Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Samochody elektryczne podlegają takiemu samemu obowiązkowi ubezpieczenia OC jak samochody spalinowe. Umowa zawierana jest w dniu rejestracji pojazdu i odpowiednio odnawiana co 12 miesięcy. Czy ubezpieczenie samochodu elektrycznego jest droższe niż typowego benzyniaka lub diesla? Niekoniecznie. Wg. średnich obliczeń, składka OC i AC dla pojazdów elektrycznych może być niższa nawet o 20%.

Polisa na samochód elektryczny

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, dodatkowo istnieje wiele programów dopłat do ich zakupu. Towarzystwa ubezpieczeniowego również nie mają już problemu z obliczeniem składki ubezpieczenia, chociaż nadal może zdarzyć się, że niektóre towarzystwa nie posiadają w swojej ofercie wszystkich modeli (dotyczy to szczególnie obliczeń przez różnego rodzaju rankomaty).

Samochody elektryczne to swojego rodzaju rewolucja, chociaż o jej opłacalności, toczą się zawiłe dyskusje. Rządowe dopłaty, niższy podatek, dodatkowe korzyści jak darmowy parking w dużych miastach oraz możliwość wjazdu do zamkniętych stref, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na takie samochody. Nie bylibyśmy jednak sobą jeśli nie ponarzekalibyśmy na składki OC i AC.

W przypadku pojazdów elektrycznych okazuje się, że składki polisy ubezpieczenia OC i AC, nie są w ogóle wyższe od składek dla pojazdów spalinowych. Przeciętna cena polisy OC dla pojazdu elektrycznego wynosi nawet 500 zł, podczas gdy typowego benzyniaka, około 600 zł. Najwięcej za polisę OC płacą zwykle właściciele silników benzynowych z LPG.

Te informacje mogą być dla niektórych zaskakujące, bowiem istnieje wiele przesłanek, dla których składka ubezpieczenia, wbrew pozorom, powinna być wyższa. Przede wszystkim decyduje o tym koszt zakupu i serwisu takiego pojazdu oraz koszty naprawy szkód. Oczywiście wiek kierowcy będzie miał duże znaczenie przy obliczaniu składki, ale jak w przypadku spalinowych, także i przy elektrykach, doświadczeni kierowcy mogą liczyć na ekstra zniżki.

Tanie ubezpieczenie samochodu Opole

Szukasz ubezpieczenia dla samochodu elektrycznego lub hybrydy? Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13 i porozmawiaj z naszym doradzcą. W ofercie firmy Unitrez Agencja Ochrony znajdziesz także inne produkty ubezpieczenia, np.

  • Ubezpieczenie dla firm,
  • ubezpieczenie nieruchomości,
  • ubezpieczenie samochodów spalinowych,
  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie grupowe.