Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Krytyczna potrzeba bezpieczeństwa i ochrona centrów danych

W miarę rozwoju Internetu rzeczy (IoT) w skoncentrowanym centrum danych przechowywana jest bezprecedensowa ilość informacji o krytycznym znaczeniu dla firmy, co naraża na nowe zagrożenia.

Jedno naruszenie może siać spustoszenie w firmie, a co za tym idzie, w samej gospodarce cyfrowej. Teraz, gdy ogólnie ustanowiono cyberbezpieczeństwo w postaci zapór sieciowych i ochrony online, fizyczny obwód jest kolejnym obszarem, na którym należy się skoncentrować na ochronie centrum danych.

Poza ryzykiem dla samych przechowywanych danych, organizacje centrów danych ponoszą odpowiedzialność i negatywne postrzeganie spowodowane kradzieżą lub przerwaniem świadczenia usług. Dodatkowe wyzwania obejmują zapewnienie, że ludzie nie wkraczają niepostrzeżenie na rozległe obwody centrum danych, a także zapewnienie bezpieczeństwa personelu i społeczności w przypadku zagrożenia systemów zasilania zewnętrznego. Niepokojący pozostaje również wpływ finansowy kradzieży drogiego sprzętu sieciowego i komputerowego.

Bezpieczeństwo obwodowe

Biorąc pod uwagę, że centra danych stanowią infrastrukturę krytyczną w nowej gospodarce , rośnie świadomość zasadniczej potrzeby bezpieczeństwa ochrony obwodu centrów danych. Firma chce mieć pewność, że rozumiesz główne składniki tego często pomijanego wymagania.

5 punktów chrony obwodowej — odstraszanie, wykrywanie, odrzucanie, opóźnianie i obrona — może stanowić szablon do tworzenia kompletnej strategii ochrony obwodowej. Po rozszerzeniu o technologię wykrywania każda warstwa działa, aby uniemożliwić dostęp do zasobów witryny i zapewnić czas i informacje potrzebne do skutecznego reagowania na zagrożenia.

POWSTRZYMAĆ

Pierwsza warstwa bezpieczeństwa to najbardziej zewnętrzny obwód. Podczas gdy fizyczne bariery mogą odstraszać włamania na obwodzie, najbardziej zoptymalizowane podejście doda możliwość wykrywania intruzów, gdy zbliżają się do bariery. Można to najlepiej osiągnąć, łącząc dobry środek odstraszający ze strefami buforowymi wykrywania, które dają zespołom bezpieczeństwa więcej czasu na reakcję i przechwycenie zdarzenia w czasie rzeczywistym.

Rzeczy, które pomagają w rozważaniu fizycznej bariery jako części strategii odstraszania, obejmują:

  • Umieszczenie ogrodzeń wzdłuż wrażliwych obszarów nieruchomości
  • Połączenie szlabanu z systemem wykrywania dalekiego zasięgu w strefie buforowej
  • Brak krzewów lub innych przeszkód na linii widzenia kamery
  • Ostrzeżenia, takie jak znaki „Zakaz wstępu”
  • Kręte drogi zniechęcające do dużych prędkości

WYKRYĆ

Ze względu na krytyczny charakter centrów danych brak intruzów jest niedopuszczalny. Ogrodzenia i bariery fizyczne mogą odstraszać intruzów, jednak wczesne i dokładne wykrycie intruza ma kluczowe znaczenie. Oznacza to konsekwentne monitorowanie nawet najbardziej rozległego obwodu centrum danych w celu automatycznego wykrywania zagrożeń z wysoką niezawodnością – bez względu na okoliczności.

W tym miejscu technologia może odegrać rolę. Rozwiązania takie jak inteligentne kamery termowizyjne stały się popularnym wyborem do wykrywania intruzów na obrzeżach centrum danych, ponieważ mogą oni widzieć przez ciemne, jasne słońce lub złą pogodę i dostarczać dokładne alarmy z wizualnymi szczegółami dotyczącymi charakteru włamania.

Podejście polega na wykorzystaniu inteligentnej termowizyjnej kamery obwodowej  w celu zapewnienia bardzo dokładnego wykrywania niechcianych gości, ignorując ruch spowodowany fałszywymi alarmami, takimi jak wiatr czy małe zwierzęta. Intruzi, którzy naruszają zasady analizy wideo, natychmiast uruchamiają alarm, wysyłając wideo zdarzenia, jednocześnie ostrzegając zespół ochrony o dokładnej lokalizacji celu.

Inteligentne kamery termowizyjne są również w stanie wykryć intruzów z odległości setek metrów, zapewniając strefę buforową bezpieczeństwa na obrzeżach dużych centrów danych, zapewniając dokładne, wczesne ostrzeżenie, aby pomóc w utworzeniu precyzyjnej odpowiedzi.

Często witryny te wykorzystują kamery Pan Tilt Zoom, które mogą być automatycznie sterowane aby przybliżać i śledzić intruzów , gdy poruszają się po witrynie w czasie rzeczywistym, w celu uzyskania ważnej świadomości sytuacyjnej, gdy następuje włamanie.

Dzięki wdrożeniu środków odstraszających, a także niezawodnemu wykrywaniu, możesz znacznie zwiększyć ogólne możliwości ochrony granicy.

ZAPRZECZYĆ

Strategia odmowy osłaniania uniemożliwia nieautoryzowanym przechodniom wejście, pozwalając jednocześnie upoważnionym pracownikom wejść. To podejście obwodowe tradycyjnie obejmowało załogowe bramki bezpieczeństwa we wszystkich punktach wejścia, dodatkowe punkty kontrolne w całym obiekcie, uwierzytelnianie wieloskładnikowe, dane biometryczne, a nawet bramki obrotowe, aby zapobiec tailgating lub piggybacking.

Postępy w geoprzestrzennej analizie wideo w połączeniu z kamerami termowizyjnymi mogą również odgrywać ważną rolę w strategii odmowy. Systemy te mogą być używane do tworzenia stref wykrywania na podstawie rozmiaru, prędkości lub namiaru, co daje ważne narzędzie do kontrolowania dostępu na podstawie zachowania.

Na przykład można stworzyć reguły, które wykrywają tylko pieszych poruszających się od ogrodzenia w kierunku wewnętrznych stwierdzeń, co stanowi zagrożenie, ignorując jednocześnie pieszych wychodzących z obiektu, które nie stanowią zagrożenia.

OPÓŹNIENIE

Jedynym celem strategii opóźnienia jest spowolnienie intruza na tyle, aby zespół bezpieczeństwa miał czas na reakcję. Może to obejmować fizyczne bariery na samym obwodzie, a także inteligentne kamery, które mogą wykrywać obecność intruzów z dużej odległości, dając czas na ocenę i interwencję na długo przed włamaniem do fizycznego budynku.

BRONIĆ

Ostatnia warstwa ochrony obwodowej, warstwa obrony, to zespół bezpieczeństwa i/lub policja reagująca na intruza i zatrzymująca go. Dzięki wysoce niezawodnemu wykrywaniu dopasowanemu do szczegółów wizualnych w czasie rzeczywistym, zespół ds. bezpieczeństwa ma długi czas reakcji na incydent i ważne informacje o zdarzeniu, aby zapewnić optymalne zabezpieczenie centrum danych.

Regularne audyty

Wszystkie powyższe środki bezpieczeństwa nie będą miały znaczenia, jeśli personel centrum danych nie skonfiguruje odpowiednich protokołów i procedur. Upewnij się, że Twoje centrum danych ma rygorystyczne szkolenia pracowników, solidną dokumentację zasad i przeprowadza regularne audyty. Audyty obejmują wszystko, od codziennych kontroli bezpieczeństwa. Ponadto regularnie oceniaj uprawnienia, aby upewnić się, że dostęp jest delegowany tylko do tych, którzy go potrzebują, ponieważ potrzeby pracownika mogą się zmieniać wraz z ewolucją ich roli.

Kamery Opole – montaż, serwis, planowanie

Szukasz sprawdzonych rozwiązań do monitorowania swojego domu, ogrodu, mieszkania lub firmy i jej otoczenia? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Pomożemy Ci stworzyć plan bezpieczeństwa Twojego obiektu, zaproponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Instalujemy monitoring w Opolu i całym województwie opolskim. Zaufało nam już kilka tysięcy właścicieli domów i firm, gdzie poza instalacją kamer, klienci zdecydowali się również na wdrożenie systemów alarmowych, skorzystanie z usług patrolu interwencyjnego, montaż systemów antynapadowych, a także, co znajdziesz w naszej ofercie, moduły do śledzenia GPS – automonitoring pojazdów.

Kamery termowizyjne BCS, kamery 360 stopni, kamery szerokokątne, kamery obrotowe i inne dostępne są w ofercie naszej firmy i mogą zostać użyte do planowania systemu bezpieczeństwa. Zachęcamy również do rozbudowania systemu o usługi patrolu interwencyjnego, patrolu video i innych. Systemy BCS mogą korzystać z videoanalityki. Dodatkowo w ofercie Unitrez znajdziesz urządzenia do śledzenia floty – lokalizator GPS, wraz z automonitoringiem, zarządzaniem pojazdami. Jako klient Unitrez zyskasz dodatkową zniżkę na zakup dowolnego ubezpieczenia, np. ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie na życie. Sprawdź ofertę – ubezpieczenia Opole.