Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ile kamer jest naprawdę potrzebnych w prywatnych domach?

Monitoring wizyjny jest jednym z najważniejszych elementów ochrony antywłamaniowej i doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ale wielu zadaje sobie pytanie: Ile kamer jest naprawdę potrzebnych w prywatnych domach?

Ile kamer jest potrzebnych na zewnątrz?

Nie można podać ogólnego stwierdzenia, ile kamer wideo jest wymaganych na zewnątrz. To zawsze zależy od właściwości i rodzaju kamer. Dlatego nie daj się po prostu przekonać ogólnymi stwierdzeniami, takimi jak „trzy kamery monitorujące są w sam raz”, jeśli nie uwzględniono indywidualnej własności.

Dobrym punktem wyjścia jest ustalenie, ile kamer będzie potrzebnych do zabezpieczenia wszystkich wejść. Oprócz drzwi wejściowych, ogrodowych, do piwnic i drzwi balkonowych pamiętaj, aby policzyć także okna, do których włamywacze mogą się łatwo dostać. Jeśli masz podjazd, dobrze jest go również zabezpieczyć.

Ma również znaczenie, jeśli zainstalujesz na przykład kamery 360 stopni, które są odpowiednio ustawione, aby pokryć większe obszary. Jednak takie kamery monitorujące nie wszędzie mają sens i nie wszędzie powinny być używane. Na przykład, jeśli nagrywa również chodnik przed domem, narusza to ochronę danych!

Jeśli chcesz optymalnie wyposażyć swoją nieruchomość w monitoring wizyjny, z przyjemnością rozejrzymy się i profesjonalnie sprawdzimy sytuację.

Ile kamer jest potrzebnych w pomieszczeniach?

Chociaż nie każdy chce nadzoru wideo w swoim domu, ma to sens. Kamery wewnętrzne można wykorzystać do szybkiego sprawdzenia, czy w domu nie znajdują się osoby niepowołane. A może nie ufasz w 100% oddanym majsterkowiczom lub sprzątaczkom, albo po prostu chcesz mieć oko na dzieci od czasu do czasu, gdy jesteś poza domem.

Ile kamer ma sens w pomieszczeniach, zależy od liczby na zewnątrz. Dla optymalnej ochrony przed włamaniem najlepiej monitorować od wewnątrz obszary zabezpieczone od zewnątrz, tj. wejścia takie jak drzwi wejściowe, drzwi balkonowe, drzwi ogrodowe, drzwi do piwnicy i okno.

Jak to? Zewnętrzne kamery monitorujące mogą ulec uszkodzeniu lub awarii z innych powodów. W takim przypadku kamery wewnętrzne są niezbędne, aby złapać sprawców i skazać ich na czas. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ogólnej odpowiedzi na pytanie, ile kamer jest wymaganych, ponieważ zależy to od nieruchomości, podobnie jak na zewnątrz.

Wniosek

Nie można ogólnie powiedzieć, ile łącznie kamer jest wymaganych. Numer musi być ustalany indywidualnie dla każdej nieruchomości, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę. W każdym razie zawsze warto mieć dwie kamery monitorujące przy wejściu na zewnątrz i wewnątrz oraz dodatkową przy wejściu do posesji. Ale zawsze pamiętaj, że jako laik prawdopodobnie nie rozpoznasz wszystkich luk w zabezpieczeniach, które w końcu wykorzystują włamywacze. Dlatego chętnie służymy fachową poradą. Skontaktuj się z nami już teraz i umów się na bezpłatną konsultację.