Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Planowanie kamer bezpieczeństwa dla najlepszego kąta widzenia

Kamery bezpieczeństwa są ważnym środkiem bezpieczeństwa dla każdej firmy. Kąt widzenia kamery bezpieczeństwa może mieć ogromny wpływ na jej skuteczność i bezpieczeństwo na posesji. Na przykład kamery bezpieczeństwa z szerokim kątem widzenia są dobre do monitorowania większych przestrzeni i obszarów o większej aktywności. Kamery bezpieczeństwa o wąskim kącie widzenia mogą być również przydatne w niektórych sytuacjach, ponieważ dostarczają szczegółowych informacji o tym, co dzieje się przed obiektywem kamery.

W tym miejscu pokażemy Ci, jak znaleźć najlepszy kąt widzenia kamery CCTV, a także co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kamery bezpieczeństwa, abyś mógł zdecydować, który typ najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Określ swój cel monitorowania

Najpierw określ, co chcesz monitorować i gdzie zostaną umieszczone kamery bezpieczeństwa. Czy planujesz monitorować dużą, otwartą przestrzeń, obszary wewnętrzne, takie jak pokoje i biura, czy też szukasz kamer bezpieczeństwa do monitorowania wielu lokalizacji? Musisz także zadać sobie pytanie, czy chcesz monitorować stałą lokalizację, skupiać się na obiektach, które są dalej, czy też chcesz mieć swobodę ustawiania ostrości na obszarach i obiektach za pomocą funkcji pan-tilt-zoom.

Pomoże Ci to określić obiektyw i kąt widzenia kamery bezpieczeństwa. Na przykład możesz chcieć umieścić kamery bezpieczeństwa z wyraźnym widokiem na wejście, aby widzieć ludzi wchodzących i wychodzących. W takim przypadku będziesz potrzebować kamer bezpieczeństwa ze stałymi obiektywami szerokokątnymi, które mogą objąć cały obszar poza punktami wejścia i wyjścia. Gdy już wiesz, co będziesz monitorować, możesz zacząć planować najlepszy kąt widzenia kamery bezpieczeństwa.

Wspólne cele monitorowania kamer

  • Twarze klientów wchodzących do firmy — kamery powinny być zazwyczaj skierowane w stronę wejścia i umieszczone wystarczająco nisko, aby zapewnić dobry widok.
  • Punkty sprzedaży — za każdym razem, gdy kasa jest otwarta, będziesz potrzebować bliskiego i wyraźnego widoku z kamery na kasę, nie zasłaniającego miejsca, w którym stoi klient lub personel.
  • Widoki magazynów i sejfów — Każde miejsce, w którym przechowujesz produkt lub gotówkę, powinno mieć stały zasięg wideo. W przypadku tych obszarów najskuteczniejsze jest łączenie ukrytych lub ukrytych kamer bezpieczeństwa w sieci, ponieważ przedmiotem monitorowania powinni być pracownicy.
  • Tablice rejestracyjne — umieszczenie kamery na parkingu w celu rejestrowania numerów tablic rejestracyjnych wyjeżdżających pojazdów może pomóc w dalszej identyfikacji sprawców przestępstw.

Określ najlepszy kąt widzenia

Następnym krokiem jest określenie najlepszego kąta widzenia kamery bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku kamer bezpieczeństwa, które nie znajdują się w stałej lokalizacji, lub jeśli potrzebujesz dodatkowej elastyczności w wyborze miejsca ich umieszczenia po ich zainstalowaniu. Jeśli kamery bezpieczeństwa zostały już skonfigurowane przed określeniem idealnego kąta widzenia, może być konieczne ponowne dostosowanie ich kątów w tym momencie.

Eksperci ds. nadzoru Unitrez zauważają, że zawsze najlepiej jest umieszczać kamery bezpieczeństwa w budynkach pod kątem, aby uchwycić jak największą część obszaru. Jest to szczególnie ważne, jeśli w zasięgu kamery bezpieczeństwa znajdują się martwe pola lub obszary, takie jak korytarze, które nie mają dużego zasięgu kamery bezpieczeństwa. Określ również kierunek, w którym będą skierowane kamery bezpieczeństwa w odniesieniu do ruchu pieszego lub ruchu samochodowego, aby uzyskać najlepszy kąt widzenia.

Na przykład, jeśli masz kamery bezpieczeństwa skierowane na napływ ludzi przy wejściu do firmy, najlepiej jest je dostosować tak, aby uchwyciły ten obszar, jednocześnie kierując się z dala od innych obszarów, takich jak zaplecza. Decydując się na najlepszy kąt widzenia kamery CCTV, Twoim celem jest zapewnienie najlepszego możliwego punktu obserwacyjnego bez względu na obszar, który wymaga pokrycia, zwłaszcza jeśli istnieje szansa, że ​​coś może się dziać poza polem widzenia.

Wybierz odpowiednie kamery bezpieczeństwa do pracy

Teraz najważniejszy krok — wybór odpowiednich kamer do monitoringu o idealnym kącie widzenia dla potrzeb monitoringu. Najlepsze kamery bezpieczeństwa powinny mieć obiektywy odpowiednie do ich konkretnej pracy. Bez nich nie są w stanie uchwycić obszaru tak dokładnie, jak chcą i zapewnić właścicielom nieruchomości pełne pokrycie nieruchomości lub budynku. Przy tak wielu typach kamer bezpieczeństwa z różnymi kątami widzenia na rynku, nie jest zaskoczeniem, że dostępne są dziesiątki opcji kąta obiektywu.

Oto trzy najpopularniejsze kamery bezpieczeństwa według kąta obiektywu:

  • Stałe szerokokątne kamery bezpieczeństwa — te kamery bezpieczeństwa oferują szerokie kąty , dzięki czemu można uchwycić duży obszar za pomocą tylko jednej kamery bezpieczeństwa. Świetnie nadają się do osłaniania wejść, wyjść i korytarzy. Wadą stałych kamer bezpieczeństwa jest to, że nie powiększają określonych obszarów.
  • Kamery bezpieczeństwa z regulowanym kątem — te kamery bezpieczeństwa z regulowanym kątem widzenia oferują kąty obiektywu kamery bezpieczeństwa, które można regulować w celu pokrycia określonych obszarów. Są one szczególnie przydatne, gdy potrzebujesz więcej niż jednej kamery bezpieczeństwa do monitorowania obszaru nadzoru, i świetnie nadają się do jednoczesnego monitorowania wielu wejść, wyjść i korytarzy.
  • Kamery bezpieczeństwa sterowane PTZ — te kamery bezpieczeństwa oferują kąty obiektywu kamery bezpieczeństwa, które można obracać, pochylać i powiększać w określonych obszarach. Ponadto umożliwiają operatorom kontrolowanie, gdzie kamera bezpieczeństwa jest skierowana przez cały czas za pomocą joysticka lub kontrolera gładzika. Doskonale nadają się do zasłaniania dużych obszarów nadzoru, takich jak magazyny i parkingi, ponieważ zapewniają właścicielom nieruchomości większą elastyczność niż kamery o stałym kącie lub regulowane.

Zainstaluj kamery we właściwym miejscu, aby uzyskać pożądany widok

Teraz, gdy już znalazłeś odpowiednią kamerę bezpieczeństwa o idealnym kącie widzenia dla potrzeb nadzoru, musisz upewnić się, że umieściłeś kamery we właściwym miejscu. Załóżmy na przykład, że obiektyw kamery bezpieczeństwa ma kąt widzenia 130° i instalujesz kamery bezpieczeństwa po obu stronach drzwi wejściowych. W takim przypadku tylko jedna strona otrzyma pełne pokrycie, podczas gdy druga prawie w ogóle nie otrzyma materiału.

Wybierz idealną lokalizację dla swojej instalacji, aby kamery bezpieczeństwa miały najlepszy widok. Czasami może być trudno określić, która lokalizacja byłaby idealna, nie wiedząc, gdzie potrzebny jest nadzór bezpieczeństwa. Nie wahaj się skonsultować z ekspertami, aby uzyskać profesjonalne porady dotyczące umieszczenia kamery i innych kwestii, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Przetestuj swój system kamer i dokonaj niezbędnych zmian

Po zainstalowaniu kamer CCTV z najlepszym kątem widzenia, możesz przeprowadzić kilka testów i wprowadzić niezbędne zmiany. Zakupione kamery bezpieczeństwa powinny spełniać Twoje potrzeby, ale zawsze dobrze jest je przetestować przed oddaniem ich do użytku. Będziesz chciał sprawdzić wydajność kamer bezpieczeństwa na podstawie kąta widzenia, jakości i wyrazistości obrazów i wideo oraz tego, jak dobrze potrafią uchwycić twarze i obiekty z dużej odległości.

Kup najlepsze kamery do monitoringu wideo

W Unitrez wiemy, że kamery bezpieczeństwa mają różne kształty i rozmiary, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obiektyw kamery bezpieczeństwa może mieć równie istotny wpływ na jakość obrazu. Przy tak wielu kwestiach do rozważenia przy zakupie kamer do monitoringu – takich jak kąt widzenia, ocena w megapikselach, funkcja noktowizyjna, możliwości przechowywania – potencjalni nabywcy mogą mieć trudności z nadążaniem za nimi. Sprawdź ofertę kamer BCS, zgleć montaż kamery Opole.