Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie LINK4 – zgłoszenie szkody komunikacyjnej

Zgłaszanie szkody ubezpieczycielowi to obowiązek, który spoczywa tak naprawdę po stronie poszkodowanego. To on spisując oświadczenie sprawcy kolizji, będzie ubiegał się o odszkodowanie. Zgłoszenie kolizji, jeśli jesteśmy poszkodowani, możemy przekazać towarzystwu ubezpieczeniowemu sprawcy lub skorzystać od razu z pomocy firm, zajmujących się podobnymi zgłoszeniami. Jeśli posiadasz ubezpieczenie OC lub AC w LINK4, z tego artykułu dowiesz się, jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela.

Szkody komunikacyjne – oświadczenie sprawcy kolizji

Kolizja? Wypadek? Uszkodzony pojazd? Przyjmując, że poszkodowany jest w dobrym stanie i może wydostać się z pojazdu, aby określić samemu szkodę, a sprawca nie uciekł z miejsca zdarzenia, pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest spisać oświadczenie sprawcy kolizji. Umożliwi nam to zebranie wszystkich informacji o kierujących pojazdami, o pojazdach, o przebiegu zdarzenia. Oświadczenie sprawcy kolizji to oświadczenie dla poszkodowanego, dlatego sprawca, może, ale nie musi, wykonać sobie zdjęcie lub spisać osobną kopię.

Link 4 udostępnia dokument PDF – Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym LINK4, które możesz pobrać, wydrukować i przechowywać w pojeździe. Kliknij tutaj, aby pobrać oświadczenie sprawcy kolizji LINK4

Kontakt z ubezpieczycielem LINK4

Kiedy już to zrobisz, musisz skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Jeśli szkoda jest niewielka i możesz kontynuować jazdę. W teorii zgodnie z przepisami masz 3 lata na zgłoszenie szkody, ale najlepiej jest zrobić to od razu po zdarzeniu. Z powodu wypłaty odszkodowania, ale też z powodu ryzyka, że powstałe szkody mogą przyczynić się do awarii lub kolejnej stłuczki.

Zgłoszenie szkody LINK4

Sprawca kolizji lub Ty sam, jesteście ubezpieczeni w LINK4? Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, szkody BLS, szkody w nieruchomości lub szkody osobowej możesz wykonać przez dedykowaną stronę internetową – kliknij tutaj, aby zgłosić szkodę w LINK4.

Po wybraniu zgłoszenia szkody komunikacyjnej, zostaniesz poproszony o doprecyzowanie, czy chcesz zgłosić:

  • zgłoszenie szkody z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w Link4
  • zgłoszenie z polisy AC wykupionej w LINK4.

Przejdź kolejne kroki w formularzu, uzupełniając niezbędne informacje dot. Twojego pojazdu i posiadanej polisy lub polisy sprawcy kolizji.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC

Szukasz taniego ubezpieczenia samochodu? Chcesz porównać ceny ubezpieczenia OC w wielu firmach ubezpieczeniowych? Skorzystaj z pomocy naszego doradcy, zadzwoń lub napisz. Kup polisę przez Internet lub telefon, bez wychodzenia z domu. Unitrez – Agencja ochrony, posiadamy w ofercie ubezpieczenia różnego rodzaju, w tym komunikacyjne, nieruchomości, na życie. Możesz porównać ceny polis OC podczas pierwszego kontaktu.

Ubezpieczenie Opole / Polisa OC / Ubezpieczenie mieszkania – wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń