Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

7 kluczowych powodów, dla których powinieneś zatrudnić ochroniarzy imprez

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego na prywatnych imprezach są ochroniarze? Czy są tam tylko po to, by zastraszać ludzi? Czy rzeczywiście sprawiają, że czujesz się bezpieczniej?

Jako gospodarz koncertu lub targu masz dużo na głowie. Znalezienie odpowiedniego miejsca, wystroju i cen biletów znajduje się na szczycie listy. Bezpieczeństwo może być ostatnią rzeczą, o której myślisz.

Czy naprawdę potrzebujesz ochroniarzy imprezy? Czy koszt jest opłacalny, biorąc pod uwagę, ile już wydajesz?

1. Postępowanie z przestępczością

Wielkie tłumy to świetne miejsca, w których przestępcy mogą ukraść torebkę lub zdewastować łazienkę. Mogą myśleć, że łatwo jest popełnić przestępstwo, ponieważ nikt tego od razu nie zauważy.

Kamery bezpieczeństwa mogą wykrywać przestępstwa tylko wtedy, gdy się one zdarzają. Ochroniarze mogą jednak podjąć działania.

W przypadku zamieszek strażnicy mogą zatrzymać podejrzanych do czasu przybycia policji. Nie będziesz musiał się martwić, że przestępcy zrobią więcej psot, czekając na organy ścigania.

2. Zapobieganie przestępczości

Cieniści będą mniej skłonni do popełniania drobnych przestępstw, gdy zobaczą strażników przy wejściu, ponieważ będą się bać, że zostaną złapani.

Ochroniarze to wyszkoleni profesjonaliści, którzy czasami są uzbrojeni w broń, aby chronić osoby i całe kampusy. Nieruchomość z personelem ochrony jest mniej podatna na inwazję. 

3. Pilnowanie parkingu

Impreza na dużą skalę prawdopodobnie będzie miała parking, który musi być monitorowany. Na początku i na końcu wydarzenia rolą zespołu bezpieczeństwa może być zapewnienie, że uczestnicy zaparkują w wyznaczonych miejscach.

Możesz poświęcić więcej czasu na obsługę gości i oglądanie wydarzenia, które przebiega pięknie, zamiast martwić się o to, gdzie wszyscy parkują.

Podczas imprezy sama obecność ochroniarzy może zniechęcić przestępców do włamywania się do samochodów lub ich wandalizmu. Mogą również współpracować z organami ścigania, aby zatrzymać podejrzanych o przestępstwa parkingowe.

Ochroniarze mogą monitorować i reagować na wszelkie alarmy samochodowe, które mogą zabrzmieć podczas imprezy. Nie będziesz musiał zajmować się problemem. W zależności od wielkości parceli, Twój ochroniarz może mieć specjalny pojazd do patrolowania terenu.

4. Monitoruj każdego, kto wchodzi

Na dużym zgromadzeniu śledzenie wszystkich osób z listy gości może być trudne, gdy przybywają od razu.

Ochroniarze mogą ściśle zarządzać listą gości i oszczędzić Ci niewygodnego zadania wyproszenia innych osób, jeśli nie zostaną zaproszeni. Mogą również monitorować linię rejestracyjną i zapobiegać przecinaniu przez ludzi za pomocą stożków, żółtej taśmy lub kłonic.

Możesz obawiać się przestępstw na większą skalę popełnianych przez osoby wchodzące na Twoje wydarzenie z nielegalną bronią. Pracownicy ochrony mogą przeszukać torby i rzeczy wchodzących osób i zapewnić Ci spokój ducha.

Ochroniarze przy Twoim wejściu poinformują wszystkich, którzy przyjdą na Twoje wydarzenie, że jest ono patrolowane przez profesjonalistów.

5. Kontrolowanie tłumu

Duże wydarzenie może stać się chaotyczne bez odpowiedniego zabezpieczenia, jeśli podajesz alkohol. Niekontrolowane tłumy mogą prowadzić do zwiększonej możliwości przemocy.

Jeśli nastąpi sytuacja awaryjna i wszyscy muszą szybko się ewakuować, niekontrolowany tłum natychmiast pogorszy sytuację. Pracownicy ochrony mogą monitorować wejścia i wyjścia oraz opracować zorganizowany plan na wypadek, gdyby wszyscy musieli natychmiast wyjść. 

Potrzebujesz również ochroniarzy, aby zapewnić gościom ekskluzywne wrażenia, za które zapłacili. Ochroniarze mogą poprosić gości o odejście, jeśli blokują wejścia lub wyjścia. Mogą również upewnić się, że goście nie zajdą do sekcji tylko dla personelu lub VIP. 

6. Spełnij wymagania dotyczące miejsca

W zależności od miejsca, które wybierzesz, możesz zostać poproszony o zatrudnienie pracowników ochrony.

Zespół ochrony spełni wymagania Twojego obiektu i da im pewność, że podczas wynajmu powierzchni nie wystąpią żadne problemy kryminalne.

7. Szkolenie zawodowe

Bez względu na to, jak ciężko pracuje twój personel cywilny, mogą nie mieć odpowiedniej wiedzy, aby skutecznie radzić sobie w sytuacjach awaryjnych. Wyszkoleni ochroniarze jednak dokładnie wiedzą, czego szukać.

Profesjonalni ochroniarze są szkoleni w zakresie świadomości bezpieczeństwa pożarowego, gotowości na wypadek sytuacji awaryjnych, świadomości narkotyków i pierwszej pomocy. Posiada umiejętności obserwacji zagrożeń i technik rozwiązywania konfliktów. Pracownicy ochrony będą stale monitorować Twoje otoczenie i zapewnią Ci spokój, którego potrzebujesz do sprawnego przebiegu imprezy.

Wartość strażników imprez

 Może to być opłacalna inwestycja, gdy myślisz o kosztach nagłych wypadków lub przestępstw mających miejsce podczas imprezy. Kluczem do sukcesu jest zatrudnienie odpowiedniej firmy.

Upewnij się, że zatrudniasz strażników, którzy są licencjonowani i zobowiązani. Zapewni to ich przeszkolenie, sprawdzenie przeszłości i ubezpieczenie. Niektóre stany mogą wymagać licencji.

Zapytaj kontakty biznesowe lub znajomych o referencje. Nie bój się zadawać pytań.

Czy wydarzenie przebiegło sprawnie? Czy czuli, że komunikacja była otwarta? Czy Ty i Twoi goście czuliście się bezpiecznie przez cały dzień lub wieczór?

Przeczytaj recenzje online, zanim zatrudnisz firmę. Jeśli wiele osób mówi to samo, dobrze wiesz, jakie będzie Twoje doświadczenie.

Bezpieczne wydarzenie

Ochroniarze wydarzeń mają kluczowe znaczenie dla planowania dużej imprezy, która przebiega sprawnie i bez działalności przestępczej. Odpowiedni zespół ochrony jest wart każdego wydanego grosza na ich zatrudnienie.