Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Wszystko, co musisz wiedzieć o zewnętrznych kamerach bezpieczeństwa

Zewnętrzne kamery monitoringu to doskonały sposób na ochronę mienia zarówno w dzień, jak iw nocy. Zapewniają wyraźny widok otoczenia, co może być pomocne zarówno dla nadzoru, jak i bezpieczeństwa domu lub firmy. Jednak zewnętrzne lub zewnętrzne kamery bezpieczeństwa mogą występować w wielu różnych formach, od kamer bezpieczeństwa kopułkowego PTZ po kamery typu bullet. Każdy z tych typów może być zewnętrznymi kamerami noktowizyjnymi i ma wiele takich samych funkcji.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy właścicielem domu, ważne jest, aby zrozumieć wszystko na temat tego typu kamer bezpieczeństwa, aby móc podjąć świadomą decyzję przy zakupie jednego lub kompletnego systemu dla swojej nieruchomości.

Różne typy zewnętrznych kamer bezpieczeństwa

Istnieją różne rodzaje zewnętrznych kamer bezpieczeństwa do nadzoru domu lub firmy. Należą do nich zewnętrzne kamery kopułkowe, kamery termowizyjne typu bullet oraz zewnętrzne kamery bezpieczeństwa PTZ. Rodzaj kamer do monitoringu, które wybierzesz do potrzeb monitoringu zewnętrznego, zależy od projektu nieruchomości, punktów instalacji kamer i budżetu.

Kopułowe kamery bezpieczeństwa — te kamery są często instalowane na płaskiej powierzchni, takiej jak zewnętrzna część budynku. Kamery kopułkowe rejestrują wszystko w swoim obszarze monitorowania i oferują doskonałe widoki panoramiczne przy użyciu obiektywów szerokokątnych. Są one najczęściej używane do celów bezpieczeństwa zewnętrznego punktu widzenia, ale niektóre modele można przechylić, aby oglądać obiekty z bliska pod różnymi kątami.

Chociaż kamery kopułkowe są powszechnie używane do nadzoru wnętrz w bankach, sklepach, kasynach, szkołach i restauracjach, są również doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie trzeba monitorować dużą przestrzeń. Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa kopułkowego są mniejsze i bardziej dyskretne.

Osoby o wyższych rozdzielczościach, takie jak 4K Ultra HDsą bardziej odpowiednie do oglądania z dużej odległości, w tym do użytku na zewnątrz. Posiadają również noktowizor w podczerwieni do oglądania w warunkach słabego oświetlenia.

Kamery bezpieczeństwa na podczerwień — są zwykle używane jako zewnętrzne kamery noktowizyjne . Są doskonałym wyborem, gdy musisz widzieć w słabym świetle lub w całkowitej ciemności. Kamery bezpieczeństwa Bullet są łatwe w instalacji i mogą być montowane na ścianach, sufitach, słupach, ogrodzeniach i wielu innych miejscach. Są to najczęściej używane kamery do ochrony przed kradzieżą, wandalizmem i innymi przestępstwami poza firmą lub domem.

Kamery bezpieczeństwa noktowizyjnego na podczerwień firmy BCS mają naprawdę dobry zasięg w całkowitej ciemności. Najnowsze zewnętrzne kamery bezpieczeństwa są również wyposażone w technologię Starlight, który zapewnia wyraźniejszy, kolorowy obraz w warunkach słabego oświetlenia. Oznacza to, że zamiast zwykłych czarno-białych obrazów z monitoringu lub nagrań wideo, możesz teraz cieszyć się wyraźnym materiałem wideo w nocy.

Kamery bezpieczeństwa sterowane PTZ — kamery bezpieczeństwa z funkcją obrotu i pochylenia są droższe, ale zapewniają szerszy zakres nadzoru i mają wiele innych funkcji, które sprawiają, że są warte inwestycji. Dzięki zdalnemu monitorowaniu możesz obracać, przechylać lub powiększać kamery bezpieczeństwa z komputera, smartfona lub tabletu, aby zobaczyć, co dzieje się wewnątrz lub wokół Twojej nieruchomości. Niektóre z nich są wyposażone w zintegrowane wskaźniki laserowe, które pomagają wyróżnić określony obszar zainteresowania lub służą jako system ostrzegania przed intruzami.

Kamery bezpieczeństwa PTZ są szeroko stosowane przez specjalistów ds. bezpieczeństwa, organy ścigania i firmy. Są idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz użyć mniejszej liczby kamer do monitorowania szerszego lub większego obszaru. Pojedyncza kamera PTZ może zastąpić wiele kamer analogowych lub HD-over-Coax, co oznacza, że ​​zaoszczędzisz więcej pieniędzy na kosztach instalacji i konserwacji bez utraty bezpieczeństwa.

Jak działają zewnętrzne kamery bezpieczeństwa

Kamery te mogą działać w technologii bezprzewodowej lub technologii PoE. Jednak zewnętrzne kamery bezpieczeństwa IP (PoE) z noktowizorem są preferowaną opcją w większości zastosowań mieszkaniowych i biznesowych.

 • Kamery bezpieczeństwa IP to złoty standard w monitoringu wideo
 • Obrazowanie z najwyższej półki w rozdzielczości 1080p do 4K
 • Prosta instalacja dzięki Power over Ethernet (PoE)
 • Zasilanie, obraz i dźwięk są w pełni zintegrowane w jednym kablu połączeniowym
 • Mniej kabli i konserwacji oznacza większą wszechstronność
 • Kamery IP są idealne do nowszych budynków z nowym okablowaniem CAT5 lub CAT6
 • Bezprzewodowe zewnętrzne kamery bezpieczeństwa są również wykorzystywane w zastosowaniach komercyjnych i mieszkaniowych. Przesyłają dane za pomocą tych samych kabli, co komputer i zasilają za pomocą tego samego kabla, co dane. To ułatwia instalację typu plug & play.

Dlaczego powinieneś mieć zewnętrzne kamery bezpieczeństwa

Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa mają wiele zalet dla właścicieli domów i firm. Pomagają Ci zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz Twojej nieruchomości oraz w miejscach, do których kamery wewnętrzne nie mogą dotrzeć. Posiadanie kamer zainstalowanych w strategicznych punktach, takich jak parking, ogrodzenie, podwórko, podwórko przed domem, punkty wejścia i wyjścia, witryna sklepu i inne obszary, pomoże Ci monitorować wszelkie podejrzane zachowania i odstraszyć potencjalnych przestępców.

Oto kilka innych korzyści z instalowania zewnętrznych kamer monitorujących:

 • Pojedyncza kamera zewnętrzna zapewnia szeroki zasięg dzięki obiektywowi szerokokątnemu
 • Są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać wszelkie elementy, dzięki czemu można je zainstalować w każdej zewnętrznej części Twojej posesji
 • Są łatwe w instalacji – dzięki systemowi kamer zewnętrznych i sieciowemu rejestratorowi wideo uzyskasz możliwość zdalnego podglądu
 • Możesz wykryć intruzów, zanim dotrą do budynku, dzięki czemu nie musisz czekać na ostrzeżenia z czujników lub alarmów. Kamery mogą wysyłać powiadomienia push, gdy wykryją ruch
 • Możesz zainstalować kamery zewnętrzne, aby uzyskać 360-stopniowy widok otoczenia
 • Najważniejsze cechy zewnętrznych kamer bezpieczeństwa

Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa są wyposażone w szereg funkcji, które pomogą Ci chronić Twoją własność. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w domu, czy monitorować, co dzieje się w Twojej firmie, gdy jesteś poza domem, musisz wybrać odpowiednie zewnętrzne kamery do monitoringu z funkcjami, które spełnią Twoje potrzeby.

Niektóre z nich to:

 • Oszałamiająco czysta rozdzielczość 1080p do 4K Ultra HD
 • Potężna zewnętrzna kamera noktowizyjna do 100 stóp
 • Kompresja wideo H.265
 • Odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja zapewniająca całoroczną wydajność (IP67)
 • Konstrukcja wandaloodporna zapewniająca ochronę kamer przed aktami wandalizmu
 • Zdalny monitoring 24/7 na PC, tablecie i telefonach komórkowych
 • POE — Power Over Ethernet do instalacji „jednym kliknięciem”
 • Długa odległość transmisji do 1000 stóp
 • Profesjonalne bezpłatne oprogramowanie komputerowe i aplikacja na telefon komórkowy
 • Stworzony z myślą o prostocie i wydajności
 • Rygorystycznie testowane i sprawdzane pod kątem spełniania i przekraczania najnowszych standardów branżowych

Instalowanie kamer bezpieczeństwa

Zamontuj kamery w strategicznych miejscach, które są łatwe do uchwycenia materiału. Kamery szerokokątne o wysokiej rozdzielczości nadają się do dużych przestrzeni zewnętrznych. Nie montuj ich zbyt wysoko ani zbyt nisko, ponieważ może to utrudnić dostrzeżenie rzeczy z daleka i może spowodować zwiększenie szumów na materiale.

Unikaj instalowania kamer bezpieczeństwa w pobliżu okien lub szklanych drzwi, aby uniknąć oślepiania. Pamiętaj, że zewnętrzne kamery bezpieczeństwa są wystawione na działanie wszystkich czynników atmosferycznych i będą narażone na upał, zimno, deszcz, burze lodowe, śnieg i grad w zależności od klimatu w Twojej okolicy, więc upewnij się, że są wodoodporne. Kamery bezpieczeństwa powinny być również montowane około 8 stóp nad ziemią, aby uniknąć kradzieży i wandalizmu.