Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

Ubezpieczenie grupowe jest niewątpliwie jedną z korzyści, jakie może zaoferować Ci pracodawca. Wchodząc we współpracę z firmą ubezpieczeniową, zostanie przygotowana oferta ubezpieczenia dla pracowników, którzy będą mogli z niego skorzystać na preferencyjnych warunkach. Nadal możesz wykupić ubezpieczenie indywidualne, dopasowując je dokładnie do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie indywidualne

Ubezpieczenie indywidualne to ubezpieczenie, jakie zawierasz samodzielnie z firmą ubezpieczeniową, w zależności od Twoich potrzeb, stanu zdrowia, a także określając wysokość składki i sumę ubezpieczenia. Taki ubezpieczenie może być w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie grupowe

Ubezpieczenie grupowe, to ubezpieczenie, do którego możesz przystąpić dzięki pracodawcy, który wystąpi do firmy ubezpieczeniowej o przygotowanie dedykowanej oferty dla swoich pracowników. Jedną z większych korzyści ubezpieczenia grupowego, jest zwykle atrakcyjna cena, brak karencji oraz różnicowania pracowników ze względu na stan zdrowia czy wiek. Jednak uśrednione parametry oferty, powodują, że dla niektórych może takie ubezpieczenie być mniej atrakcyjne niż zawierane indywidualnie. W większości przypadków, warto je rozważyć z wielu innych powodów, nawet ze względu na możliwość dołączenia rodziny i dzieci do ubezpieczenia, wciąż uzyskując atrakcyjną cenę i dobre warunki

Wady i zalety ubezpieczenia grupowego

To co wydaje się wadą jednego rodzaju ubezpieczenia, może stanowić zaletę dla innego. I odwrotnie, dlatego poniżej przygotowaliśmy najważniejsze wady i zalety ubezpieczenia grupowego, które stanowi ofertę dla grupy, przy

Najważniejsze zalety ubezpieczenia grupowego:

  • minimalna ilość formalności,
  • brak konieczności przedstawiania badań lekarskich,
  • atrakcyjna cena ubezpieczenia grupowego,
  • składka opłacana automatycznie, np. potrącenie z wynagrodzenia,
  • atrakcyjne warunki dołączenia rodziny, dzieci do ubezpieczenia.

Najważniejsze wady ubezpieczenia grupowego:

  • uśredniona, a przez to obniżona kwota ubezpieczenia,
  • brak możliwości dopasowania oferty do swoich indywidualnych potrzeb,
  • często większa liczba wykluczeń wynikających z OWU.

Jeśli warunki ubezpieczenia są dla nas korzystne, warto zwrócić także uwagę na to czy będziesz miał możliwość kontynuować ubezpieczenie grupowe, np. po zwolnieniu z pracy. Często okazuje się, że zmiana ubezpieczyciela daje nam większe możliwości negocjowania warunków umowy.

Zawierając ubezpieczenie grupowe, ciekawym elementem jest także karencja na niektóre świadczenia. Mogą docenić to, np. kobiety w ciąży, którym przystąpienie do ubezpieczenia grupowego, często daje możliwość szybszego wypłacenia świadczeń z tytułu narodzin dziecka.

Ubezpieczenie grupowe u agenta Unitrez

Szukasz ubezpieczenia grupowego dla pracowników swojej firmy? Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13 lub Napisz: biuro@unitrez.pl
Sprawdź i porównaj ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie domu i mieszkania, ubezpieczenie turystyczne. Odwiedź nasze Biuro w Opolu, skontaktuj się telefonicznie lub mailowo. Oferujemy szaroki wachlarz ubezpieczeń. Tanie ubezpieczenie Opole to oferta skierowana do mieszkańców Opola, woj. opolskiego oraz w Polsce. Ubezpieczenia samochodu, turystyczne, na życie i inne, możesz kupić telefonicznie lub mailowo, bez wychodzenia z domu.