Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak odstraszyć włamywaczy

Jako właściciel domu możesz odstraszyć włamywaczy, chroniąc go we właściwy sposób i unikając kilku prostych nawyków. Właściciele domów muszą szukać słabych punktów w swoich domach, dbać o architekturę krajobrazu, poznawać sąsiadów, ustawiać oświetlenie i inne niezbędne, łatwe środki ostrożności, aby chronić swoje domy.

Większość włamywaczy szuka łatwych do przewidzenia właścicieli domów, którzy nie stosują prostych środków ostrożności. Ułatw sobie życie, korzystając z niektórych sugestii zawartych w tym artykule.

Co możesz zrobić, aby odstraszyć włamywaczy? Zainstaluj inteligentny zamek, ustaw oświetlenie trawnika i tarasu, zainstaluj inteligentne kamery z alertami, ustaw kamerę dzwonka do drzwi, korzystaj z sejfów i koordynuj współpracę z sąsiadami, gdy jesteś poza miastem. W tym artykule omówimy, co możesz zrobić, aby odstraszyć włamywaczy i rzeczy, które faktycznie przyciągają włamywaczy do Twojego domu.

Co chcesz zrobić, aby odstraszyć włamywaczy?

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swój dom i rodzinę przed włamywaczami przed prostymi elementami, takimi jak trzymanie zwierzaka (zwierząt domowych) w domu, po bardziej złożone elementy, takie jak instalowanie inteligentnego światła z zegarami. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że chcesz chronić swój dom od zewnątrz, gdy jesteś w domu i gdy jesteś poza nim. Podejmij niezbędne środki ostrożności.

Zajmij się wszelkimi słabościami

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść się po domu i poszukać słabości. Oznacza to, że szukasz wszelkich potencjalnych środków dostępu, które są proste i szybkie. Poszukujesz również wrażliwej elektroniki, biżuterii i pamiątek, które są otwarte i łatwe do zauważenia przez włamywacza, dzięki czemu Twój dom jest doskonałą lokalizacją do trafienia.

Możliwe słabe strony to:

 • Słabe/niedrogie zamki w drzwiach
 • Nieodpowiednie podparcie ościeżnic
 • niezatrzaśnięte lub rozbite ramy okienne
 • Niezabezpieczone szkło w oknach
 • Drzwi garażowe, które się nie blokują
 • Drzwi do piwnicy, które się nie blokują
 • Rozbrojony system alarmowy
 • Drzewa umożliwiające dostęp do drugiej kondygnacji
 • Brak listy cennych aktywów w domu

Stamtąd możesz dokonać niezbędnych zmian i dostosowań, aby zabezpieczyć Twój dom przed możliwością włamania. Upewnij się, że twoje okna są zamknięte, drzwi są zamknięte, a garaże są zamknięte.

Zainstaluj Smart Lock

Zainstalowanie inteligentnego zamka byłoby doskonałym pomysłem na wszystkie drzwi w Twoim domu. Inteligentne zamki umożliwiają przechwytywanie i logowanie wszystkich wpisów do i z domu, a także zapewniają dostęp dla gości. Zamki również automatycznie blokują się, dzięki czemu nikt nie wyjdzie z domu otwartego w dowolnym momencie.

Jaka jest wartość inteligentnego zamka?

 • Nigdy więcej nie zapomnisz swoich kluczy
 • Nigdy nie zapomnij ponownie zamknąć drzwi
 • Nigdy więcej nie będziesz musiał używać klucza fizycznego
 • Przyznaj gościom kod gościa i zmień go w dowolnym momencie

Istnieją różne wersje inteligentnych zamków, ale zazwyczaj do uzyskania dostępu do drzwi używa się kodu dostępu. Amazon Alexa i Google Home są zintegrowane, dzięki czemu dostępne są sterowanie głosowe. Harmonogramy można tworzyć zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i monitoringu.

Ustaw oświetlenie trawnika i patio

Inteligentna integracja może pójść jeszcze dalej dzięki oświetleniu trawników i tarasów. Inteligentne oświetlenie LED zostało stworzone z myślą o podjazdach, garażach, trawnikach i tarasach. Większość z nich można zsynchronizować z urządzeniami inteligentnego domu, dzięki czemu można również tworzyć aktywację ruchu i harmonogramy. Mając to na uwadze, możesz ustawić godzinę, w której światła będą się włączać każdego wieczoru lub gdy ktoś zbliża się do twoich drzwi wejściowych.

Jaka jest wartość dodana instalacji inteligentnych lamp do trawników i tarasów?

 • Integracja ruchu, dzięki której światło na werandzie włącza się podczas ruchu
 • Rutynowe planowanie, aby światła włączały się w nocy zgodnie z harmonogramem
 • Łatwe oświetlenie świąteczne
 • Twoje światła mogą świecić nawet podczas podróży służbowej lub na wakacjach

Ten rodzaj instalacji świetlnej z dużym prawdopodobieństwem sprawi, że włamywacze zniechęcą się do pojawienia się w Twoim domu.

Zainstaluj inteligentne kamery z alertami

Instalacja inteligentnych kamer umożliwia ustawienie alertów dotyczących niemal wszystkiego w polu widzenia kamery, a także dźwięku. Możesz ustawić alerty dotyczące szczekania psa, rozmowy, jeśli coś wejdzie w pole widzenia kamery itp. Możesz nawet ustawić znajome twarze na niektórych kamerach, aby wyeliminować niektóre alerty.

Jakie są korzyści z zainstalowania inteligentnej kamery?

 • Spokój ducha, wiedząc, że otrzymasz alerty, gdy ktoś pojawi się w polu widzenia kamery
 • Powiadomienia, jeśli Twój pies szczeka
 • Powiadomienia, jeśli ktoś rozmawia przy Twoim aparacie
 • Możliwość obserwowania tego, co dzieje się w Twoim domu, na Twoim podwórku i/lub podwórku

Warto ustawić inteligentne kamery przed domem, na podwórku, a nawet w pomieszczeniach rodzinnych. Kamery są jednym z najlepszych środków odstraszających włamywaczy.

Zainstaluj kamerę dzwonkową z alertami

Kamery dzwonkowe stały się niezwykle popularne, ponieważ możesz ustawić alerty i powiadomienia, gdy ktoś pojawi się w twoich drzwiach. Masz możliwość zobaczenia, kto to jest, a nawet porozmawiania z nimi bez otwierania drzwi. Wartość w tym jest bezcenna.

Jakie są korzyści z zainstalowania inteligentnego dzwonka do drzwi?

 • Większość włamywaczy zauważy kamerę dzwonka przy pierwszym podejściu i wyjściu
 • Doskonały materiał wideo na wypadek włamania do domu
 • Masz wartość, aby zobaczyć, kto jest u twoich drzwi, zanim je otworzysz

Większość włamywaczy puka do drzwi wejściowych, zanim zdecyduje się na włamanie do domu, więc jesteś już o krok przed nimi, ponieważ są teraz przed kamerą. Miejmy nadzieję, że zobaczą kamerę i podejmą decyzję o odejściu, ale jeśli nie mają ich przed kamerą!

Psy są dobrym zabezpieczeniem

Najczęściej pies jest doskonałym dodatkiem do domu dla dodatkowej ochrony przed włamywaczami. Większość włamywaczy nie chce tracić czasu na zamartwianie się głośnym szczekającym psem, kiedy może udać się do innego domu, w którym nie ma zwierząt.
Tak więc posiadanie psa na podwórku lub w domu jest dodatkowym bonusem dla Ciebie i Twojej rodziny, zwłaszcza dla większych ras.

Przykręć sejf

Bardzo ważne jest, abyś nie zostawiał swoich najdroższych i najdroższych rzeczy na zewnątrz lub w sypialni. Większość włamywaczy najpierw uderzy w główną sypialnię, więc nie zostawiaj najdroższej biżuterii na szafce nocnej.

Polecam zakup sejfu, który można gdzieś przykręcić do ziemi, może nawet dziecięcej szafy w pokoju zabaw. Włamywacze nienawidzą zabawek i pokoi zabaw, ponieważ zabawki są głośne i spowalniają ich działanie. Zamknij wszystkie swoje niezbędne rzeczy w sejfie przyśrubowanym do ziemi.

Koordynuj z sąsiadami

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to naprawdę dobrze poznać wszystkich swoich sąsiadów. Rozwijaj przyjaźnie i bliskie relacje, aby gdy jesteś poza miastem w interesach lub na wakacjach, możesz mieć oko na swoje domy. Umów się na odbieranie nawzajem swojej poczty i gazet.

Nigdy nie chcesz zostawiać starej poczty i gazet na wyciągnięcie ręki. To sprawia, że ​​aż nazbyt oczywiste jest, że nie ma Cię w domu, a Twój dom jest gotowy na włamanie. Sąsiad powinien mieć oko na swoje domy podczas Twojej nieobecności. Rozwijajcie te relacje, abyście mogli sobie nawzajem pomagać.

Utrzymuj swoje podwórko

Na koniec i równie ważne, powinieneś zadbać o swoje podwórko, aby nie tworzyć miejsc, w których mogliby się ukryć włamywacze. Wysokie krzewy i krzaki to idealne miejsca na ukrycie się włamywacza i czekanie na odpowiednią okazję do włamania do domu. Polecam również usunięcie zabawek, rowerów, krzeseł itp. Są to bezpłatne reklamy tego, co może znajdować się w Twoim domu.

Rzeczy, których właściciele domów powinni unikać

Jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać jako właściciel domu. Poniższa lista przyciągnie niestety włamywaczy, więc miej to na uwadze, przygotowując swój dom do ochrony przed włamywaczami.

Posiadanie broni jako środek odstraszający

Chociaż posiadanie broni może sprawić, że poczujesz się bezpiecznie, w rzeczywistości nie odstrasza włamywaczy. Nie wiedzą, że masz broń, więc nic nie powstrzymuje ich przed próbą włamania się do twojego domu. Lepiej jest być bardziej proaktywnym, na przykład konfigurować system bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa jest wspaniałe, ale bycie bezpiecznym jest o wiele lepsze.

Bardzo duże ogrodzenia

Posiadanie dużego ogrodzenia zapewniającego prywatność to wspaniała rzecz. Możesz powstrzymać ludzi przed szpiegowaniem Ciebie i Twojej rodziny, ale narażasz się na porażkę. Duże ogrodzenie o długości dziewięciu i dwunastu stóp świetnie nadaje się do grillowania na świeżym powietrzu i zabawy z dziećmi, ale zapewnia również odpowiednią ochronę dla włamywaczy szukających bezpiecznej przestrzeni podczas skanowania podwórka w celu wejścia do domu. O wiele lepiej jest z krótszym ogrodzeniem, które pozwala sąsiadom zobaczyć, kto może próbować uzyskać dostęp do twoich tylnych drzwi.

Pozwalanie na gromadzenie poczty

Włamywacze doskonale radzą sobie z wyszukiwaniem domów, w których w skrzynce pocztowej znajduje się nadmiar poczty, a na ganku znajdują się gazety. Szukają domów, które były puste przez dzień lub dwa z rodzinami na wakacjach. W twoim najlepszym interesie jest, aby ktoś przyszedł sprawdzić twoją pocztę i odebrać gazety, gdy jesteś poza miastem. Pomoże to powstrzymać włamywaczy podczas zabawy.

Słaba architektura krajobrazu

Słabe zagospodarowanie terenu z zabudowanymi krzewami i zarośniętymi drzewami ułatwia włamywaczom wtopienie się w otoczenie, szukając niezatrzaśniętych okien i otwartych drzwi. Ważne jest, aby utrzymać podwórko w przyzwoitym stanie, aby nie było wolnych ukrytych miejsc, w których mogliby się ukryć włamywacze.

Instalacja alarmu w pobliżu szklanych drzwi

Nie pozwól swojej firmie alarmowej umieszczać panelu sterowania w pobliżu szklanych drzwi, gdzie włamywacze mogą zobaczyć, czy jest on ustawiony, czy nie. Jest to najbardziej klasztorne miejsce, w którym włamywacz może sprawdzić, czy może wejść prosto do twojego domu, czy nie. Nawet jeśli szkło jest wytrawione, włamywacz może stwierdzić, czy zapomniałeś ustawić alarm.