Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Zabezpieczanie domu przed dziećmi

Zabezpieczenie domu przed dziećmi jest koniecznością, gdy maluchy raczkują, wspinają się, chodzą i biegają. Zabezpieczenie przed dziećmi można wykonać przy minimalnym nakładzie pracy i stworzy najbezpieczniejsze środowisko dla Twojego malucha. Poniżej przedstawiono 15 sposobów zabezpieczenia domu przed dziećmi, aby zapobiec wypadkom i urazom.

 1. Blokady bezpieczeństwa powinny być zainstalowane na wszystkich niskich drzwiach i wszelkich szafkach, do których dziecko może sięgnąć. Wielu rodziców zakłada również zamki bezpieczeństwa w toaletach, oknach i drzwiach.
 2. Bramki bezpieczeństwa to kolejny sposób na upewnienie się, że Twoje dziecko nie przebywa poza obszarami, do których nie ma wstępu.
 3. Oprócz zakładania zamków na okno, ważne jest również, aby wszystkie sznury okienne były uniesione i nie przeszkadzały, aby uniknąć przypadkowego uduszenia. Frędzle zabezpieczające i ograniczniki sznurka wewnętrznego mogą pomóc zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom.
 4. Wszystkie szkodliwe chemikalia, środki czyszczące, perfumy, płyny i proszki powinny być trzymane w zasięgu ręki, aby zapobiec zatruciu.
 5. Zatyczki do drzwi mogą pomóc zabezpieczyć dom przed dziećmi. Mogą one uniemożliwić małym dzieciom przyłapanie małych palców podczas trzaskania drzwiami i można je łatwo zainstalować na większości drzwi.
 6. Czujki dymu to jedne z najważniejszych środków bezpieczeństwa, jakie każdy może podjąć. Powinny być instalowane w każdej sypialni i we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.
 7. Korzystanie z systemów bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojej rodzinie powinno być rozważone bez względu na to, gdzie mieszkasz. Aby uzyskać więcej informacji na temat nagrań wideo z monitoringu skontaktuj się z naszym przedstawicielem.
 8. Na każdym dostępnym gniazdku należy umieścić osłony gniazdek zabezpieczone przed dostępem dzieci.
 9. Warto przetestować w starym budownictwie, czy używane do malowania ścian farby i inne środki konserwacji, nie zawierają szkodliwych dodatków.
 10. Obniż temperaturę wody w zbiorniku, aby uniknąć przypadkowego poparzenia gorącą wodą.
 11. Na pokrętłach kuchenki i piekarnika należy umieścić osłony zabezpieczające przed ich włączeniem przez ciekawskie ręce.
 12. Broń palną i amunicję należy przechowywać poza zasięgiem iw zamkniętym miejscu. Amunicji nie należy przechowywać razem z bronią palną i należy ją oddzielnie zamykać.
 13. W całym domu należy zainstalować czujniki czadu.
 14. Trzymaj duże i ciężkie przedmioty daleko od stołów i biurek, aby nie można ich było ściągnąć. Obejmuje to telewizory, rośliny, radia i inne duże przedmioty, które mogą wyrządzić szkody.
 15. W wannie i pod prysznicem należy stosować uchwyty podłogowe, aby zapobiec upadkom.