Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne?

Karta EKUZ obejmuje opiekę medyczną dostępną zgodnie z prawem w danym kraju, na zasadach podobnych do tego z czego możesz skorzystać w Polsce na podstawie świadczeń NFZ. To, co jest faktycznie objęte, zależy od tego, gdzie jesteś dokładnie. Od lokalizacji będzie także zależało to czy świadczenia będą bezpłatne czy jedynie w obniżonej cenie. Należy również zauważyć, że ustawowe systemy opieki zdrowotnej różnią się w zależności od kraju. Jest mało prawdopodobne, że uzyskasz dostęp do opieki, której oczekujesz od NFZ bo niewiele krajów europejskich oferuje porównywalny zakres bezpłatnej opieki zdrowotnej.

EKUZ, poza podstawowym świadczeniem meczynym, oferuje również leczenie istniejących wcześniej schorzeń i rutynową opiekę położniczą. Zasadniczo EKUZ umożliwia dostęp do leczenia zapewnianego przez państwo w taki sam sposób, jak mieszkańcom kraju. Jeśli jednak celowo opuszczasz kraj, aby udać się na zabieg lub planujesz pozostać na stałe, powinieneś zapoznać się z warunkami korzystania EKUZ oraz lokalnymi przepisami, dot. opieki medycznej.

Czego nie obejmuje EKUZ?

To czego nie obejmuje EKUZ jest w dużej części odpowiedzią na pytanie co daje nam dodatkowe ubezpieczenie turystyczne w zakresie opieki medycznej. Przede wszystkim w żadnym wypadku EKUZ nie zapewnia takiego samego poziomu ochrony jak ubezpieczenie podróżne. Prywatna opieka medyczna po prostu nie jest nim objęta, a więc jeśli zostaniesz przyjęty do szpitala prywatnego, będziesz musiał sam pokryć koszty leczenia.

W przeciwieństwie do EKUZ, ubezpieczenie podróżne tj. ubezpieczenie turystyczne, może pokrywać prywatne leczenie, związane z tym koszty i powrót do kraju. Biorąc pod uwagę stosunkowo niski koszt polisy turystycznej, nietrudno zauważyć, jak łatwo może oszczędzić Ci potencjalnie ogromnych wydatków. Warto o tym pamiętać, gdyż leczenie za granicami naszego kraju, może w wielu przypadkach być droższe niż u nas, szczególnie jeśli do tej pory przyzwyczajony byłeś do korzystania ze świadczeń NFZ czy prywatnej opieki medycznej w ramach dodatków pozapłacowych od Twojego pracodawcy.

Jakie korzyści zyskasz wybierając ubezpieczenie turystyczne:

  • polisa podróżna pozwala pokryć wszystkie koszty leczenia za granicami, wraz z transportem do kraju jeśli będzie to konieczne,
  • pokrycie kosztów akcji ratowniczych, np. jeśli wybierasz się w góry czy nad morze,
  • pokrycie kosztów leczenia zarówno w placówkach prywatnych jak i publicznych,
  • dodatkową pomoc na skutek nieszczęśliwych wypadków, kradzieży lub innych problemów w podróży.

Ubezpieczenie turystyczne Opole

Szukasz ubezpieczenia na życie, wybierasz się na wakacje i potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź ofertę Ubezpieczenia Opole – Agencja ochrony Unitrez. Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13 lub napisz: biuro@unitrez.pl