Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Niezbędne urządzenia zabezpieczające w domu

Bezpieczeństwo w domu przeszło długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat. Nie jest już luksusem, na który stać lub wręcz potrzebować może tylko klasa wyższa. Ofiarami włamania padają codziennie osoby ze wszystkich środowisk i różnych sytuacji życiowych.

Nadszedł czas, aby wszyscy, w tym i Ty, poważnie potraktowali swoje bezpieczeństwo w domu. Wiemy, że cały pomysł może być przytłaczający. Wiemy również, że ignorowanie go może mieć katastrofalne skutki. Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Zaprojektowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci zrozumieć, na czym polega bezpieczeństwo domu na kilku poziomach, zarówno w domu, jak i wokół niego. Dostarczymy Ci to, czego potrzebuje każdy dom, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo, chronić Twoje mienie, a przede wszystkim Twoich bliskich.

Co to jest bezpieczeństwo w domu?

Bezpieczeństwo w domu to znacznie więcej niż klawiatura na ścianie, do której wpisujesz kod za każdym razem, gdy wychodzisz lub wracasz do domu. Jest to również o wiele bardziej zaangażowane niż tylko zdobycie dużego, głośnego psa. Bezpieczeństwo domu obejmuje wiele kroków, które podejmujesz, aby zapewnić, że każde wejście i wyjście z domu jest bezpieczne. W przypadku niektórych osób wymagają bezpieczeństwa w domu, które pomaga chronić je przed wypadkami, a także intruzami.

Bezpieczeństwo w domu oznacza również bycie świadomym swojego domu, otaczającego sąsiedztwa oraz rozpoznawanie potencjalnych zagrożeń ze strony osób i warunków środowiskowych.

Kto powinien się martwić o bezpieczeństwo w domu?

Prostą odpowiedzią jest to, że każdy powinien do pewnego stopnia martwić się o bezpieczeństwo w domu. Istnieją jednak sytuacje, które mogą sprawić, że dom lub posiadłość będą bardziej podatne na uszkodzenia lub inwazję. Obejmują one

 • Puste domy – domy, które są puste przez dłuższy czas, na przykład podczas pracy, są bardziej zagrożone. Jest to szczególnie ważne, jeśli ty i twoja rodzina macie ustalone harmonogramy i przychodzicie i odchodzicie w regularnych godzinach.
 • Domy w obszarach mieszkalnych – obszary mieszkalne są głównym celem intruzów. Często znajdują się poza miastem i dalej od posterunków policji i straży pożarnej. Intruzowi łatwiej też wtopić się w obserwację domu.
 • Osoby w podeszłym wieku – Osoby w podeszłym wieku są narażone na zwiększone ryzyko, ponieważ zakłada się, że sami nie stanowią zagrożenia. Często są też w posiadaniu bezcennej i sentymentalnej własności, którą złodzieje mają nadzieję sprzedać.
 • Nowe budownictwo – Ostatnim typem mieszkania, na który należy zwrócić szczególną uwagę, są domy nowo wybudowane. Potencjalni złodzieje widzą duże inwestycje i być może drogie wyposażenie, jeśli chodzi o nowe domy. Pomysł, że jeśli możesz sobie pozwolić na zbudowanie domu, prowadzi do tego, że masz ładne rzeczy, które mogą ukraść.

Rodzaje systemów bezpieczeństwa w domu

Przyjrzymy się różnym typom domowych systemów bezpieczeństwa .

Przewodowa a bezprzewodowa

Systemy i urządzenia bezpieczeństwa w domu mają różne kształty, rozmiary i kilka innych opcji. Jednak wszystkie systemy bezpieczeństwa w domu są albo przewodowe, albo bezprzewodowe . Wraz z rozwojem technologii coraz więcej domów przechodzi na bezprzewodowe opcje bezpieczeństwa w domu.
Chociaż nadal istnieją pewne zalety systemu przewodowego. Niestety, większość domów nie jest automatycznie budowana z systemami bezpieczeństwa ani nawet niezbędnymi połączeniami przewodowymi, aby dodać je później.

Profesjonalne systemy bezpieczeństwa w domu

Profesjonalne systemy bezpieczeństwa w domu są często pierwszą rzeczą, jaka przychodzi komuś do głowy, gdy mówisz o bezpieczeństwie w domu. Wizje scen z filmów, w których alarm na klawiaturze pozwala intruzowi uzyskać dostęp lub niekończące się reklamy profesjonalnych usług, które przerażają Cię do zakupu ich usług.

W dzisiejszych czasach istnieje kilka opcji, które omijają forsownego sprzedawcę. Istnieje nawet kilka profesjonalnych systemów bezpieczeństwa domu, które można kupić u zewnętrznych sprzedawców i zainstalować samodzielnie. Oferują one profesjonalne urządzenia, ale często pozwalają zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach instalacyjnych.

Zarówno profesjonalnie zainstalowane, jak i profesjonalne systemy instalowane samodzielnie mogą zazwyczaj korzystać z tych samych profesjonalnych usług monitorowania.

Domowe systemy bezpieczeństwa dla majsterkowiczów

Rosnący trend w zakresie bezpieczeństwa domu to systemy bezpieczeństwa DIY . Systemy te są projektowane i instalowane przez Ciebie. Istnieje nieskończony wybór opcji dostosowywania za pomocą systemu DIY, a jeśli chcesz, możesz nawet skorzystać z profesjonalnego monitoringu 24/7 z wieloma z nich.

Oprócz opcji dostosowywania, bezpieczeństwo domu DIY można osiągnąć nawet za pomocą urządzeń kilku producentów, o ile są one kompatybilne lub można nimi w jakiś sposób kontrolować. Jedyną ostrożnością jest to, że jeśli zdecydujesz się dodać monitorowanie profesji do własnego systemu, mogą nie być w stanie skutecznie monitorować całego systemu.

Podstawowe urządzenia zabezpieczające w domu

Jeśli chodzi o urządzenia zabezpieczające w domu, istnieją pewne podstawowe urządzenia, które uważamy za niezbędne w każdym systemie zabezpieczeń w domu. Chociaż możesz zdecydować się na dodanie innych urządzeń lub zwiększenie liczby typu urządzenia, aby spełnić swoje potrzeby, to są to podstawowe elementy.

Niezbędne urządzenia zabezpieczające w domu

 • Smart Hub/Panel sterowania – Bez względu na to, ile urządzeń dodasz do swojego domowego systemu bezpieczeństwa, będziesz potrzebować jakiegoś sposobu monitorowania i kontrolowania systemu. Urządzenia bezpieczeństwa inteligentnego domu często potrzebują Smart Hub , aby się z nimi komunikować. Natomiast innymi systemami można sterować za pomocą centralnego panelu sterowania . Absolutnym minimum jest korzystanie z domowych urządzeń zabezpieczających, które można monitorować za pomocą smartfona.
 • Czujki dymu i tlenku węgla – To wybór urządzeń, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w każdym domu, nawet w tych bez dodatkowych zabezpieczeń. Detektory te każdego roku zapobiegają tak wielu niepotrzebnym urazom i śmierci.
 • Wykrywanie ruchu – Podstawowe zabezpieczenia domu można uzyskać za pomocą jednego lub więcej urządzeń, które wykorzystują wykrywanie ruchu. Mogą to być czujniki zewnętrzne, światła aktywowane ruchem, a nawet czujniki wewnętrzne, które mogą wykrywać ruch, kiedy i gdzie nie powinno go być.
 • Zamki – może się to wydawać oczywiste, ale możesz być zaskoczony tym, że ludzie albo nie mają odpowiednich zamków w swoich drzwiach i oknach, albo, co gorsza, nie używają ich.

Wielu z nas pochodzi z czasów, kiedy mogliśmy zostawiać drzwi otwarte przez cały czas, w dzień iw nocy, nawet będąc poza domem. Niestety te dni już dawno minęły. Miej mocne, wzmocnione zamki i rygle na swoich drzwiach, a okna są zdecydowanie koniecznością.

 • Aparaty – Niektórzy z pewnością nie zgodzą się, że aparaty znajdują się na liście niezbędnych urządzeń. Rzeczywistość jest taka, że ​​kamery, w szczególności kamery widzialne, są głównym środkiem odstraszającym przestępców, którzy mogą rozważać włamanie do twojego domu. Dostępna jest szeroka gama kamer , we wszystkich przedziałach cenowych, jakościowych, a także w różnych opcjach kamer .

Inne podstawowe urządzenia zabezpieczające

Powyższe elementy były niezbędnymi elementami, jednak istnieje kilka innych urządzeń, które większość ludzi będzie chciała wziąć pod uwagę, a dla niektórych mogą należeć do kategorii must-have.

 • Alarmy — alarmy mogą odnosić się do kilku urządzeń ochrony domu. W szczególności urządzenia, które po aktywacji emitują jakiś słyszalny dźwięk. Większość ludzi zna alarmy przeciwpożarowe z czasów, kiedy musieli ćwiczyć ewakuację przeciwpożarową w szkole.

Alarmy mogą być również cichymi alertami, które sygnalizują Tobie (lub Twojej usłudze monitorowania) wystąpienie problemu. Alarmy są również często zintegrowane z innymi urządzeniami bezpieczeństwa domowego.

 • Czujniki – Czujniki odnoszą się do szerokiej gamy urządzeń, które wykrywają pewien rodzaj zmiany. Czujniki często składają się z dwóch części, jednej, która jest nieruchoma, a drugiej, która po odsunięciu powoduje alarmowanie czujnika.

Istnieje również kilka rodzajów czujników, które mogą wykrywać zmiany środowiskowe, takie jak wycieki wody, wibracje, ruch i dźwięk. Zarówno czujniki ruchu, jak i czujniki dymu wykorzystują technologię czujników.

Czujniki bezpieczeństwa w domu są często używane na drzwiach, oknach i innych punktach dostępu do domu. Wysyłają ostrzeżenie, gdy drzwi lub okno są otwarte.

Dodatkowe urządzenia zabezpieczające w domu

Urządzenia te są opcjonalnymi urządzeniami zabezpieczającymi w domu, które służą do dostosowywania zabezpieczeń domowych do określonych potrzeb. Oprócz bardziej zaawansowanych wersji wyżej wymienionych urządzeń, wiele z tych urządzeń oferuje szerokie możliwości monitorowania, a nawet opcję automatyki domowej.

 • Dzwonek wideo – Jednym z najmodniejszych urządzeń zabezpieczających jest dzwonek wideo . Wraz ze wzrostem liczby kradzieży przesyłek i innych problemów związanych z bezpieczeństwem na zewnątrz domu, dzwonki wideo dały wielu ludziom poczucie bezpieczeństwa. Dzwonki wideo mogą oferować użytkownikowi możliwość zobaczenia, kto jest przy jego drzwiach, nagrywania wideo i audio, a także dwukierunkowej komunikacji za pomocą innego podłączonego urządzenia ; nawet smartfon.
 • Oświetlenie — dostępne są inteligentne żarówki, światła aktywowane ruchem, światła słoneczne i wiele innych opcji, które zwiększają bezpieczeństwo Twojego domu. Chociaż większość rozumie zalety świateł aktywowanych ruchem, inteligentne żarówki mogą być nowym pomysłem.

Inteligentne żarówki oferują znacznie więcej niż zautomatyzowane opcje zasilania. Można je włączać i wyłączać zdalnie, w większości za pomocą aplikacji na smartfona. Daje to możliwość sprawiania, by wyglądało to tak, jakby ktoś był w twoim domu, co zniechęca intruzów.

 • Przyciski paniki – Przyciski paczek mogą być guzikami stacjonarnymi lub rodzajami guzików zwisających ze smyczy do noszenia na szyi. Przyciski napadowe są świetne dla osób, które mają problemy zdrowotne lub niepełnosprawności fizyczne, które utrudniają dostęp do panelu sterowania. Przyciski napadowe oferują łatwy sposób wezwania pomocy.
 • Tagi i czytniki RFID — RFID (identyfikacja częstotliwości radiowej) zapewnia właścicielom domów elastyczność i kontrolę. Czytniki RFID są często używane w głównych punktach dostępu, takich jak drzwi lub garaż. Kiedy tag RFID znajdzie się w zasięgu czytnika, jego znaczenie jest rejestrowane. Korzystając z indywidualnych tagów RFID, możesz wiedzieć, kiedy poszczególni członkowie rodziny przyjeżdżają lub odchodzą. Niektóre systemy umożliwiają przyznanie tymczasowego dostępu do identyfikatora, co jest idealne dla usług takich jak wyprowadzanie psów.

Oprócz rejestrowania informacji dostępowych, technologia RFID w połączeniu z systemem sterowania może służyć do aktywacji określonych systemów. Na przykład czytnik może zasygnalizować centrali, że Twoje dziecko jest przy drzwiach; system sterowania może wtedy automatycznie odblokować drzwi. Niektóre systemy bezpieczeństwa w domu są nawet konstruowane w całości przy użyciu technologii RFID.

 • Syreny – Syreny wysyłają jasny komunikat do intruzów i sąsiadów, że istnieje zagrożenie. Syreny są znacznie głośniejsze niż tradycyjne alarmy i są natychmiastowym sygnałem dla intruzów, że zostały wykryte. W przeciwieństwie do alarmów, syreny nie są tak prawdopodobne, że zostaną uruchomione przez przypadek, powodując, że ludzie zignorują dźwięk; podobnie jak większość ludzi w dzisiejszych czasach ignoruje alarm samochodowy.

Dodatkowe dodatki i funkcje do rozważenia

Jeśli chodzi o specjalne urządzenia dodatkowe i funkcje, zawsze chodzi o to, aby ułatwić Ci życie, zapewniając jednocześnie spokój ducha. Chociaż opcje są prawie nieskończone, istnieje kilka rzeczy, które można z łatwością dodać do prawie każdego systemu, aby uzyskać dodatkowe opcje sterowania i monitorowania.

 • Zdalny pęk kluczy — wiele systemów umożliwia teraz dostęp za pomocą pęku kluczy (czasem nazywanego brelokiem do kluczy). Główną zaletą jest to, że podobnie jak pilot samochodowy, możesz łatwo uzbrajać i rozbrajać system bezpieczeństwa. Przenośne sterowanie może być używane przez każdego, kogo zechcesz; jak wspomniana wyżej wyprowadzacz psów. Zaletą korzystania z pilota z brelokiem jest ich ograniczony zasięg, tak jak musisz znajdować się w stałej odległości, w przeciwieństwie do samochodu.
 • Aplikacje mobilne — wiele systemów, w tym systemy instalowane samodzielnie, ma aplikacje mobilne, do których można uzyskać dostęp na smartfonie lub tablecie, a być może nawet na komputerze PC lub Mac. Dobra aplikacja do ochrony domu zapewni Ci pełną kontrolę nad systemem; co pozwala uzbroić lub rozbroić system i sterować poszczególnymi urządzeniami.

WSKAZÓWKA: Świetnym sposobem na rozpoczęcie jest zakup pakietu startowego, dostępnego u wielu producentów zabezpieczeń domowych. Zapewni to podstawowe potrzeby, a następnie możesz dostosować go do swoich potrzeb.

Przyjazne dla budżetu urządzenia zabezpieczające w domu

Wszystkie wyżej wymienione opcje są świetne, ale nie każdy ma pieniądze, które można wydać na kompletny system bezpieczeństwa w domu. W tym miejscu w grę wchodzą nasze niedrogie opcje. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie, czy znajdujesz się w innym tymczasowym mieszkaniu, takim jak akademik, czy po prostu nie masz go w budżecie na zakup domowego systemu bezpieczeństwa ; te opcje zapewnią ci pewną kontrolę i przynajmniej dodatkową ochronę.

 • Inteligentny głośnik — inteligentny głośnik w połączeniu z niezawodnym Internetem może być świetnym dodatkiem do każdego domu. Wszyscy asystenci głosowi mają pewien poziom łączności, który pozwala ostrzec kogoś w sytuacji awaryjnej.

Na przykład darmową umiejętność Alexa „Jestem zraniony” można włączyć i skonfigurować tak, aby wysyłała wiadomość tekstową do każdego, kogo wybierzesz, że jesteś ranny. Wraz z postępem nowych technologii każdego dnia te umiejętności i aplikacje będą tylko lepsze.

 • Alarm osobisty – Alarm osobisty jest niezbędny dla każdego, kto spędza czas samotnie, zwłaszcza gdy jesteś poza domem. Alarmy osobiste można znaleźć w breloczkach, naszyjnikach lub prostych w użyciu przyciskach. Są niezwykle przenośne i pozwalają ostrzegać ludzi wokół ciebie, jeśli istnieje niebezpieczeństwo.
 • Dyskontowe alarmy do drzwi i okien – każdy dyskont lub duży sklep pudełkowy oferuje niedrogie alarmy z czujnikami, które można umieścić (bez narzędzi) na drzwiach i oknach. Czujniki te działają na baterie i zwykle mają prosty włącznik/wyłącznik. Po uruchomieniu emitują dźwięk.

Zaletą tych urządzeń jest to, że potencjalny złodziej nie rozpozna automatycznie, że są one opcją zniżkową, często zniechęcając go do wejścia.

 • Rolety okienne – Jedną z najbardziej podstawowych opcji bezpieczeństwa w domu jest ukrycie wnętrza domu, zwłaszcza wartościowych przedmiotów, takich jak elektronika i biżuteria, przed ciekawskimi oczami. Intruzi są również mniej skłonni do wejścia do domu, jeśli nie są pewni, czy ktoś jest w środku. Rolety okienne, zasłony i inne zasłony okienne mogą być niedrogą opcją dla wielu domów.

Fałszywe opcje II

Istnieje zaskakująca liczba fałszywych elementów zabezpieczających, które wyglądają jak prawdziwa okazja. Ponieważ tak robią, mogą spowodować, że intruzi zawahają się lub całkowicie porzucają swoje plany. Oto kilka opcji dodawania, co wydaje się być prawdziwym zabezpieczeniem Twojego domu.

 • Fałszywe kamery – wierzcie lub nie, fałszywe kamery, czasami nazywane atrapami, są powszechnie używane w budynkach komercyjnych, aby sprawiać wrażenie, że jesteś obserwowany, nawet jeśli za obiektywem nic nie ma. Sklepy detaliczne, choć prawdopodobnie mają kilka działających aparatów, to obszar, w którym fałszywe aparaty są regularnie używane do odstraszania złodziei.

Fałszywe kamery powinny być instalowane tam, gdzie są widoczne, ale nie na tyle, aby było oczywiste, że są fałszywe. Można je również dodać do rzeczywistych systemów, aby Twój system wydawał się bardziej niezawodny niż jest. Jeśli zdecydujesz się użyć fałszywego aparatu, unikaj tych z migającym czerwonym światłem; pewny znak, że aparat jest fałszywy, ponieważ większość prawdziwych aparatów nie ma światła.

 • Alarm szczekania psa – Alarm szczekania psa zwykle składa się z czujnika, który po uruchomieniu uruchamia strumień głośnych dźwięków szczekania. Ponieważ większość przestępców, zapytanych po złapaniu, przyznaje, że rzadziej kradli z nieruchomości, na której znajduje się pies, alarm szczekania ma pewną wartość.

O ile nie chcesz wydać pieniędzy i niezbędnych bieżących wydatków, czasu i energii na zdobycie prawdziwego psa, alarm może być alternatywą.

 • Oznakowanie – Trwa debata na temat skuteczności, jaką zapewniają znaki bezpieczeństwa w domu i naklejki na okna. W połączeniu z prawdziwym systemem bezpieczeństwa, z pewnością zaalarmują potencjalnych intruzów.

Jeśli chodzi o używanie oznakowania bez rzeczywistego systemu, musisz mieć pewność, że znaki wyglądają na uzasadnione, aby mieć jakikolwiek wpływ.

Kilka badań z udziałem przestępców twierdzi, że znaki i naklejki mogą być ważnym środkiem odstraszającym, jeśli są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Lepsze niż nic.

Czego unikać, planując bezpieczeństwo w domu

Kiedy przygotowujesz się do zainstalowania systemu bezpieczeństwa w domu, a nawet dodajesz pojedyncze urządzenie, jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać. Te sugestie pomogą Ci spłacić kosztowne błędy w przyszłości.

 • Niekompatybilność – jeśli chodzi o jakiekolwiek inteligentne urządzenie, możliwość połączenia się z innymi urządzeniami w twoim systemie powinna być zawsze Twoim pierwszym pytaniem. Tak jak nie używałbyś śrubokręta Philips do płaskiej śruby, zakup inteligentnego urządzenia do ochrony domu, które nie może się komunikować lub, co gorsza, blokuje niektóre funkcje istniejących urządzeń, to nic innego jak strata pieniędzy.
 • Podkreślanie słabości — ten błąd jest bardziej powszechny, niż możesz sobie wyobrazić. Wiele razy właściciele domów używają niewłaściwych urządzeń zabezpieczających i tworzą lukę, która może działać jak neon dla intruzów.

Jednym z najczęstszych jest używanie stacjonarnego zmierzchu do świtu. Ponieważ te światła są kontrolowane przez poziomy światła, są przewidywalne. Jeśli się nad tym zastanowić, jeśli złodziej jest wystarczająco zdeterminowany, wystarczy zasłonić czujnik, aby zgasić światło.

Oświetlenie stacjonarne zwykle ma również martwe strefy, obszary tuż za tym światłem, które zapewniają doskonałą osłonę dla włamywaczy, aby ukryć się i czekać na swoją okazję. Podczas konfigurowania oświetlenia bezpieczeństwa najlepszą opcją jest oświetlenie aktywowane ruchem, które może albo przesuwać obszar, albo można je dostosować tak, aby obejmowało cały obszar, nie pozostawiając głębokich cieni.

 • Nie obejmuje wszystkich punktów dostępu – Punkty dostępu to sposób, w jaki można wejść do domu. Obejmuje to wszystkie drzwi i okna, w tym okna na piętrze. Wielopiętrowe domy, które są atakowane, często odbywają się przez te mniej dostępne obszary. Złodzieje są bardzo biegli w docieraniu do miejsc, które mogą wydawać się niedostępne. Nie ryzykuj, zabezpiecz wszystkie swoje okna ; jeśli nie dodasz do nich czujników, przynajmniej trzymaj je zablokowane.
 • Wybieranie kosztu nad jakość – Bardzo łatwo jest wybrać tańsze opcje, jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu DIY. Niestety wybór najtańszej opcji często powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa, niż możesz nawet wiedzieć. Kupując urządzenia zabezpieczające w domu, skoncentruj się na zgodności urządzenia z dowolnymi istniejącymi urządzeniami i na tym, jak dobrze spełnia Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, a nie na cenie. Nawet jeśli zapłacisz trochę więcej z góry, z czasem zdobędziesz korzyści.

Wyjście poza gadżety

Bezpieczeństwo w domu to znacznie więcej niż stos urządzeń elektronicznych, muszą one skutecznie komunikować się ze sobą, działać prawidłowo, a co najważniejsze, trzeba umieć je kontrolować. Wreszcie muszą pracować, gdy coś się dzieje. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które nie muszą być związane z urządzeniem, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w domu.

Instalacja

Większość nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w domu dostępnych do bezpośredniego zakupu to systemy bezprzewodowe. Dzięki temu mogą być z łatwością instalowane przez osoby o nawet bardzo niewielkich umiejętnościach technicznych. Dzięki temu właściciele domów mogą całkowicie dostosować zabezpieczenia domu do swoich potrzeb i stylu życia.
Osoby, które nie mają pewności, że same poradzą sobie z instalacją, nadal mogą skorzystać z usług profesjonalnego instalatora. Dostępność może być ograniczona w zależności od Twojej lokalizacji, ale prawdopodobnie możesz znaleźć kogoś, kto ma większą wiedzę na temat technologii, aby pomóc, nawet jeśli będziesz musiał im zapłacić.

Monitorowanie

Po całkowitym zainstalowaniu systemu prawdopodobnie będziesz potrzebować pewnego rodzaju monitorowania. Masz możliwość samodzielnego monitorowania całego systemu lub wynajęcia profesjonalnej usługi monitoringu. Każdy ma swoje wady i zalety.

Samokontrola

Samomonitorowanie jest powszechne w przypadku samodzielnych zabezpieczeń domowych i często jest nadal używane, nawet jeśli uwzględnione są profesjonalne usługi. Samomonitorowanie odnosi się po prostu do systemu, który jest tylko sprawdzany i regulowany przez Ciebie bez usług usługi monitorowania.

Profesjonalne usługi monitorowania są dostępne w większości obszarów i mogą oferować właścicielom domów kilka opcji w zależności od systemu i potrzeb. Usługi te są czasem tańsze niż koszt związany z profesjonalnymi systemami i monitoringiem, choć nie zawsze.

Należy pamiętać, że profesjonalne usługi monitorowania mogą mieć ograniczenia w przypadku bardziej skomplikowanych systemów DIY lub systemów, które nie są odpowiednio skonfigurowane.

Końcowe przemyślenia

W tym artykule przedstawiono kilka sugestii dotyczących niezbędnych elementów bezpieczeństwa w domu. W zależności od osobistych potrzeb możesz potrzebować kilku urządzeń z tej listy, a może po prostu dobrze bez niektórych z nich. Prawdopodobnie będziesz używać więcej niż jednego z kilku urządzeń, takich jak czujniki, pamiętaj tylko, aby sprawdzić kompatybilność, a będziesz mógł dodać warstwy bezpieczeństwa do swojego domu. Bądź bezpieczny!