Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Najważniejsze elementy wyposażenia ochroniarzy

Brak odpowiedniego sprzętu ochroniarzy może sprawić, że Twoi ochroniarze będą źle przygotowani, bezbronni i niezdolni do wykonywania pracy, do której zostali zatrudnieni: ochrony Ciebie i Twojej własności. Funkcjonariusze ochrony mają trudną pracę, a wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt daje im pewność siebie i zdolność do radzenia sobie w każdej sytuacji. To kwestia bezpieczeństwa dla nich i klientów, którym służą.

Pracownicy ochrony mogą wymagać różnych przedmiotów w zależności od ich unikalnych stanowisk, ale istnieją pewne ogólne przedmioty, które strażnicy powinni mieć w większości sytuacji związanych z bezpieczeństwem. Ten przewodnik pomoże Ci upewnić się, że Twój jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze wykonać swoją pracę.

Rola Straży Bezpieczeństwa

Pracownicy ochrony są potrzebni w różnych okolicznościach. Są zatrudniani w centrach handlowych w celu zapobiegania stratom i jako ochroniarze dla znanych osób, prywatnych detektywów i osób, które nagle znalazły się w centrum uwagi – być może kogoś, kto niedawno wygrał lub odziedziczył dużą sumę pieniędzy lub był zaangażowany w głośna sytuacja polityczna lub sprawa sądowa. Zobaczysz strażników na koncertach, festiwalach, w szkołach, barach i klubach oraz na prywatnych imprezach, aby zniechęcić do kradzieży, chronić uczestników wydarzeń i pracowników oraz rozproszyć walki i inne potencjalnie niebezpieczne sytuacje. 

Obecność jakiegokolwiek funkcjonariusza organów ścigania często wystarcza, aby powstrzymać przestępczość i zniechęcić do złego zachowania, ale nie można zakładać, że zawsze wystarczy. Chociaż większość zmian mija bez przeszkód dla funkcjonariuszy ochrony, muszą oni zachować czujność i gotowość do działania w przypadku wszelkich podejrzanych lub niekorzystnych sytuacji, takich jak napaść, próba kradzieży lub porwania lub fizyczne kłótnie. Najlepsi strażnicy rozpoznają sygnały ostrzegawcze potencjalnie negatywnej sytuacji i radzą sobie z nią, zanim stanie się nie do opanowania.

Sprzęt ochroniarza, który pomaga strażnikom w wykonywaniu ich zadań

Właściwy sprzęt ochrony jest niezbędny dla bezpieczeństwa pracowników ochrony i osób z ich otoczenia. Bez względu na to, gdzie pracują strażnicy, istnieje więcej niż jeden ważny element wyposażenia , który powinni posiadać, aby skutecznie łagodzić eskalację trudnych sytuacji.

 • Buty taktyczne
  o dużej wytrzymałości Policjanci i ochroniarze często spędzają dużo czasu na spacerach. Ich buty muszą być wystarczająco wygodne, aby stać godzinami, a jednocześnie być lekkie, elastyczne i mieć odpowiednią przyczepność, aby w razie potrzeby mogły biegać za kimś na różnych powierzchniach.
 • Pas użytkowy
  Właściwy pas ochronny ułatwi strażnikowi noszenie i dostęp do gazu pieprzowego, latarki, kajdanek, paralizatora, kabury i pistoletu. Szukanie sprzętu lub brak gotowości, gdy jest potrzebny, może pogorszyć złą sytuację lub uniemożliwić strażnikowi wykonywanie swojej pracy.
 • Apteczka
  W razie wypadku na miejscu, pierwszym ratownikiem może być ochroniarz. Niezbędne jest noszenie małej apteczki lub szybki dostęp do niej na posterunku straży.
 • Body Armour
  Armor, podobnie jak kamizelka kuloodporna, zapewnia warstwę ochronną dla tych uzbrojonych ochroniarzy, którzy pracują w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach.
 • Smartfon
  Telefon komórkowy pozwala strażnikom wezwać pomoc lub połączyć się ze współpracownikami lub klientami, a kamera w smartfonie jest ważna do dokumentowania incydentów. Radiotelefon to kolejna opcja szybkiego łączenia się z innymi strażnikami.
 • Latarka
  Strażnik może potrzebować dodatkowego światła dla rannej osoby lub w ciemnym obszarze baru lub innego otoczenia. Twój powinien mieć latarkę, jeśli patroluje nocą. Maglite to popularna marka dla specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Sprzęt do samoobrony
Być może nigdy nie będą musieli z niego korzystać, a samo posiadanie go może odstraszyć wielu niedoszłych awanturników. Zatrudnij tylko profesjonalnych uzbrojonych ochroniarzy, którzy ukończyli dokładne (i ciągłe) szkolenie ochroniarzy, które obejmuje instrukcje dotyczące bezpiecznego używania gazu pieprzowego, paralizatora, pistoletu, pałki i innych. Twoi strażnicy mogą również zostać przeszkoleni w technikach samoobrony i rozbrajania, które mogą wyeliminować potrzebę dobycia broni.

Inne pomocne narzędzia służbowe mogą obejmować: 

 • Akumulatory do aparatów, latarek i krótkofalówek
 • Gogle noktowizyjne na nocne zmiany
 • Smycze na karty identyfikacyjne
 • Odzież ocieplająca lub chłodząca, ochrona przed deszczem i/lub wodoodporne buty na ekstremalne warunki pogodowe

Porozmawiaj ze swoim zespołem ds. bezpieczeństwa, aby upewnić się, że mają wszystko, czego potrzebują.

Czy potrzebujesz zatrudnić pracownika ochrony?

Zatrudnienie pracowników ochrony to osobista decyzja, która będzie zależeć od Twojego stylu życia, rodzaju działalności/wydarzenia, finansów oraz tego, czy koncentrujesz się na ochronie ludzi lub mienia. Podobnie jak sejf, nadzór wideo lub system bezpieczeństwa , strażnik zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i spokoju. Zadaj sobie pytania takie jak te, aby ustalić, czy zatrudnienie kogoś jest dla Ciebie odpowiednie:

 • Co chronisz? 
 • Czy koszt potencjalnej straty uzasadnia koszt strażnika, aby ją chronić?
 • Czy znajdujesz się w sytuacji wysokiego ryzyka lub stoisz w obliczu wysokiego ryzyka utraty/kradzieży?
 • Czy potrzebujesz ochrony całodobowej, w godzinach pracy lub poza godzinami pracy?
 • Czy to jednorazowe wydarzenie, czy ciągła potrzeba bezpieczeństwa?
 • Czy tymczasowo nosisz lub przechowujesz coś o dużej wartości? 
 • Czy strażnik zapewni bezpieczeństwo Tobie, Twojej rodzinie, pracownikom lub uczestnikom wydarzenia i sprawi, że poczujesz się pewniej?

Spokój, jaki zapewnia ochroniarz, może być bezcenny dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli wynajmiesz kogoś do swojego sklepu, imprezy lub ochrony osobistej, upewnij się, że mają sprzęt ochroniarza, którego potrzebują, aby najlepiej Ci służyć i chronić siebie.

Profesjonalni funkcjonariusze z najlepszym sprzętem i technologią ochrony

Jeśli jesteś na rynku zabezpieczeń osobistych, nie szukaj dalej niż w Unitrez. Nasi specjaliści są wysoko wyszkoleni, doświadczeni i wyposażeni w najnowszy sprzęt i technologię, aby zapewnić światowej klasy bezpieczeństwo dla różnych potrzeb w Opolu, Ozimku, Strzelcach Opolskich. Skontaktuj się ze Unitrez już dziś, aby omówić swoje osobiste potrzeby w zakresie bezpieczeństwa lub porozmawiać z ekspertem na temat wszelkich innych pytań dotyczących bezpieczeństwa.