Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Instalacja systemu nadzoru wideo; Co każda firma musi wiedzieć

Instalacja systemu nadzoru wideo ma sens biznesowy. Dzieje się tak, ponieważ kamery wideo mogą powstrzymać przestępczość, zwiększyć produktywność, pomóc w przestrzeganiu przepisów stanowych, a nawet pomóc w rozwiązaniu przestępstwa po jego popełnieniu. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego z twoich ulubionych gadżetów elektronicznych, systemy nadzoru wideo mają wiele kształtów i rozmiarów; musisz wybrać system, który odpowiada potrzebom Twojej firmy.

Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek systemu nadzoru wideo ważne jest, aby zrozumieć, jakich dodatkowych funkcji możesz potrzebować. Na przykład rozwiązania obejmują powiadomienia e-mail, wykrywanie ruchu i rozwiązania do przechowywania w chmurze, łączanie i wyłączanie kamer o określonych porach dnia lub tygodnia za pomocą opcji harmonogramu. Po ustaleniu potrzebnych funkcji i zakupie sprzętu nadszedł czas na instalację systemu nadzoru wideo. Niezależnie od wybranego systemu nadzoru wideo istnieje kilka cech wspólnych, które mają wszystkie systemy. 

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji dot. samodzielnego montażu kamer video w firmie, ale nie polecamy tego rozwiązania. Zamów wizytę naszego agenta, aby przygotować szczegółowy plan instalacji oraz ocenić wszelkiego rodzaju zagrożenia, np. drogi włamania, ryzyko pożaru, itp.

  1. Zdobądź odpowiednie narzędzia i sprzęt, których będziesz potrzebować do instalacji.

Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że masz cały sprzęt niezbędny do prawidłowej instalacji systemu monitoringu. Będziesz potrzebować:

  • Zestaw kamer nadzoru
  • Wiertarka z bitami
  • Cewka z taśmy rybnej do mocowania przewodów (chyba, że ​​wybrałeś system bezprzewodowy)
  • Monitor wideo do oglądania

Chociaż każdy system nadzoru wideo będzie dostarczany z własną instrukcją obsługi, posiadanie wyżej wymienionych materiałów pod ręką pomoże Ci zainstalować system bez przeszkód.

  1. Wyznacz swój obszar.

Zanim wywiercisz jakiekolwiek dziury, dobrze jest zbadać obszar(y), w których będziesz umieszczać kamery. W zależności od tego, ile kamer zakupiłeś do swojego systemu, może być konieczne nadanie priorytetu niektórym obszarom firmy nad innymi. Zrozumienie typowej przestępczości w Twojej okolicy, a także sposobu, w jaki pracownicy korzystają z Twoich wyjść, wejść i parkingów, może pomóc Ci zdecydować, gdzie należy umieścić nowe kamery.

  1. Zaznacz miejsce i ćwicz.

Jeśli wiesz, gdzie chcesz umieścić kamery, podłącz kamerę do źródła zasilania i monitora wideo. Następnie trzymaj kamerę tam, gdzie myślisz, że chcesz ją zamontować. Następnie sprawdź, czy umiejscowienie kamery zapewnia odpowiedni zasięg. Następnie zaznacz na ścianie miejsce, w którym będziesz wiercić, aby zabezpieczyć uchwyt kamery.

Uwaga : Warto skonsultować się z elektrykiem, aby upewnić się, że nie wiercisz w lub wokół przewodów elektrycznych. Po upewnieniu się, że jest to bezpieczna strefa do wiercenia, wywierć otwory pilotażowe (otwory mniejsze niż śruby). Zrób to przed umieszczeniem uchwytu i przykręceniem go do ściany za pomocą prawdziwych śrub. W ten sposób możesz mieć pewność, że po pierwszym przykręceniu uchwytu do ściany uchwyt znajdzie się we właściwym miejscu i nie będzie trzeba go ponownie przesuwać.

  1. Optymalizacja systemu

Po zamontowaniu kamer zechcesz wyciągnąć skrzynkę kontrolną, wirtualną bazę dla swoich kamer. Podłącz kabel dołączony do kamery zarówno do kamery, jak i do skrzynki sterowniczej. Jeśli przechowujesz skrzynkę kontrolną na zapleczu lub poza zasięgiem wzroku, może to wymagać kolejnego otworu w ścianie. Po podłączeniu kamery do skrzynki sterowniczej można przetestować nagrywanie i monitorowanie wideo. Jak również wszelkie inne funkcje, z których będziesz korzystać w swoim systemie nadzoru wideo.

Instalacja systemu nadzoru wideo może wydawać się onieśmielająca, ale jest to łatwe do wykonania, jeśli przygotujesz się z odpowiednimi materiałami, znajomością nowego systemu i zrozumieniem, w jaki sposób będziesz go używać do ochrony swojej firmy. Posiadanie planu instalacji sprawi, że instalacja systemu nadzoru wideo będzie dziecinnie prosta.

Możesz wybrać lokalną usługę , która zajmie się tą instalacją i skonfiguruje dla Ciebie. Jeśli naprawdę chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa w swojej firmie, rozważ również usługi nadzoru wideo z zewnątrz. Dzięki temu rodzajowi usługi płacisz niewielką opłatę, aby zdalni agenci oglądali Twoje kamery od 8 do 24 godzin dziennie. Może to być znacznie bardziej opłacalne niż przydzielenie do tego jednego z własnych pracowników.