Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Auto Monitoring - System Monitoringu Pojazdów

Internetowy system lokalizacji pojazdów wykorzystujący technologię GPS umożliwiający:

  • precyzyjną lokalizację
  • kontrolę paliwa
  • ochronę pojazdów przed kradzieżą na terenie Polski i całej Europy

Samochody Osobowe

Samochody Ciężarowe

Maszyny i Ciężki Sprzęt

Samochody Dostawcze

Montaż w 48 Godzin

Montaż Nawet w Weekendy

Montaż na Terenie Całego Kraju

Pełna Gwarancja

Możliwości Systemu Monitoringu Pojazdów

Monitorowanie pojazdów to nie tylko ustalanie ich położenia przy pomocy systemu GPS.

Zobacz czym jeszcze możesz zarządzać dzięki monitoringowi floty.

Lokalizacja Pojazdów

Eco Driving

Kontrola Zużycia Paliwa

Realizacja Zaplanowanych Wizyt Handlowych

Zarządzanie Transportem

Raportowanie

Jakie korzyści daje Auto Monitoring?

1 %
Mniejsze Zużycie Paliwa
30% SPADEK ZUŻYCIA PALIWA W POJAZDACH FIRMOWYCH
1 %
Mniej Kilometrów
15% ZMNIEJSZENIE LICZBY PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW
1 %
Wzrost Efektywności
12% WZROST EFEKTYWNOŚCI WYKORZYSTANIA TRANSPORTU

Czym jest śledzenie GPS?

Śledzenie GPS to system monitorowania lokalizacji obiektu (np. samochodu, osoby, zwierzęcia, sprzętu itp.) poprzez podłączenie do niego urządzenia śledzącego GPS . Na najprostszym poziomie urządzenie śledzące jest wyposażone w odbiornik GPS i pewien sposób na rejestrowanie swojej bieżącej lokalizacji (tj. szerokości i długości geograficznej) w regularnych odstępach czasu.

Te zapisane informacje mogą być przekazywane w czasie zbliżonym do rzeczywistego przez sieć komórkową (jeśli urządzenie śledzące jest wyposażone w nadajnik danych) lub dane mogą być ręcznie pobierane z urządzenia po ich pobraniu. To ostatnie określa się mianem rejestrowania danych. Lokalizatory GPS można podłączyć do portu OBD pojazdu, aby zapewnić dodatkowe dane śledzenia dla oprogramowania do śledzenia floty.

Oprogramowanie do śledzenia GPS musi być używane do zrozumienia zarejestrowanych danych, tłumacząc zarejestrowane informacje o lokalizacji na kropki na mapie.

Czym jest śledzenie floty? 

Śledzenie floty to system zarządzania, który wykorzystuje śledzenie GPS do monitorowania aktywności pojazdów i zasobów floty (np. pracowników, sprzętu). Jest często określany jako śledzenie pojazdów lub AVL. Flota to zazwyczaj zbiór zasobów lądowych, takich jak samochody, ciężarówki, pracownicy terenowi oraz sprzęt zasilany lub nie zasilany (np. przyczepy).

Śledzenie floty GPS wykorzystuje technologię telematyczną do zbierania danych z pojazdów flotowych i zasobów. Korzystając z urządzenia śledzącego GPS podłączonego do portu OBD pojazdu , dane te są zwykle gromadzone w czasie zbliżonym do rzeczywistego (aktywnie), więc są bardziej przydatne dla menedżerów flot i właścicieli firm, którzy mogą wykorzystywać dane do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących operacji (np. , Który pojazd powinienem wysłać do nowej pracy? Gdzie jest najbliższy dźwig? Ile mamy generatorów na podwórku? Czy mój samotny pracownik wrócił z miejsca pracy?)

Zalety korzystania z lokalizaora GPS

System śledzenia GPS pozwala zoptymalizować trasy Twojej floty. Możesz łatwo zlokalizować swoich kierowców i określić, który jest najbliżej konkretnej pracy.

Bez względu na to, czy zmniejszasz koszty paliwa, czy podejmując lepsze decyzje dotyczące dyspozytorni, urządzenia śledzące GPS mogą pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących oszczędności na podstawie danych w czasie rzeczywistym. Dzięki śledzeniu GPS i lepszej wysyłce możesz zaoszczędzić zużycie paliwa, czas i zmniejszyć emisje. Na przykład możesz użyć technologii GPS do monitorowania prędkości pojazdu, co jest zachowaniem związanym z marnowaniem paliwa.

Zainstalowanie urządzenia do śledzenia pojazdów GPS w pojazdach i aktywach floty pomaga zwiększyć bezpieczeństwo floty. Jeśli pojazd lub zasób zostanie skradziony lub zgubiony, lokalizator GPS pomoże Ci szybciej znaleźć i odzyskać skradziony lub zagubiony pojazd lub zasób. 

Oszustwa związane z kartami czasu pracy mają miejsce, gdy kierowcy otrzymują wynagrodzenie za pracę, której nie wykonywali lub za czas spędzony na czynnościach poza pracą.  Korzystając z GPS i dzienników elektronicznych, Twoja lista płac i rozliczenia są dokładniejsze.

Czy lokalizator GPS jest legalny?

Obawy dotyczące prywatności związane ze śledzeniem GPS zaowocowały przepisami regulującymi sposób korzystania z tych urządzeń śledzących. Instalacja urządzenia GPS w pojeździe lub zasobie, który posiadasz, jest całkowicie legalna. Ale używając urządzenia śledzącego GPS na pojeździe lub własności osoby lub innej osoby, musisz sprawdzić aktualne przepisy federalne, stanowe i lokalne. Przepisy te zmieniają się nieustannie w miarę pojawiania się nowych spraw, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco ze zmianami. Oto, co musisz wiedzieć.

  • Korzystanie z urządzenia śledzącego GPS jest legalne, jeśli Ty lub Twoja firma posiadacie zasób lub pojazd.
  • Pracownicy muszą zrozumieć, że są monitorowani podczas pracy.
  • Pracodawcy muszą zapewnić, że ich rozwiązania do śledzenia pojazdów są wykorzystywane wyłącznie do celów biznesowych.
  • Jasno i przejrzyście informuj, kiedy i jak korzystasz z danych śledzenia GPS. Jeśli Twoi pracownicy nie ufają ani nie rozumieją, w jaki sposób wykorzystujesz dane z urządzeń śledzących GPS, może to skutkować niskim morale pracowników.

Chcesz się przekonać jak łatwo jest monitorować Twoje pojazdy?

Zadzwoń i umów się na bezpłatną wycenę Auto Monitoringu.