Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

System CCTV lub ochroniarz – jaki jest najlepszy wybór dla Twojej firmy?

Wybór między systemem CCTV a ochroną może być trudny, biorąc pod uwagę szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli nie masz pewności, która trasa zapewnia lepszą ochronę Twojej firmy, czytaj dalej.

Typowe kwestie, które należy zbadać przed wyborem rozwiązania zabezpieczającego, obejmują:

  • Koszt
  • Niezawodność
  • Czasy odpowiedzi

Tradycyjnie najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą chronić swój biznes, było zatrudnienie ochroniarza. Jednak CCTV staje się coraz bardziej atrakcyjnym wyborem ze względu na opłacalność, postęp w technologii wykrywania i krótszy czas reakcji. Aby system CCTV był w pełni skuteczny w zapobieganiu przestępczości, musi obejmować monitoring wideo na żywo, znany również jako proaktywny monitoring wideo.

W tym artykule dokonano oceny monitorowanych na żywo kamer CCTV i ochroniarzy pod kątem najczęstszych problemów związanych z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością, z jakimi borykają się obecnie firmy. Zrozumienie porównania tych dwóch rozwiązań oraz postępu w telewizji przemysłowej w ostatnich latach pomoże Ci podjąć lepszą decyzję dla własnej firmy.

Porównanie monitorowanych systemów CCTV i ochroniarzy

Zatrudnienie ochroniarza lub zainstalowanie systemu proaktywnego monitoringu wizyjnego stanowi wartość dla Twojej firmy, chroniąc Twoje zasoby. Jednak CCTV i ochroniarze dostarczają wartość na różne sposoby. Który jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb? Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:

Koszty bezpieczeństwa

Problem: Potrzebujesz ekonomicznego rozwiązania oferującego ochronę 24/7/365 przed kradzieżą i wandalizmem.

Ochroniarz: Wynajęcie ochroniarzy w celu zapobiegania kradzieży i uszkodzeniom przez 24 godziny na dobę lub przez część dnia może być kosztowne. Jeśli godziny przekroczą maksymalny czas pracy, będziesz potrzebować usług więcej niż jednego strażnika.

Proaktywny monitoring wideo : monitoring wizyjny może oferować ochronę 24/7/365 za jedną stałą stawkę dzienną, która nie zmienia się w święta, weekendy lub nietowarzyskie godziny. Nie bierze urlopu, nigdy nie zadzwoni chory i jest zawsze czujny.

Czasy odpowiedzi

Problem: Musisz powstrzymać i zapobiec przestępczości w ciągu kilku sekund, zanim intruz będzie miał szansę popełnić kradzież lub uszkodzić twoją własność.

Ochroniarz: Ochroniarz musi najpierw wiedzieć, że potencjalne zagrożenie dostało się do Twojego lokalu lub na teren obiektu. Jeśli spojrzą na odpowiedni ekran we właściwym czasie lub patrolują właściwą lokalizację, intruz zostanie wykryty i odstraszony.

Proaktywny monitoring wideo  : wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie analityczne do natychmiastowego wykrywania intruza zbliżającego się do granicy Twojej firmy. Alert jest natychmiast wysyłany do wysoko wyszkolonego specjalisty ds. interwencji w zdalnym centrum komunikacyjnym , który natychmiast obejrzy obraz z kamery na żywo, aby wizualnie zweryfikować zagrożenie.

Następnie przystąpią do wydawania intruzowi niestandardowego ostrzeżenia dźwiękowego za pomocą wbudowanych głośników. Po tym można natychmiast zadzwonić do Gardaí i/lub posiadacza kluczy lokalu. Ostrzeżenie dźwiękowe wystarcza, aby odstraszyć przestępcę w przypadku zdecydowanej większości prób naruszenia granicy.

Ochrona odpowiedzialności

Problem: Potrzebujesz rozwiązania zabezpieczającego, które może również zapewnić ochronę w przypadku obrażeń ciała lub roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej na Twojej nieruchomości.

Ochroniarz: Ochroniarz może dostarczyć dowody, ale tylko wtedy, gdy był na miejscu w czasie zdarzenia, w którym to przypadku może złożyć zeznanie w charakterze świadka.

Proaktywny monitoring wideo  : zapewnia zdalny dostęp do wszystkich nagrań wideo w Twojej nieruchomości. Pozwala to na szybkie zbadanie incydentu w przypadku urazu. Fałszywe roszczenia można szybko odrzucić, zamiast stwarzać ryzyko dla Twojej firmy. Korzystanie ze zdalnie zarządzanej usługi eliminuje potrzebę obecności człowieka, dzięki czemu nie ma ryzyka przypadkowego zranienia osób zajmujących się ochroną w Twojej witrynie.

Całodobowa ochrona

Problem: Potrzebujesz spokoju, aby Twoja firma mogła być chroniona 24/7/365, bez wyjątku.

Ochroniarz: Ochroniarze mogą być zatrudnieni do pracy na rotacyjnych zmianach, aby zapewnić ochronę 24/7. Jednak zachowanie czujności i ciągłe monitorowanie każdej części Twojej siedziby może być trudne. Nawet najbardziej zmotywowani strażnicy mogą zachorować, spóźnić się lub być zaabsorbowani SMS-ami, telefonami lub innymi rozrywkami związanymi z urządzeniami.

Proaktywny monitoring wideo : zamienia wszystkie kamery w ochroniarzy 24/7/365. Każda kamera nieustannie skanuje pod kątem aktywności przy użyciu zaawansowanej  technologii  analitycznej, bez ryzyka zachorowania lub rozproszenia uwagi. Cały Twój obwód może być monitorowany przez cały czas.

Ograniczenia dotyczące Covid-19

Problem: Twoja firma została dotknięta ograniczeniami COVID-19. Potrzebujesz rozwiązania zabezpieczającego, które będzie działać bez zwiększania ryzyka dla Twoich pracowników lub osób wchodzących i wychodzących z Twojej siedziby.

Ochroniarz: Ochroniarz może działać w takich okolicznościach, przestrzegając przepisów BHP. Zwykle będą dzielić przestrzeń z innymi strażnikami. Utrzymanie tej przestrzeni bezpiecznej i wolnej od infekcji wymaga ścisłego protokołu czyszczenia i przestrzegania dystansu społecznego. Może to być trudne do wdrożenia i utrzymania. Strażnicy będą również musieli pamiętać o wszelkich klawiszach, klawiaturach, ryglach do bram i zamkach, których dotykają, aby zapewnić ich regularną dezynfekcję. Zawsze istnieje ryzyko transmisji w przypadku zaangażowania człowieka.

Proaktywny monitoring wideo : Ten rodzaj systemu jest obsługiwany zdalnie, więc nie ma ryzyka przeniesienia wirusa z serwisu bezpieczeństwa do serwisu. Usługi monitoringu mogą zdalnie otwierać i zamykać bramy dla dostawców, pracowników lub usług sprzątania, bez fizycznej obecności. Dostępna jest ochrona samotnego pracownika, więc ludzie mogą uczęszczać na miejsce samodzielnie, eliminując potrzebę 2 osób lub środków dystansu społecznego.

Szybkość instalacji

Problem: Potrzebujesz rozwiązania, które można szybko zainstalować i rozbudować, aby Twoja nieruchomość nie była narażona na kradzież i wandalizm.

Ochroniarz: Ochroniarza można wynająć do ochrony Twojej własności bez instalacji systemu kamer lub powiązanego sprzętu. Wymagane będą dodatkowe udogodnienia, takie jak kabina z ogrzewaniem, elektrycznością i co najmniej toaletą. Możesz również skorzystać z usług patrolu bezpieczeństwa, który odprawiłby się w Twojej siedzibie określoną liczbę razy dziennie.

Proaktywny monitoring wideo : Dostępne są zarówno stałe, jak i tymczasowe rozwiązania monitoringu wizyjnego. Jednostki szybkiego wdrażania wykorzystują monitoring do ochrony obiektów i obiektów w pośpiechu. Można je wdrożyć w ciągu kilku godzin bez konieczności posiadania istniejącej infrastruktury, takiej jak zasilanie lub połączenie internetowe.

Pełna ochrona obwodowa

Problem: Martwisz się potencjalnymi słabymi punktami wokół Twojej firmy lub witryny. Potrzebujesz rozwiązania, które może monitorować wszystkie obszary jednocześnie i nie pozwolić, aby żadna próba wejścia nie została wykryta.

Ochroniarz: Ochroniarz może wykonywać losowe patrole piesze na obwodzie, o różnych porach dnia. Podczas patrolu ochroniarz może szybko zbadać problemy i zaoferować fizyczny środek odstraszający potencjalnym intruzom. Jednak ta ochrona jest ograniczona do częstotliwości patroli i miejsca, w którym strażnik znajduje się na trasie wokół Twojej witryny.

Proaktywny monitoring wideo : Proaktywnie monitorowane kamery CCTV mogą być strategicznie rozmieszczone na całym obwodzie , aby zapewnić, że każde naruszenie lub ruch człowieka wywoła natychmiastowy alarm. Umożliwia to wysoko wykwalifikowanemu specjaliście ds. interwencji przeglądanie na żywo sytuacji i odpowiednią interwencję.

Zastraszenie

Problem: Potrzebujesz rozwiązania, które nie jest podatne na zastraszanie przez gangi lub przestępców.

Ochroniarz: Kontrole przeszłości i inne środki mogą pomóc przy zatrudnianiu ochroniarza. Trudne do opanowania jest groźba zastraszenia przez gangi lub przestępców, zmuszających strażnika do przymykania oczu na złośliwą działalność.

Proaktywny monitoring wideo: System monitoringu kamer nie może paść ofiarą zastraszania ani gróźb. Nadzór bezpieczeństwa odbywa się z niezwykle bezpiecznej, zdalnej lokalizacji, koncentratora komunikacyjnego . Wszelkie złośliwe działania w Twojej witrynie będą natychmiast wychwytywane i odstraszane za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego i/lub wezwania policji.

Pełna przejrzystość

Problem: Potrzebujesz w pełni bezstronnej, przejrzystej służby bezpieczeństwa, która zagwarantuje Ci pełny obraz próby włamania lub incydentu.

Ochroniarz: Zatrudnienie ochroniarza z ugruntowanej, renomowanej firmy ochroniarskiej może zapewnić Ci duże możliwości raportowania i widoczność. Jednak ludzki błąd i stronniczość nie są całkowicie usunięte z równania.

Proaktywny monitoring wideo  : system monitopringiu rejestruje incydent dokładnie tak, jak się wydarzył, nie ma możliwości ukrycia informacji. Masz pełny dostęp do wszystkich nagranych i na żywo wideo, a także szereg raportów, aby zapewnić pełny obraz przez cały czas. Jednak monitoring nie może wypełniać obowiązków administracyjnych.

Obejmuje wiele witryn

Problem: Potrzebujesz rozwiązania, które zapewnia spójne wyniki w wielu lokalizacjach na wielu terytoriach.

Strażnik: Usługi świadczone przez firmę ochroniarską mogą się różnić w zależności od kraju, regionu, a nawet hrabstwa. Znalezienie dostawcy, który działa w kraju, w którym znajdują się dodatkowe lokalizacje, może być trudne, a wybór usług lokalnych może skutkować niespójnymi poziomami usług.

Proaktywny monitoring wideo : monitorign wizyjny oferuje jednolite rozwiązanie we wszystkich lokalizacjach. Spójne praktyki i reakcje można nawet zagwarantować w międzynarodowych lokalizacjach. Będziesz mieć również dostęp do zarządzania każdym obiektem i oglądania materiałów wideo z taką samą łatwością, jak w przypadku jednej witryny.

Protokół bezpieczeństwa

Problem: Musisz uzyskać dostęp do raportów dotyczących danych bezpieczeństwa na żądanie, kontrolować, które obszary Twojego budynku są zabezpieczone we wcześniej ustalonych godzinach, uzyskać dostęp do wideo i kontrolować, które kontakty zostaną powiadomione w przypadku próby naruszenia granicy.

Ochroniarz: Twój ochroniarz może zostać przeszkolony w zakresie wykonywania zadań administracyjnych i ręcznego składania raportów w trybie dziennym/tygodniowym.

Proaktywny monitoring wide : Usługi monitoringu video działają jako kompletne narzędzie do zdalnego zarządzania witryną. Możesz uzyskać zdalny dostęp do szerokiej gamy narzędzi do zarządzania witryną z urządzenia z systemem Android lub iOS. Umożliwia szybką i łatwą kontrolę wszystkich aspektów protokołu i stref uzbrajania.

Wniosek

Rozważając oba rozwiązania, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Niezależnie od podjętej decyzji ważne jest, abyś skorzystał z usług renomowanej firmy. Zapewni to spokój ducha co do jakości usług i systemów zaangażowanych w zabezpieczenie Twojej firmy lub lokalizacji. Niektóre firmy wolą łączyć proaktywny monitoring wideo z pracownikami ochrony na miejscu. Oba współpracujące ze sobą oferują potężne rozwiązanie bezpieczeństwa.

Oto niektóre z głównych zalet proaktywnego monitoringu wideo :

  • Opłacalny – może zaoferować znaczne oszczędności w porównaniu z zatrudnieniem ochroniarza na pełen etat
  • Niezawodny – bez rozpraszania uwagi, bez chorób, nie można zastraszyć ani zastraszyć
  • Zapobiega przestępczości – w ciągu kilku sekund aktywnie interweniuje przeciwko nieautoryzowanej aktywności
  • Godny zaufania – bezstronny, bezstronny i w pełni przejrzysty
  • Wszechstronność – działa również jako narzędzie do zdalnego zarządzania witryną, szerokie zastosowanie