Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak systemy alarmowe wpływają na potencjalnych włamywaczy

Wyjaśnienie i jakie środki ostrożności można z niego uzyskać

Należy zwrócić szczególną uwagę na skuteczność systemów alarmowych w okresie poprzedzającym zimę. Gdy temperatury spadają, a noce wydłużają się, zaczyna się popularna pora roku dla włamywaczy. Dzięki wysokiej jakości i kompletnemu systemowi bezpieczeństwa możesz w wielu przypadkach uniknąć potencjalnej kradzieży. Ponadto interesująca jest również kwestia psychologicznego wpływu systemów alarmowych na włamywaczy. Tutaj znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.

Decydujący wpływ systemów alarmowych na włamywaczy

Wiele statystyk dotyczy wpływu systemów alarmowych na włamywaczy. Szacuje się, że prawie 70 procent sprawców natychmiast porzuca próby włamań i ucieka, gdy tylko system bezpieczeństwa uruchomi alarm. Około jedna trzecia przestępców nie byłaby bezpośrednio odstraszona sygnałami z systemu alarmowego. Ci intruzi próbują szybko zamknąć obiekt lub jak najszybciej zakończyć zaplanowaną zbrodnię.

Jednak takie statystyki nie mają uniwersalnego zastosowania do wszystkich systemów bezpieczeństwa. O odstraszającym działaniu systemów alarmowych w poszczególnych przypadkach decyduje przede wszystkim jakość zastosowanej technologii. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie i jak rzuca się w oczy system alarmowy. 

Niepozorność i niedostępność receptą na sukces

Skuteczność systemów alarmowych w dużej mierze zależy od sposobu zamocowania elementów systemu. Widoczne systemy alarmowe często sprawiają wrażenie, że warto się do nich włamać. Jednocześnie kamery wideo umieszczone na widoku często padają ofiarą machinacji włamywaczy. Są rozmyślnie niszczone lub spryskiwane. Dlatego ważne jest dyskretne przywiązanie. W przypadku systemów, które wydają się niewidoczne, nie ma dodatkowej nadziei na drogie skradzione towary, które motywowałyby przestępców. Złodzieje często wpadają w panikę, ponieważ technologia jest dobrze ukryta, a intruzi nie są przygotowani na nagłe sygnały alarmowe. Działanie systemów alarmowych jest wtedy znacznie zwiększone.

Jednocześnie wskazane jest umieszczanie kamer wideo poza zasięgiem nieznajomych . Utrudnia to włamywaczom uszkodzenie kamer i ich wyłączenie. Dopóki włamywacz nie znajdzie nawet niepozornych systemów kamer, próby sabotażu są szczególnie mało prawdopodobne.

Skuteczny efekt systemów alarmowych z wysokiej jakości technologią

Podczas instalacji systemu alarmowego dyskretna instalacja jest zwykle ważną receptą na sukces. W razie potrzeby eksperci, tacy jak Unitrez , mogą zainstalować nowoczesne systemy bezpieczeństwa w taki sposób, aby technologia pozostała w dużej mierze niewidoczna dla ludzkiego oka. Istnieją również wysokiej jakości wszechstronne rozwiązania, które natychmiast zgłaszają wykrytych intruzów za pomocą tabletów lub smartfonów. Szczególnie inteligentne systemy poprawiają nawet działanie systemów alarmowych na włamywaczy za pomocą funkcji głosowej. Ta funkcja daje możliwość zdalnego zaadresowania intruzów. Najlepiej byłoby, gdyby wiedza o tym, że władze zostały zaalarmowane, uniemożliwiała przestępcom powodowanie dalszych szkód. Nagrania wideo pomagają również w rozwiązaniu przestępstwa.

Możliwe odstraszanie przez dodatkowe środki ostrożności

Oprócz systemów alarmowych istnieją inne sposoby na odstraszenie włamywaczy. Należą do nich np. znaki z komunikatami typu „Uwaga sąsiad!”. Powinieneś również sprawdzić zamki, drzwi i okna i bezpiecznie je zamknąć. Pomocna jest tutaj modernizacja specjalnych urządzeń zabezpieczających.

Indywidualne dostosowanie systemów bezpieczeństwa do sytuacji życiowej

Dla właściwego działania systemów alarmowych kluczowe jest dostosowanie systemów bezpieczeństwa do indywidualnej sytuacji życiowej. Na odludnym terenie na wsi zalecane są inne środki ostrożności niż w tętniącej życiem okolicy w dużym mieście. Ponadto inne wymagania dotyczą mieszkań na wynajem, sklepów i domów jednorodzinnych. Firma Unitrez specjalizuje się w montażu indywidualnych systemów alarmowych. Konsultacje, inspekcje na miejscu, opracowanie koncepcji bezpieczeństwa osobistego oraz instalacja i konserwacja są częścią naszego kompleksowego pakietu usług. 

Wniosek: Ważna jakość i profesjonalna instalacja systemów alarmowych

Ponieważ wiele włamań pozostaje nierozwiązanych bez środków bezpieczeństwa, należy skutecznie odstraszać i utrudniać potencjalnym włamywaczom działaniem systemów alarmowych. Jako specjalista w dziedzinie technologii bezpieczeństwa pragniemy zoptymalizować Państwa ochronę przed próbami włamania, o ile to możliwe, za pomocą koncepcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać niezobowiązującą konsultację dot. systemów alarmowych i kamer monitoringu. Szukasz kamery Opole, alarmy Opole, patrol interwencyjny, videoanalityka.