Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ubezpieczenie domu a kamery do monitoringu

Ubezpieczenie domu to kluczowy element zabezpieczenia naszego mienia przed zdarzeniami losowymi. Wprawdzie ubezpieczenie nie gwarantuje nam, że nasz dom czy mieszkanie nie zostaną okradzione czy też nie zaleje je woda lub nie nie zostaną zniszczone w pożarze. Jeśli jednak dojdzie do takiego zdarzenia, z pewnością ubezpieczenie będzie pierwszą, jeśli nie jedyną rzeczą, źródłem finansowania, które pozwoli nam odzyskać utraconą własność. Czy monitoring domu lub mieszkania ma znaczenie przy ubezpieczeniu domu?

Ubezpieczenie domu a zabezpieczenie domu

Monitoring domu, kamery do monitoringu posesji, kamery do monitoringu zewnętrznego, czujniki alarmowe, czujki magnetyczne, rozbudowane systemy oparte o analitykę obrazu, systemy antynapadowe, patrole video i patrole interwencyjne. Istnieje szereg usług i narzędzi, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasz dom i mieszkanie. Każdy z nich pełni określoną funkcję. Tworząc system zabezpieczeń, warto zdać się na rady specjalistów i skorzystać z pomocy naszego przedstawiciela, który na miejscu, po wywiadzie, zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Montując systemy alarmowe i monitoring wizyjny, nie musimy posiadać ubezpieczenia. I odwrotnie, zakup ubezpieczenia domu czy mieszkania, nie jest warunkowany tym, czy posiadamy dodatkowe zabezpieczenia. Jednak posiadanie zabezpieczeń, wskazanych wyżej, może nam pomóc:

  • obniżyć wysokość składki ubezpieczenia,
  • odzyskać utracone kosztowności,
  • udowodnić, że do zdarzenia doszło z przyczyn niezależnych od nas,
  • przyśpieszyć proces identyfikacji sprawców, np. podczas zgłaszania zdarzenia na Policję,
  • rozszerzyć system monitoringu o dodatkowe usługi jak video patrol, video analitykę.

Ochrona zdrowia i życia

Ubezpieczenie nie jest w stanie zapewnić nam ochrony zdrowia i życia, ani też mienia i ruchomości w nim znajdujących się. Może jedynie zrekompensować poniesione straty, wypłatą świadczeń, które w wielu przypadkach być może będą korzystne finansowo, ale nadal nie zwrócą nam tego, co mieliśmy wcześniej. Zabezpieczenia domu i mieszkania, mogą nas uchronić przed włamaniem, kradzieżą, dewastacją i podpaleniem, mogą też ochronić nasze życie i zdrowie. Monitoring domowy, alarmy, itp. to świetny sposób nie tylko na identyfikację przestępcy, ale też na jego odstraszenie, a więc działanie zapobiegawcze.

Decydując się na zabezpieczenie domu lub mieszkania, najlepszym wyjściem jest skorzystanie i z monitoringu oraz alarmów i z ubezpieczenia. W ten sposób wprowadzasz wielopoziomową ochronę, która zadziała zarówno przed zdarzeniem, w trakcie, jak i po, niwelując jego następstwa.

Nowoczesne systemy monitoringu oferują m.in. wprowadzenie systemu video patroli i analityki obrazu. Dzięki czemu możemy zlecić ochronę zewnętrznej firmie, np. Unitrez – Agencja ochrony, gdzie operatorzy będą czuwali nad naszym mieniem, otrzymując powiadomienia o zdarzeniach i dokonując zdalnej kontroli, a także podejmując właściwe działania, np. wysyłając patrol interwencyjny, uruchamiając alarm i powiadomienie głosowe.

Analityka obrazu z kolei pozwala na wprowadzenie dodatkowych warstw analityki na rejestrowany obraz, co umożliwia określenie np. obszarów szczególnej ochrony, rozpoznawanie ludzi i zwierząt, zliczanie ich, itp.. Takie działania mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo wokół naszego domu, ale też firmy.

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie domu i mieszkania stanowi jeden z podstawowych elementów jego ochrony, szczególnie po zdarzeniu. Ubezpieczenie nie zwraca nam tego, co mieliśmy przed zdarzeniem, ale może pozwolić zrekompensować stratę, np. zakupem nowego domu, nowego mieszkania, odzyskaniem utraconych dóbr.

W ofercie Unitrez – Agencja ochrony Opole, znajdziesz różnego rodzaju ubezpieczenia:

  • ubezpieczenia komunikacyjne: polisa OC, polisa AC, NNW, Assistance
  • polisy ubezpieczenia domu i mieszkania,
  • ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie turystyczne,
  • polisy ubezpieczeniowe dla firm.

Systemy alarmowe i monitoring

Systemy alarmowe, monitoring domu, patrole interwencyjne, monitoring pojazdów (śledzenie GPS) i wiele innych usług znajdziesz w ofercie Unitrez – Agencja ochrony Opole. Skontaktuj się z nami, umów na wizytę przedstawiciela, a my dopasujemy usługi i narzędzia odpowiednio do Twojej firmy, domu i mieszkania.