Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Zabezpieczanie domu i odstraszanie włamywaczy

Wykonanie należytej staranności w celu znalezienia odpowiedniego systemu bezpieczeństwa w domu może zająć trochę czasu. Do tego czasu możesz już dziś podjąć podstawowe kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego domu. Nieświadomie pozostawiamy włamywaczom sygnał, że nasz dom, jest gotowy, aby ktoś go odwiedził bez naszej wiedzy. Warto wprowadzić kilka praktyk i przestrzegać ich za każdym razem, kiedy opuszczacie dom.

Dom na celowniku

Wiedza o tym, w jaki sposób włamywacze wybierają domy, na które trafią, a także najczęstsze sposoby, w jakie wchodzą do domu, to dobry początek. Włamywacze chcą wchodzić i wychodzić z domu z jak największą ilością łupów tak szybko, jak to możliwe, więc będą szukać domów, które to ułatwią. Takie domy wyróżnia:

  • Oznaki, że właściciel jest poza miastem lub poza miastem, takie jak poczta lub paczki spiętrzone na werandzie lub zarośnięta trawa
  • Niewielkie oświetlenie lub brak oświetlenia wewnątrz lub na zewnątrz domu
  • Krzewy lub krzaki, które pozwalają im niezauważone zaglądać lub wchodzić do okien

Dobre praktyki w ochronie domu

Możesz podjąć kroki, aby lepiej zabezpieczyć swój dom już dziś, korzystając z tych prostych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w domu:

  • Zawsze zamykaj drzwi i okna. Jaki jest najczęstszy sposób, w jaki włamywacz wchodzi do domu? Przez frontowe drzwi! Ponad 1/3 włamań jest dostępnych przez drzwi wejściowe, a 23% przez okno na pierwszym piętrze. Samo zablokowanie jest łatwe i skuteczne.
  • Dbaj o dobre oświetlenie domu. Włamywacze nie chcą być widziani, więc upewnij się, że masz światło na werandzie lub inne oświetlenie zewnętrzne. Możesz nawet rozważyć zastosowanie światła ruchomego.
  • Nie zapomnij o tylnych drzwiach. Chociaż większość włamywaczy wchodzi frontowymi drzwiami, 1/4 wybiera tylne drzwi . Trzymaj drzwi tarasowe zamknięte i rozważ wzmocnienie przesuwanych szklanych drzwi za pomocą drążka bezpieczeństwa lub górnego zamka.
  • Nie pokazuj, że jesteś daleko. Jeśli zamierzasz być poza miastem, poproś sąsiada, aby miał oko na twój dom. Możesz również poprosić pocztę, aby zatrzymała twoją pocztę i paczki oraz wynająć firmę, która skosi trawę lub odgarnie śnieg.

Są to dobre nawyki, które warto ćwiczyć nawet po zainstalowaniu systemu bezpieczeństwa w domu. System bezpieczeństwa w połączeniu z tymi skutecznymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa w domu zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo Twojego domu.

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

Termin system bezpieczeństwa obejmuje w rzeczywistości szeroką gamę opcji. Można je zawęzić ze względu na rodzaj chronionego budynku, rodzaj instalacji i sposób monitorowania.

Bezpieczeństwo w domu

Domowe systemy alarmowe są zaprojektowane tak, aby chronić wnętrze i na zewnątrz domu za pomocą różnych komponentów i urządzeń (więcej o tym za minutę).

Ochrona mieszkania

Czy możesz uzyskać system bezpieczeństwa, jeśli wynajmujesz lub mieszkasz w mieszkaniu? Oczywiście! (Wystarczy najpierw sprawdzić w swoim biurze leasingowym). Nawet jeśli w Twoim budynku nie ma rzeczywistego systemu bezpieczeństwa, nadal możesz chronić swój dom za pomocą różnych inteligentnych urządzeń domowych, które nie wymagają wiercenia lub można je łatwo wymienić, gdy wychodzisz, takich jak inteligentny zamek lub kamera dzwonkowa.

Bezpieczeństwo biznesu

Biznesowy lub komercyjny system bezpieczeństwa będzie miał te same produkty, co system bezpieczeństwa w domu, takie jak czujniki ruchu i kamery wewnętrzne, ale zwykle mają inne przydziały urządzeń. Na przykład możesz potrzebować tylko jednej kamery wewnętrznej w domu, ale magazyn może potrzebować kilkunastu.

Kamery, systemy alarmowe, antynapad

W ofercie Unitrez Agencja ochrony znajdziesz wszystkie produkty i usługi, które pomogą Ci chronić Twój dom, mieszkanie oraz życie i zdrowie osób w nich przebywających. Systemy alarmowe, kamery monitoringu, systemy antynapadowe, a także ubezpieczenia. Zadzwoń lub napisz teraz i zapytaj o rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, potrzeb Twojego domu lub firmy.