Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Ile kamer potrzeba w domowym systemie monitoringu?

Kamery stanowią integralną część systemu bezpieczeństwa w Twoim domu. Wraz z czujnikami, np. ruchu, dymu, systemem antynapadowym, itp. stanowią cały plan ochrony domu oraz jego mieszkańców przed różnego rodzaju zagrożeniami. W tym ochrony wszelkiego rodzaju dóbr znajdujących się w budynku. Nie ma potrzeby, aby kamery monitoringu były wszędzie na raz, ale odpowiednio dobrany zestaw i rozmierzenie kamer, pozwoli Ci mieć oko na jego najważniejsze lokacje, a dodatkowo będziesz mógł monitorować dom, np. z poziomu telefonu komórkowego.

Decydując się na zakup kamer do monitoringu domu, decydując się na stworzenie domowego systemu monitoringu, ważne jest to ile kamer będzie Ci potrzebne. Należy jednak pamiętać, że o wiele ważniejsze może okazać się, jakiego rodzaju kamer użyjesz oraz jakimi zabezpieczeniami dodatkowymi wesprzesz ich działanie. Jeśli wyeliminujesz możliwie najwięcej zagrożeń wtargnięcia na posesję, a więc zadbasz o dobre ogrodzenie, może okazać się, że jedyną drogą jaką wybierze potencjalny włamywacz wystarczy zabezpieczyć jedną lub dwiema kamerami.

Możesz oczywiście budować rozwinięte systemu monitoringu oparte na wielu kamerach, które docelowo mogą pokrywać 100% powierzchni wokół domu jak i w jego wnętrzu. Takie rozwiązanie może być jednak nieopłacalne, chociaż z pewnością może dostarczyć wielu cennych informacji.

Ile kamer bezpieczeństwa potrzebujesz?

Liczba kamer jakie będziesz potrzebował do stworzenia domowego systemu monitoringu, jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim należy określić, w jakim celu system ma zostać uruchomiony. Kamery mogą tak samo pełnić funkcję odstraszaczy, jak również dostarczać materiał dowodowy. Jeśli bardziej o ochronie terenu zewnętrznego zależy Ci na obserwowaniu wnętrza domu, zainstalujesz nie tylko inny typ kamer, ale i inną ich ilość.

Większość obiektów prywatnych, np. dom jednorodzinny, może pozwolić sobie na instalację 3-4 kamer monitoringu, obejmujących swoim zakresem przód i tył domu, drzwi wejściowe, garaż lub opcjonalnie wnętrze domu, miejsce, przez które istnieje największe prawdopodobieństwo przejścia włamywacza. Ilość ta będzie zmieniała się wraz z rozmiarem terenu, rozmiarem domu, ilością potencjalnych “wejść”, systemami zabezpieczeń okien i drzwi. Jeśli dodatkowo zależy nam na kontroli wnętrzna domu, może okazać się, że w niektórych pomieszczeniach będzie konieczne zainstalowanie więcej niż 1 kamery.

Dodatkowy czynnik to np. pomieszczenia i budynki gospodarcze zewnętrzne, nieznajdujące się w bryle domu. Decydujący może być też dobór odpowiedniej kamery, np. w przypadku kamer rejestrujących obraz wysokiej jakości, szerokokątny, obszar, jakim jedna kamera obejmie monitoring, będzie większy. Nie da się jednak wyeliminować wszystkich martwych pól czy krawędzi budynku. Planując rozmieszczenie i ilość kamer, należy uwzględnić te wszystkie czynniki tak, aby nie pozostawiać włamywaczom żadnych szans na ominięcie zabezpieczenia.

Pamiętajmy przy tym, że o skuteczności systemu zadecyduje też możliwość sterowania nim czy powiązania z innymi systemami alarmowymi, np. powiadomieniami głosowymi, możliwością zdalnego wezwania patrolu interwencyjnego, wideoweryfikacją.

Pozwól profesjonalistom pomóc z tworzeniem planu bezpieczeństwa

Unitrez – Agencja ochrony Opole, świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu ochrony i bezpieczeństwa mienia oraz osób. M.in. zajmujemy się planowaniem, instalacją i serwisów kamer monitoringu oraz całych systemów alarmowych, w tym czujników ruchu, dymu, systemów antynapadowych. W ofercie posiadamy także pożądaną przez klientów usługę wideoweryfikacji (zdalna obserwacja budynku po wywołaniu alarmu). Do w/w usług zapewniamy możliwość skorzystanie ze specjalnej oferty na różnego rodzaju ubezpieczenia, np. ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie zdrowia i życia.

Ubezpieczenie Opole i systemy alarmowe Opole – wyślij wiadomość e-mail lub zadzwoń

Systemy alarmowe Opole

Usługa monitoringu realizowana jest poprzez stałe monitorowanie wszelkich sygnałów przesyłanych z obiektu, a co za tym idzie systemu alarmowego i systemu monitoringu na nim zainstalowanego. Taki sygnał może być przesyłany poprzez:

  • zintegrowany system kamer i czujników ruchu,
  • system czujników i detektorów, np. ruchu,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • system antynapadowy (pilot, kod wprowadzony na klawiaturze systemu alarmowego),
  • powiadomienie telefoniczne o zagrożeniu,
  • aplikację antynapadową, aplikację mobilną, zainstalowaną na telefonie komórkowym.