług bezpieczeństwa, a także z usług zdalnego nadzoru wideo.