Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Kamery CCTV jako niezbędny element bezpieczeństwa w domu

Jak wiecie, dbanie o bezpieczeństwo naszej rodziny, domu i rzeczy, które są nam bliskie, jest jedną z naszych najważniejszych życiowych trosk, zwłaszcza jeśli mamy naprawdę liczną rodzinę i zgromadziliśmy materialne bogactwo materialne. Pomimo tego, że nie jesteśmy cały czas w domu (praca, odpoczynek, podróże do bliskich), kamery monitoringu zainstalowane w domu mogą służyć jako niezawodny środek do stałego monitorowania naszego domu.

Dane z kamer wideo można oglądać na żywo na specjalnym ekranie, monitorze komputera lub telewizorze, a także nagrywać do późniejszego przeglądania. Nawet niewyszkolony właściciel domu nie będzie miał trudności ze zrozumieniem różnych kwestii technicznych, takich jak wybór kamer na każdą pogodę do nadzoru na zewnątrz, tryby fotografowania przy słabym oświetleniu, instalowanie kilku kamer CCTV jednocześnie, obliczanie kąta widzenia itp.

W ten sposób prawie każdy właściciel prywatnego domu lub domku będzie mógł wybrać niezbędny zestaw zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami finansowymi.

Do czego są instalowane kamery?

Instalując kamery CCTV w swoim domu, możesz:

  • opiekować się dziećmi śpiącymi lub bawiącymi się w zaciszu kuchni lub sypialni
  • po cichu dowiedz się, kto puka do twojego domu późno w nocy, monitoruj pracę niani lub innego personelu pod twoją nieobecność
  • upewnij się, że żaden wandal lub włamywacz nie będzie próbował zaszkodzić Twojemu domowi lub pozbawić Cię tak cennych mebli, naczyń, biżuterii i tak dalej.

Możesz więc skonfigurować system nadzoru wideo, aby komputer powiadamiał Cię przez e-mail, gdy kamera wykryje ruch. Inna opcja, która jest już szeroko stosowana przez właścicieli domków – kamery CCTV, które włączane są z czujnika ruchu wraz z reflektorami – to również odstraszy nieproszonych gości.

Nie należy lekceważyć tych środków ostrożności. Kamery bezpieczeństwa w domu są naprawdę skutecznym środkiem ochrony przed wypadkami w domu, a zainstalowanie systemu nadzoru wideo dla niani, placu zabaw i basenu może uratować życie. Używanie urządzeń nagrywających w połączeniu z kamerami CCTV to świetny sposób na zabezpieczenie się przed wtargnięciem na twoją własność lub znalezienie sprawcy, jeśli popełniono przestępstwo.

Jakie są rodzaje systemów bezpieczeństwa w domu?

Tradycyjne przewodowe systemy bezpieczeństwa

Systemy te obejmują różnorodne stałe urządzenia, takie jak panele sterowania, czujniki ruchu, alarmy i kamery bezpieczeństwa w domu . Tradycyjne systemy przewodowe to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zapobiec włamaniom i odstraszyć włamywaczy, jeśli dostaną się do środka. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, że ktoś próbuje włamać się do Twojego domu lub uzyskać na to dowody, będziesz musiał dodatkowo zapłacić za kamery bezpieczeństwa w domu .

Nadzór wideo analogowy

Analogowe systemy CCTV są tradycyjnie używane w miejscach publicznych, rezydencjach celebrytów i dużych przedsiębiorstwach. Takie systemy składają się najczęściej z kamer wideo do całodobowego nadzoru, rejestratorów wideo i monitorów do oglądania wideo.

Kamery IP do monitoringu

Systemy monitoringu wideo oparte na kamerach monitoringu WiFi są łatwe w instalacji i konfiguracji. Umożliwiają zdalne monitorowanie za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz dom, czy mieszkasz w małym mieszkaniu, systemy bezprzewodowe są idealne, ponieważ nie wymagają wiercenia w ścianach, podłogach i sufitach.

Tak więc, szeroki wybór kamer do domu na rynku pozwala wybrać dokładnie to, co Ci odpowiada do konkretnych celów i zadań. I pamiętaj: przy wyborze systemów bezpieczeństwa kontaktuj się tylko z profesjonalistami Unitrez.