Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Typowe błędy nadzoru wideo

Bezpieczeństwo i nadzór wideo to konkurencyjna branża. Na początku naszej działalności chcieliśmy rozwiązać kilka podstawowych problemów . Pierwszym z nich było obniżenie kosztów systemów nadzoru wideo i ograniczenie nakładów kapitałowych do minimum poprzez model abonamentowy. Ułatwia to naszym klientom szybkie rozpoczęcie pracy. Po drugie, nasi klienci zawsze wiedzieli, czy sprzęt na ich stronie działa i jest prawidłowo ustawiony. Nie dowiaduje się, że tak nie jest, kiedy jest za późno. Na koniec chcieliśmy, aby nasi klienci mieli zawsze aktualny sprzęt i kogoś, kto ogląda, kiedy to najważniejsze.

Są to prawdziwe wyzwania, o które martwią się prawdziwe firmy współpracujące z dostawcami zabezpieczeń podczas korzystania z monitoringu wideo. Jest kilka błędów, które wciąż widzimy. Największym i najczęstszym błędem jest brak współpracy z profesjonalną firmą ochroniarską. Wybór odpowiedniej firmy do instalacji i zarządzania systemem monitoringu wizyjnego pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i przyniesie wiele dodatkowych korzyści z rozwiązania. Istnieje wiele innych błędów, które popełnia wielu użytkowników i niektórzy mniej profesjonalni dostawcy, które albo marnują pieniądze, albo po prostu nie zapewniają oczekiwanych rezultatów.

Istnieją trzy obszary, w których często popełniane są błędy nadzoru wideo:

  • Ludzie
  • Umieszczenie
  • Ekwipunek

Ludzie

Ludzie, o których mowa we wstępie, dotyczy osób dostarczających, instalujących i zarządzających systemem monitoringu wideo. Łatwo jest uzyskać i zainstalować system nadzoru wideo; Sklepy ochroniarskie dla majsterkowiczów sprzedają większość sprzętu publicznie. Nie ma w tym nic złego, jeśli w małym miejscu, takim jak sklep na rogu, używany jest tylko jeden lub dwa aparaty. Gdy masz już trzy lub więcej kamer lub potrzebujesz niestandardowych funkcji, najlepiej jest współpracować z profesjonalistą. Nawet w przypadku małych witryn ważne jest uzyskanie porady od właściwych osób.

Po wybraniu właściwych osób następnym problemem jest to, gdzie umieścić kamery i jakich kamer użyć.

Umieszczenie

Planowanie rozmieszczenia w witrynie i wokół niej to miejsce, w którym wiele osób popełnia błędy związane z nadzorem wideo. Wiele instalacji opiera się na planie i nie jest to błąd, ale plan jest dwuwymiarowym obrazem i nie zapewnia wyraźnego widoku miejsca ani rzeczywistej pozycji kamery.

Odkąd plan został narysowany, wszystko mogło się zmienić. Widok z kamery często może być zasłonięty przez drzewa lub inne liście; pojemniki do przechowywania; lub znaki. Zrozumienie działalności w okolicy jest czymś, czego plan nie może pokazać.

Proste rzeczy, takie jak kąt, pod którym skierowana jest kamera, to kolejny powszechny błąd w monitorowaniu wideo. Upewnienie się, że kamera uzyskuje najlepszy obraz ludzi, a nie serię kapeluszy i fryzur lub chmur na niebie, brzmi dość prosto, ale zbyt wiele systemów nadzoru wideo nie robi tego prawidłowo.

Należy wziąć pod uwagę poziomy światła dziennego, cieni, a nawet spalin lub pary. Cień może sprawić, że filmowany obraz będzie niewyraźny, jeśli nie używasz odpowiedniego typu kamery. Zbyt dużo światła lub ustawienie w taki sposób, że bezpośrednie światło słoneczne pada na obiektyw o zachodzie lub wschodzie słońca, może powodować problemy i przerywać nadzór wideo na krótkie okresy czasu. Przestępcy zauważą takie drobne błędy podczas badania terenu, zauważą, kiedy słońce lub ciemność mogą im najbardziej pomóc. Pomyśl jak przestępca, umieszczając kamery wideo, eksperci od nadzoru wideo zrobią to automatycznie.

Upewnij się, że kamery są umieszczone w bezpiecznym miejscu. Choć może się to wydawać szalone, kradzież kamery bezpieczeństwa jest bardzo powszechna i jest nie tylko niedogodnością, ale może być kłopotliwa i trudna do wyjaśnienia.

Po zwróceniu się do ludzi i rozmieszczeniu systemu nadzoru wideo następnym krokiem jest wybór sprzętu najbardziej odpowiadającego Twoim potrzebom.

Ekwipunek

Jednym z największych błędów nadzoru wideo jest wybór niewłaściwego sprzętu. Rozwiązania CCTV są dziś bardziej wyrafinowane niż w przeszłości. Wybór kamer jest ogromny, a ich funkcjonalność waha się od prostego punktu i strzelaj do potężnych kamer z obiektywami zmiennoogniskowymi o dużej mocy, obrazami termowizyjnymi i termowizyjnymi, wykrywaniem ruchu lub potężnym nagrywaniem w jakości HD. Kamery statyczne, kamery obrotowe, kamery automatycznie śledzące podejrzanego, kamery z zoomem o wysokiej rozdzielczości oraz kamery oferujące widzenie 360 ​​stopni to wszystkie opcje. Bardziej złożone witryny często zawierają kombinację jednego lub więcej z powyższych.

Kamery to dopiero początek nowoczesnego monitoringu wideo. Za pozornie prostymi kamerami kryje się cały wachlarz oprogramowania i technologii analizy. Zwiększa to moc systemu, a także liczne korzyści. To prawda, kamery można kupić w sklepie ze sprzętem i zainstalować przez właściciela domu lub firmy. Ale aby uzyskać najlepsze rozwiązanie, należy skorzystać z profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Pozwoli Ci to wykorzystać wszystko, co ma do zaoferowania Twój system.

W przypadku sprzętu należy wziąć pod uwagę szereg rozważań. Częstym błędem nadzoru wideo jest brak planowania przyszłości i skalowalności. Ważną kwestią jest możliwość łatwej rozbudowy lub modernizacji systemu nadzoru wideo.

Nie należy ignorować dźwięku. Mikrofony i technologia audio do celów bezpieczeństwa to przystępna wartość dodana. Upewnij się, że jesteś chroniony prawnie, sprawdzając statuty i przepisy obowiązujące w Twojej jurysdykcji. W wielu przypadkach przechwycony dźwięk może spowodować lub przerwać sprawę.

Jednym z najważniejszych elementów nadzoru wideo jest przechowywanie i wyszukiwanie wideo. Innym częstym błędem nadzoru wideo jest instalowanie najlepszych kamer, ale nie dopasowywanie ich do właściwego przechowywania i wyszukiwania. Ustalenie, jak długo wideo powinno lub musi być przechowywane, powinno być częścią planowania i wdrażania. Równie ważną częścią systemu jest łatwe wyszukiwanie lub udostępnianie materiału filmowego. Jeśli uzyskasz krystalicznie czysty materiał, ale nie masz planu przechowywania lub wyszukiwania, jest on praktycznie bezwartościowy.

Po zainstalowaniu systemu bezpieczeństwa wszystko jest zrobione dobrze? Niezupełnie, kolejne dwa często spotykane błędy to nieutrzymywanie i aktualizowanie systemu w razie potrzeby.

Konserwacja i aktualizacja

Systemy nadzoru wideo, podobnie jak każde urządzenie lub narzędzie, wymagają regularnej konserwacji. Istnieją niezliczone przykłady systemów nadzoru wideo, w których sprzęt popadł w ruinę i nie został naprawiony lub stał się przestarzały, dostarczając praktycznie bezużytecznych informacji.

Wracając do jednego z podstawowych problemów, które postanowiliśmy rozwiązać podczas zakładania firmy Unitrez.  Chcemy  zapewnić utrzymanie i przystępne cenowo długoterminowe użytkowanie nowoczesnego systemu nadzoru wideo. Właściwy dostawca zabezpieczeń zainstaluje system, który obejmuje konserwację i ścieżkę aktualizacji poza oferowanymi usługami monitorowania i innymi.

Dwoma powszechnymi błędami nadzoru wideo jest pozwalanie, by sprzęt popadał w stan zepsucia lub nie nadążał za postępem w technologii nadzoru wideo. Jedno i drugie można uniknąć i sprowadza się to do wyboru odpowiedniej firmy do współpracy.