Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak działa Monitoring systemu alarmowego?

W sytuacji awaryjnej liczy się każda sekunda. Wiele firm ochroniarskich zleca usługi monitorowania stronom trzecim, powodując tym samym przerwy w działaniu całego systemu bezpieczeństwa. To przekłada się na czas reakcji, który jest parametrem nadrzędnym w sytuacji wymagającej podjęcia szybkiej decyzji, np. wysłania patrolu interwencyjnego lub wszczęcia alarmu na obiekcie. Za podjęcie szybkiego działania odpowiada właśnie

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na systemy bezpieczeństwa w domu, ponieważ rosnąca liczba włamań skłoniła ludzi do ochrony swoich domów i rodzin. Uzyskanie usługi monitorowania alarmów w Twoim domu może być najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ochrony na wypadek sytuacji awaryjnej lub włamania. 

Wybierając system alarmowy, musisz wziąć pod uwagę różne wymagania techniczne, rodzaje sprzętu, liczbę czujników i rozmieszczenie ich w domu. Dlatego pierwszym krokiem do wyboru najlepszego systemu jest skorzystanie z usług profesjonalistów – Unitrez Ochrona Opole.

Specyfika techniczna może być nieco inna dla każdego dostawcy ochrony, ale podstawy monitorowania alarmów są podobne w każdym systemie ochrony domu. Panel sterowania systemu stanowi centrum sieci czujników, która może obejmować czujniki okien lub drzwi, czujniki ruchu, czujniki sabotażu lub wyspecjalizowane czujniki temperatury, zalania i dymu. Gdy system jest uzbrojony i którykolwiek z tych czujników zostanie wyzwolony, sygnał jest wysyłany do stacji monitorującej.

Pierwszy sygnał wysłany przez centralę alarmową zaalarmuje personel monitorujący w stacji centralnej, który w tym momencie realizuje monitoring systemu alarmowego. W zależności od budowy systemu, posiadanych usług, pracownicy stacji monitoring podejmą właściwe działania dla wszczętego rodzaju alarmu. Mogą zadzwonić, powiadomić Cię o zdarzeniu, uruchomić alarm, transmisję głosu lub wezwać patrol interwencyjny, a nawet w miarę potrzeby inne służby ratunkowe.

Całodobowe monitorowanie alarmów jest podstawową funkcją oferowaną przez większość dostawców zabezpieczeń domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat szczegółów i usług monitorowania alarmów zapraszamy do kontaktu: Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13