Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Jak działa bezdotykowy pomiar temperatury?

Urządzenia do bezdotykowego pomiaru temperatury jak sama ich nazwa wskazuje umożliwiają wykonanie pomiaru bez kontaktu z ciałem człowieka. W dobie pandemii oraz w przypadku wybranych miejsc pracy ma to ogromne znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa i zdrowia pracowników jak również umożliwia zautomatyzowanie procesu badania i jego przyśpieszenie. Firma Unitrez oferuje możliwość instalacji systemu bezdotykowego pomiaru temperatury KENTIX SmartXcan.

Zwykłe termometry od dawna nie cieszą się dużą popularnością. W ich miejsce klienci coraz częściej wybierają urządzenia bezprzewodowe umożliwiające bezdotykowy pomiar temperatury. Łatwość obsługi, precyzja i przede wszystkim niezawodność, sprawiają, że urządzenia tego typu cieszą się ogromną popularnością. Ponadto o wyborze tego typu urządzenia decyduje też czas, jak jest konieczny do uzyskania wyniku pomiaru.

Termometry bezdotykowe mierzą natężenie promieniowania cieplnego wysyłanego przez ciało, a więc można podzielić je tym samym na termometry bezdotykowe radiacyjne, pasmowe czy barwowe. Ich działanie jest bardzo zbliżone do siebie, ale zmienia się precyzja pomiaru.

Wykonując pomiar bezdotykowy, pozwalamy urządzeniu na sprawdzenie natężenia promieniowania cieplnego człowieka. W zależności od użytych podzespołów, będą one odbierane i przetwarzane, aby finalnie dać wynik w postaci obrazu lub konkretnej temperatury.

KENTIX SmartXcan, wspomniany we wstępie, korzysta z przetwornika termowizyjnego, a laserowy pomiar odległości zapewnia bezpieczeństwo wykonywanego badania. Kluczowym elementem całego systemu jest fakt, że wszystko odbywa się w trybie natychmiastowym, bezdotykowy pomiar temperatury wykonywany jest w mniej niż 1 sekundę.

Tego typu urządzenie jest w stanie zbadać nawet do 700 osób na godzinę, co powoduje, że nawet w dużych zakładach pracy, nie będzie ono w żaden sposób spowalniało przepływu pracowników, np. na wejściu do budynku firmy.