Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Kamery termowizyjne BCS

Mocne strony kamer termowizyjnych do stosowania w monitoringu wideo zostały dobrze udokumentowane, w szczególności ich zależność od samych sygnatur cieplnych w celu „widzenia”. Wszystkie obiekty mają mierzalną temperaturę, a kamery termowizyjne wykrywają nawet niewielkie różnice między ludźmi, pojazdami, tłem i nie tylko, aby wygenerować wideo, które podkreśla kontrasty w scenie.

Kamery termowizyjne – informacje podstawowe

Dzięki kamerom termowizyjnym światło widzialne nie jest konieczne, jasne światło nie zniekształca obrazu, a pogoda lub inne trudne warunki nie mogą utrudniać im przechwytywania użytecznego wideo. Wykorzystując niewidzialne promieniowanie cieplne każdego obiektu w polu widzenia, kamery te mogą zobaczyć to, czego tradycyjne kamery — i ludzkie oko — nie mogą. I mogą to robić skutecznie na większe odległości niż ich odpowiedniki w świetle widzialnym.

Dostępność „podstawowych” kamer termowizyjnych o mniej zaawansowanych możliwościach w niższych cenach doprowadziła do zwiększonego przyjęcia tej technologii w szerszej gamie klientów i zastosowań.

Kamery termowizyjne zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w dzień iw nocy. Kamery termowizyjne zapewniają niezrównane obrazowanie i wykrywanie w podczerwieni. Te konfigurowalne rozwiązania zabezpieczające zapewniają nieprzerwany nadzór 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z wyraźnym obrazem o wysokim kontraście, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, co pozwala chronić najcenniejsze zasoby i szybko reagować na wszelkie włamania.

Wykrywanie promieniowania podczerwonego za pomocą kamery termowizyjnej ułatwia bezpieczną ochronę obiektów, ludzi i mienia. Obserwator może monitorować ekran w bezpiecznym miejscu i wykorzystywać różne ustawienia alarmów do oceny zagrożeń. Kamery termowizyjne wytwarzają termogramy, które podkreślają ciepłe obiekty poprzez kontrasty kolorów. 

Na przykład tło może być w odcieniu szarości, a wszystko, co ma temperaturę wyższą niż np. 35°C, będzie wyświetlane na czerwono. Dzięki ustawieniu prawidłowych parametrów pomiaru i zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, obiekt o innej temperaturze niż jego otoczenie może zostać wykryty w zasięgu kilku kilometrów. Zagrożenia stojące przed jakąkolwiek konkretną operacją będą wtedy wyraźnie widoczne, co ułatwi szybką reakcję. 

Należy zauważyć, że potencjalnie niebezpiecznym „obiektem” może nie być istota żywa – może to być również samochód lub inny pojazd, a nawet środek pożaru. W każdym razie obiekt ten może stanowić poważne zagrożenie, które zagraża zarówno ludziom, jak i ich majątkowi.

Kamery termowizyjne BCS

Kamery termowizyjne to urządzenia, które skutecznie sprawdzają się w ochronie domu, jak i firmy. Rejestrują emisję ciepła przedmiotów i żywych organizmów jest obrazowana na monitorze. Każdy widoczny kolor posiada przypisaną mu temperaturę. W rezultacie im obiekt jest cieplejszy, tym jaśniejszy kolor będzie widoczny na ekranie. To znakomite rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy mieć informacje o temperaturze, ale również przy zerowej widoczności.

Kamery BCS, które oferujemy w ramach usług montażu systemów monitoringu i systemów alarmowych, zgodnie ze specyfikacją producenta posiadają niechłodzony sensor mikrobolometryczny z aktywnym materiałem pochłaniającym w postaci tlenku wanadu Vox. Przetworniki obrazu posiadają stałe ogniskowe od 1mm ~ 13mm. Dodatkowo posiadają zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do 6KV, które zapobiegają przepięciom oraz zagrożeniom wynikającym z wyładowań atmosferycznych.

Kamera termowizyjna BCS-TIP9613-TW

BCS-TIP9613-TW BCS IP 13MM

Termowizyjna kamera sieciowa model BCS-TIP9613-TW marki BCS serii Pro, oferuje doskonałe parametry w swej klasie cenowej, pozwalając na wizję nocną. Używany w tej kamerze sensor mikrobolometryczny pozwala na pomiar w zakresie -40 ~ +550 stopni celcjusza oraz czułością termalną < 40 mK @ f/1.0. Dodatkowym atutem jest wejście na kartę pamięci microSD. Wbudowana detekcja ruchu, przekroczenie zdefiniowanej linii czy określonej temperatury, a także wykrywanie płomieni i pożaru oraz system alarmowania. Kamera termowizyjna BCS.

BCS-TIP9407-TW BCS PRO IP 7.5MM

Termowizyjna kamera sieciowa o ogniskowej obiektywu 7.5mm model BCS-TIP9407-TWmarki BCS Pro. Wyposażona jest w sensor mikrobolometryczny, z czułością termalną < 40 mK @ f/1.0. Posiada wbudowane funkcje detekcji, np. ruchu, przekroczenie określonej linii, obszaru lub pojawienie sięobiektu. Wyposażona w czytnik kart pamięci, oferuje zdalny dostęp przez oprogramowanie Web server.

Kamera termowizyjna BCS-TIP9407-TW
Kamera termowizyjna BCS-TIP9607-TW

BCS-TIP9607-TW BCS PRO IP 7.5MM

Termowizyjna kamera sieciowa o ogniskowej obiektywu 7.5mm model BCS-TIP9607-TW marki BCS Pro. Mikrobolometryczny sensor z czułością termalną < 40 mK @ f/1.0. Podobnie jak inne kamery posiada wbudowany czytnik kart pamięci oraz różnego rodzaju detekcje. Efektywna ilość pikseli 640 x 512, Szybkość odświeżania: 1280×1024/720p@25kl/sek (główny), 640×512/320×256@25kl/sek (dodatkowy)

BCS-TIP4220807-IR-TTW BCS LINE 

Dualna kamera tubowa 2 megapikselowa IP model BCS-TIP4220807-IR-TTW marki BCS Line. Kamera IP tubowa dwuprzetwornikowa, termiczna 256×192 z pomiarem temperatury / wizyjna 2Mpx. Kamera termowizyjna z pomiarem temperatury oraz ze wbudowanym głośnikiem. Wyposażona została w 2 wejścia/2 wyjście alarmowe oraz  1 wejście/1 wyjście audio. Obsługuje standard ONVIF i pozwala na współpracę z urządzeniami innych firm. Funkcja poprawy jakości obrazu Fusion. przetwornik Uncooled VOx Microbolometer, z obiektywem termowizyjnym 7mm o rozdzielczości 256×192 px, a jej czułość termiczna: <50mK@f/1.01.

Kamera termowizyjna BCS-TIP4220807

Poznaj pozostałe produkty BCS, w tym kamery termowizyjne z funkcją detekcji temperatury. Kamery termowizyjne, moduły typu BlackBody – moduł służący do kalibracji kamer termowizyjnych BCS LINE, Kamera IP termowizyjna szybkoobrotowa,

Dowiedz się więcej o kamerach IP, montażu monitoringu, ofercie BCS. Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację: +48 77 457 80 13