Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Kamera z czujnikiem ruchu – informacje podstawowe

Kamery z czujnikami ruchu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jednym z ważnych powodów wyboru tego rodzaju urządzenia jest fakt, że kamera z czujnikiem ruchu może nagrywać i przesyłać obraz wtedy, gdy faktycznie zostanie wykryty ruch. Chociaż systemy monitoringu są dziś na tyle rozbudowane, aby umożliwić stałe nagrywanie, bez przerw, to przy większej instalacji takie rozwiązanie może być bardzo pomocne oraz dodatkowo informować użytkownika o wykryciu ruchu.

Kamery z czujnikiem ruchu – informacje podstawowe

Wykrywanie ruchu to ważne narzędzie do zabezpieczania firmy lub budynku. Ostrzega, gdy na Twojej posesji znajduje się ktoś, kto nie jest upoważniony. Rozumiesz, w jaki sposób ta technologia pomaga skonfigurować lepsze regiony wykrywania ruchu i alerty, ale czy naprawdę wiesz, jak działa wykrywaKamera z czujnikiem ruchunie ruchu?

W typowej kamerze domowego użytku wewnątrz aparatu znajduje się czujnik obrazu, na który obiektyw aparatu kieruje światło — kiedy światło pada na czujnik obrazu, każdy piksel rejestruje ilość światła, które otrzymuje. Ten wzór jasnych i ciemnych obszarów na pikselach staje się kompletnym obrazem wideo, który widzisz.

Konfigurując wykrywanie ruchu, wybierasz region lub obszar do monitorowania, powiedzmy drzwi. Sposób, w jaki to działa, polega na porównywaniu kolejnych obrazów z filmu i jeśli wystarczająca liczba pikseli zmieniła się między tymi klatkami, oprogramowanie aparatu określa, czy coś się poruszyło, i wysyła ostrzeżenie. 

Poziom czułości uwzględnia zmieniające się poziomy jasności/ciemności w pikselach. Wyższa czułość wykryje więcej zmian, podczas gdy niższa czułość będzie wymagała dużych zmian, takich jak światła zapalające się w ciemnym pokoju, aby uruchomić alerty. Z drugiej strony odnosi się do odsetka pikseli, które zarejestrowały zmianę. Jeśli monitorujesz drzwi, ustawienie wartości procentowej na 50% zaalarmuje Cię, gdy coś dużego wejdzie do pokoju, na przykład osoba, ale zignoruje coś mniejszego.

Kamery PIR, kamery z czujnikami na podczerwień,  wykorzystują ukryte kamery na podczerwień, które wykrywają ciepłotę ciała. Kiedy więc ciepłe ciało przechodzi przez ten obszar, poziomy energii podczerwieni otoczenia zmieniają się gwałtownie i wyzwalają alarmy ruchu, powodując nagrywanie i prawdopodobnie wysyłanie do ciebie alarmu. Oparta na oprogramowaniu porównuje zmiany pikseli między kolejnymi klatkami. Więc jeśli ktoś przejdzie obok, piksele zostaną sprawdzone i uruchomione zostaną alerty ruchu.

Dlaczego powinieneś używać kamer z detektorem ruchu?

Oszczędza więcej czasu

Nie będziesz musiał spędzać czasu na ciągłym oglądaniu nagranego materiału lub kamery, zamiast tego kamera będzie nagrywać lub wysyłać alarm tylko po uruchomieniu czujników ruchu. Dzięki temu możesz swobodnie robić rzeczy bez konieczności ciągłego sprawdzania aparatu.

Oszczędza miejsce

Nagrywanie wszystkiego spowoduje, że przydzielona pamięć kamery zostanie bardzo szybko zapełniona, więc posiadanie kamery wykrywającej ruch to dobry sposób na przechowywanie nagrań przez długi czas tylko wtedy, gdy czujniki ruchu zostaną uruchomione.

Jest bardziej niezawodny

Ponieważ ta kamera wykrywająca ruch nagrywa tylko po wyzwoleniu ruchu, nie będziesz musiał oglądać całego nagrania ani nawet ryzykować pominięcia czegoś ważnego dla Ciebie. 

Czy czujniki ruchu działają w ciemności?

Czujniki ruchu działają w całkowitej ciemności, jeśli żaden z czujników ruchu nie jest uzależniony od wykorzystywania obrazów do wykrywania ruchu. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem kamery upewnić się, z jakiego rodzaju technologią masz do czynienia.

Zamiast obrazów czujniki ruchu PIR wykrywają zmiany w poziomie odbieranej podczerwieni. Podobnie ultradźwiękowe czujniki ruchu również nie wymagają obrazów. Zamiast tego wykrywają zmiany w polu fal stojących emitowanego przez siebie dźwięku ultradźwiękowego. To samo dotyczy mikrofalowych czujek ruchu. Wykrywają one zakłócenia w emitowanych przez nie mikrofalach, zamiast polegać na obrazach lub świetle.

Większość rozwiązań bezpieczeństwa domowego i biznesowego obejmuje teraz czujniki ruchu PIR, ale każdy z powyższych typów będzie korzystny dla domu lub firmy, ponieważ mogą działać w ciągu dnia i w całkowitej ciemności.

Natychmiastowy dostęp do materiału w dowolnym miejscu

Gdy czujnik wykryje ruch — a kamera zacznie nagrywać — otrzymasz powiadomienie. Następnie wystarczy dotknąć aplikacji na smartfonie lub tablecie, aby przesyłać strumieniowo na żywo materiał nagrywany w tym momencie przez kamerę. Dzięki temu możesz dokładnie zobaczyć, co się dzieje. A jeśli nie możesz dostać się do aplikacji, nie ma problemu: Twoje nagrania będą przechowywane w chmurze, dzięki czemu możesz je później obejrzeć.

Alarmy i kamery monitoringu Opole

Agencja ochrony osób i mienia Opole, poza świadczeniem usług ochroniarskich, posiada w ofercie również systemy alarmowe, systemy antynapadowe, monitoring wizyjny, także działający z videoanalityką, video patrolami. Korzystając z oferty produktów i usług alaramowych, możesz także zakupić ubezpieczenie domu i mieszkania na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się z naszym doradzcą, aby wybrać najlepsze systemy, dopasowane do Twoich potrzeb i potrzeb obiektu jaki chcesz chronić. Kamery IP, kamery obrotowe, kamery z czujnikami ruchu, systemy alarmowe, czujniki i detektory, videoanalityka, video patrole, te i wiele innych produktów i usług znajdziesz w ofercie Agencji ochrony Unitrez.